Co je to za system v nasich obchodoch??

Príspevok v téme: Co je to za system v nasich obchodoch??
slecna.stazujuca

Ja to nikdy nepochopim...preco sa neda nejaky tovar ako oblecenie neda vratit hoci aj do 3 dni s tym, ze vam vratia peniaze?? Stalo sa mi toto: V sobotu rano som si kupila nohavice za 46 eur a boli mi ok, ale to som neratala s tym, ze mi pocas dna rastie brusko a uz si ich nebudem schopna obliect. Tak som teda dnes sla do butiku aj s nohavicami, boli na nich este nalepky, stitok, mala som aj listok, tasku a vesiak a predavacka, ze oni dokonca ani nezvyknu vymenit tovar, nie to este vratit peniaze. Horko tazko som ju presvedcila, aby zavolala sefovi, a ten "dovolil" aspon vymenu tovaru. Teraz mam v skrini 2 tricka po 25 a 23 eur, som doslova nasrata a chce sa mi revat od zlosti..viem, pomyslite si, co to tu riesim, ale ako to, ze napr. v Rakusku mozte aj po 2 tyzdnoch vratit tovar len tak, predavacka sa vam este podakuje, ze ste u nich vobec boli...ach jaj

vevericka

predavac..ja sa jej sluzby snazim vyzuviat, co najmenej..ucty idu cez banku, ci niektore cez unikasu, s priatelmi, ak s nimi nie som osobne, komunikujem mailom, jedine, co mam pre postu su vianocne a velkonocne pozdravy pre starsich clenov rodiny, ktori byvaju daleko a nevedia pracovat s internetom:)
starka si raz objednala nejaku vec cez katalog(dozivotne som je to zakazala opakovat) bola to nejaka sada a ktomu samozrejme daky "darcek", stylom ak nechcete, aby sme nabuduce poslali to a to za xy korun, darcek vratte, ci tak nejako, skratka bolo treba poslat spat balik, nervy moje, nez som sa dohadala s tetkou za okienkom akej farby ma byt spagat, ktorym to ma byt previazane!!! uz to, ze na nie velku vekost balika na inych postach spagat nepytaju a nie este akej farby ma byt som na nu nakricala, ze nech mi da knihu stiaznosti ..miesto nej to previazala postarskym spagatom, ja som zaplatila a dalsieho pol roka tam nepachla, ked uz nieco treba, radsej idem na inu pobocku, lebo ta nasa je o nervy....aj ked podsla slov zopar znamych, to tak ide asi na vsetkych, aspon, co balikov tyka:)

kukuruku

ja tomu uz nehovorim posta ale letackaren, tie poondiate letaky su dolezitejsie nez zasielky. niekedy cele dni cakam na zasielku a pride aj o niekolko dni neskor, a to v ramci jedneho mesta, hlavne ze v schranke mam nacpate letaky!!! ):((

predavac

vevericka: co sa tyka urovne kvality slovenskej posty, tak mam niekedy pocit, jej vyvoj sa zastavil asi niekde v roku 89...cela posta je na h. chcelo by to riadne zmodernizovat.

vevericka

ja mam zvacsa dobre skusenosti s predavackami, je pravda, ze vela veci kupujem v Rakusku, lebo je to tam lacnjesie a maju lepsi vyber, ale ani na SVk som nemala nejako zvlast problem, teda zatial som nic nereklamovala:)..a tak aspon pochvalim jednu predajnu na obchodnej v Ba s oblecenim, predavacky su skvele, cloveka hned zacnu obletovat, poradia, ba povedia pravdu, ked mi nohavice nesedia, a este vam ich aj skratia ak su dlhe, proste sluzby na urovni:)

jedine, co ma rozculuje su sluzby slovenskej posty, u nas su strasne postarky, parkrat sa nam stalo, ze neprislo Metro, pritom sme vedeli, ze bolo doslane, alebo ze nam daju zlty papierik do schranky aj napriek tomu, ze sme doma, a ked uz musim ist tam, cakat, az si tetka za okienkom dorozprava recept kamoske po telefone ma fakt zoziera..

predavac

leila: ja netvrdim, ze vsetci predavaci su dokonali alebo dobri. a rovnako si myslim, ze kazdy jeden clovek by sa mal snazit robit svoju praco zodpovedne.

co sa tyka tej hadky atd. ber to aj z toho pohladu, ze oni si to zrejme nemaju kde vyriesit lebo predajna je ich pracovisko a tam sa oni vacsinu casu stretavaju. aj ked normalny clovek by to vedel urobit tak, ze by o tom vedeli len dotknute osoby. takze to beriem. a co sa tyka ohovaria kolegov tak to nekomentujem. taketo vztahy mne osobne vadia a kazia vzduch. co uz s takymi ludmi.

leila

predavac ja si praveze mylsim, ze empaticka som dost, a ja viem ze ma nikot nenutti aby somn tam nakupovala, ale ide o to, ze to by som uz nikde pomaly nemohla hcodit nakupovat.....

samozrejme mam aj dobre skusenosti, napr v nakupnych centrach su celkom v pohode predavaci a aj hypermarkety a pod...

ale napr raz sa mi stalo v jednom obchde, ze sa tam predavaci hadali a mali plny obchod zakaznikov a dokonca nadavali a ohovarali kolegynu, takze to je o com? nas ako zakaznikov to vobec nezaujima a taketo veci si maju riesti v sukromi a nie pred nami

predavac

leila: ano, kazdy ma pravo vybrat si co bude robit. ale nie kazdy je v situacii, ze si to aj moze dovolit.

a na druhej strane. kazdy ma pravo vybrat si ci bude v tom obchode nakupovat alebo nie. ved nemusi nakupovat stale v tom istom obchode.

hodnotis to velmi subjektivne. a chcelo by to viac empatie.

predavac

zuzusa ja som sa tiez vzdy pozdravil aj pri prichode aj pri odchode a tiez mi nie kazdy zakaznik odzravil. ale tak co uz. ved na to sa nezomiera. :))
leerka: v drogerii a potravinach su vacsinou slusni zamestnanci. aspon ja som zatial nemal zlu skusenost.

leila

predavac podla mna to nie je nemiestna poznamka, ved kazdy ma pravo vybrat si pracu...nemusi robit to co je vyuceny napr...

a k tomu zdraveniu, to sa ti zda iba malickost? no tak teda mne nie...ved vo velkych obchodoch pochopim , ze sima bud nevsimhu alebo ma nepocuju ale nie tam, kde som iba sama... takze to je nevychovaosst a nie malickost....