Nadmerne potenie okolo konecnika

Príspevok v téme: Nadmerne potenie okolo konecnika
wharf

Dobry vecer,

Mam problem s nadmernym potenim v oblasti konecnika, pretrvavajuci uz asi od leta 2008, zacalo to z nicoho nic, prisiel som domov a flak na nohaviciach, je mi to dost neprijemne, mam 17 rokov, a vzdy som dbal na vzhlad a toto mi zasadzuje ranu do zivota :)

snazil som sa urobit uz vsetko, nosil som bavlnene spodky, trenirky, slipy, termopradlo, nic z toho nepomaha, kazde rano sa koli tomu kompletne sprchujem, velka hygiena zadku, no ten pot potom aj tak divne kyslasto smrdi, niekedy je dokonca az hnedy ( :O )

snazim sa nosit dlhsie tricka alebo mikiny ale vadi mi to lebo to nieje moj styl, a myslia si ze som nejaky hip-hopper alebo co, v skole sedavam takpovediac na chrbte , tesne nad tou castou kde sa zacinaju "polky zadku", spoti sa to potom aj tak, ale aspon sa to nedostane ku nohaviciam, ale taketo sedenie dost boli :)

nemyslim si ze mam nejaky tazky zdraovtny problem, kedze s mocom nepocitujem nic, jediny moj nedostatok je to ze mam nepravidelnu stolicu (niekedy s odtupom aj 2 dni), porste idem na velku ked uz citim ze treba ist na velku

napadlo ma vyholenie ochlpenia okolo konecnika ale myslim ze to by ma asi zabilo, cervenanie a potom to pichanie :) ku doktorovi s tym bohuzial ist nechcem, nenavidim ked sa ja musim dotykat svojho zadku, nieto aby to robil niekto cudzi, mam z toho fobiu ^^

dufam ze sa tu najde niekto kto mi pomoze :) vdaka za pripadnu radu

wharf

RNG

mas nejake zdurene zily okolo konecnika, tj zaciatky zlatej zily a to nie je potenie, ale uniky z criev. Takze sa k tomu spravaj ako,ku zlatej zile.
Pri velkej potreba alebo aj castejsie ked ides na zachod pouzivaj na zadok dovre nakremovany toaletny papier a dobre si tu oblast vycisti a vymasiruj, aj donutra trochu.
Nesetri papierom ani kremom.
Z nepravidelnej stolice je casto zvierac poskodeny a to vedie neskor k problemom s hemoroidami.
Zislo by sa ti jest viacej zeleniny a vlaknin vseobecne.

ozembuch

Kamos,mam jednu radu pre teba, zbehni do lekarne vypytaj gel z dubovej kory cca 2 eecka a natri si tym prdel. Ten gel ma nejaku super schopnost ze je proti poteniu noh a na hemeroidy. Mne sa tiez potil sraaak ale tento gel je zazrak,umyjes sa a namazes a hned to prejde...
Inak neni zac ;)

anajka

možno Tvoj problém súvisí aj so stolicou, začni brať dlhodobo probiotika, určite sa Ti upraví aj Tvoj problém. Môže to nakoniec súvisieť so psychikou, keď má človek problém, horšie to prežíva. Držím palce.

liki

mal som podobny problem v minulosti a riesil som to nasledovne:min. 2x denne sprchovanie v teplej vode, po umyti dokladne vysusenie aj fenom a nasledne zasypanie detskym pudrom s azulenom.Nezbadal som ani kedy problem presiel, ale dlho to netrvalo, ale zvyk ostal, dokladne sa vysusujem a fen je najlepsi!

treal

to nemyslíš važne....ved to musí štípať...
wharf, chod k lekarovi, ani ti nebude pozerať do zadku, len ti poradí...

xalo

pozri doktora sa nesmies bat nech je to akokolvek trapne. Ale poradim ti ak to nezaberie tak bez k nemu.... Kamos mi raz vravel (Dr) ze najlepsie na potenie je Old spice ( ta volovina pod pazuchu), lieky neodporucal pokial to nie je krajna moznost. Tak sa skus namazat na zadku ci ti to nepomoze ;-)