(nielen)Chalani, páči sa vám na babách fixný strojček?

meganka

Sway, no len aby sa ti tie zuby o par rokov nevykrivili tak, ze to budes musiet riesit strojcekom. Mozno potom zmenis nazor.

sway

Tak takych ludi ani ja nechapem,co maju jeden zub dolava-druhy doprava a nic s tym nerobia.Ja mam relativne rovne,ked sa smejem s otvorenymi ustami,tak to vyzera dobre,ale ked chcem "americky usmev",tak mi uplne nedoliehaju a toto uz nebudem riesit v mojom veku.
Inak so zubarkami mam aj ja svoje "skvele" skusenosti - teraz chodim do privatnej ambulancie a za jednu navstevu platim od 2000 - 3000kc,ale o tom teraz nieje tema,cize celkom verim,ze to kludne mohla byt aj chyba lekara,ze ti nepovedala o tych osmickach a tak.A symbol luxusu?Pre mna su symbolom luxusu kvalitne hodinky,kvalitne vino,kvalitne jedlo,elegantne auto,nehnutelnosti v atraktivnej lokalite,ale strojcek ma od tychto "poteseni" velmi daleko.

meganka

Vies, sway, ide aj o to, ze zuby sa cely zivot posuvaju /to mi vysvetlovala zubarka/. Takze ak ich ma niekto v 18tke trochu krive, o takych 10 - 15 rokov ich uz moze mat poriadne krive. Asi tak to bolo aj u mna, a tie osmicky mi ich este viac pokrivili. Nocny strojcek som zacala nosit asi ako 10rocna, a v 15tich som sa na to vykaslala, lebo to nemalo ziadny efekt. O fixnom strojceku mi vtedy zubarka nepovedala vobec nic, naozaj to v tej dobe nebolo. Mozno keby mi tie stvorky vytrhli vtedy, tak by sa to upravilo aj s tym nocnym strojcekom, ale to mi zubarka vobec nepovedala.
A strojcek je istym "symbolom luxusu" mozno v tom vyzname, ze mnohi ludia si ho nedaju, lebo proste na to nemaju peniaze. Ta suma 40 tisic je realna, ak ho robi sukromnicka. Ja chodim k statnej, takze to bude o nieco menej. Mam kolegynu, 32 rocnu, ktora ma strasne krive zuby, no ona by si strojcek nedala ani za svet. A jednej mojej kamaratke zubar tiez odporucil strojcek, no ona sa uz na to citi "stara" /23r./ Tak radsej bude chodit s vycnievajucou hornou trojkou ako upir. No, tak takychto ludi nechapem.

sway

Ahoj meganka,ked ta to nijako neobmedzuje a vravis,ze to ludia beru v pohode,tak sa nieje o com bavit:-)Mozno je pravda,ze ja som na tieto veci trochu citliva a keby som mala pred cudzimi ludmi seba prezentovat so strojcekom asi by som sa citila trochu nesvoja a znervoznovalo by ma,ako ty hovoris,ze niektori,co ta nepoznaju sa nato pozeraju,cize pre tych,ktori tie zuby nemaju totalne krive som pisala,ze uz lepsie bez strojceka ako v najlepsom veku to mat na zuboch - co je aj moj pripad.Ale ja som napriklad aj kratkozraka a ani okuliare nenosim a ked sa mi to zhorsi,tak pojdem pod laser.Neviem ja taketo "doplnky" neznasam a to je zase moja osobna vec.
Inak ako je mozne,ze take strojceky neboli,ked si mala 15?moj priatel ma 27 dokonaly ukazkovy chrup a zevraj nosil strojcek uplne zbytocne,prave preto,ze to bolo zadarmo - ale to je ina kapitola.Takze neverim,ze 2 roky dozadu bol fixny strojcek tabu.A takisto osmicky,co ti pokrivili zuby zo dna na den?Ja neviem,teraz mam dobru zubarku a povedala mi,ze bude lepsie 8cky tak do pol roka vybrat aby potom nezacali robit neplechu,cize si tiez si myslim,ze toto sa da zavcas riesit.No teraz uz darmo diskutovat,aj tak som pisala,ze radsej neskor ako nikdy a to je asi aj tvoj pripad,jasne,ze je strojcek obmedzujuci,ale ked je ho potreba urcite to nieje hanba - akurat to nieje v mojich ociach symbol "luxusu" a ani nikdy nebude.

meganka

No a este dodam, ze v praci to kolegovia beru uplne normalne a nikto sa necuduje, ze nosim strojcek. Pri komunikacii s cudzimi si obcas vsimnem, ze na mna akosi divne pozeraju... ale mozno si to len namyslam :o)

meganka

pre sway (tu nezaregistrovanu)
Takze ja ten strojcek budem nosit este asi rok..dufam ze uz nie dlhsie. Zubarka mi nevie povedat, dokedy ho budem nosit, lebo to zavisi od toho, ako sa mi posuvaju zuby - museli mi vytrhnut styri 4ky. A take mensie medzery este mam. No ale uz je to ovela lepsie, ako to bolo. Samozrejme, ti, ktorym zuby netrhaju, nosia strojcek kratsie.

A pokial ide o tie zamky, ja som chcela strojcek cely priesvitny. Lenze to mi zubarka nedovolila. Totiz na zadnych zuboch musia byt kovove zamky, na dolnych prednych som si musela dat kovove tiez. Tie priesvitne mi dala len na horne jednotky az trojky. No z tych jednotiek sa mi po par mesiacoch odlepili, a tak mam kovove uz aj na nich. No je to "trochu" vidno. No a co. Teraz mi to uz nevadi.
A strojcek sa nasadzuje postupne. Zacina sa na zadnych zuboch. Teraz ho uz mam konecne na vsetkych. Stalo sa mi vsak, ze mi cele dolne predne zuby ocerneli. Zubarka mi ich opieskovala a zase ich mam biele :o)

A este pre druhu sway /zaregistrovanu/, ze preco som si nedala strojcek skor:
ked som ja mala 15r, taketo strojceky sa ani nenosili, len tie nocne. Ten som nosila aj ja, ale vobec mi nepomohol. Kedze mi vtedy nevytrhli zuby, len dali strojcek, tak sa mi tie zuby ani nemali ako narovnat. A vtedy som ich nemala ani take krive - vykrivili sa mi az po 20tke, ked mi narastli osmicky. A zadarmo to nie je ani vtedy, ked nemas 18 - poistovna preplaca len malu cast.

sway

Ak si to myslela tak,potom OK:-)Len naozaj nieco taketo by som si ja nedovolila napisat,preto som to chcela uviest na pravu mieru.
"taky strojcek pre mna je symbol luxusu , lebo ked neakemu chudakovi zadrem ze ma stoji 40tisic tak len cumi, ze aka som bohacka:D"

sway taDruha

chudakom so myslela nie cloveka chudobneho, ale cloveka s tymi vybitymi zubami, alebo krivymi zubami, ktory sa mi posmievaju...ze su to chudaci, ktori sa nepozeraju na seba ale vysmievaju sa z inych... sorry za nedorozumenie

sway

yarka suhlasim s tvojim prispevkom:-)Akurat mi pride trapne,ze sa tu niekto ide chvalit,ze musi nosit strojcek,argumentuje,ze to nieje lacna vec a nazyva ludi,co nato nemaju chudakmi,preto sa tu strhla tato divoka diskusia.Ludia,co si daju operovat nos alebo prsia tiez nevyskakuju ake je to super,ked su obviazany a bolia ich jazvy,ale tesia sa az z vysledku..

patriciaM.

ja mam 30 a mam strojcek, vlastnim obchodiky s kolekciami siat z Pariza, strojcek mi vidno iba pri smiati, takze ked vediem normalny rozhovor, alebo neake "vybavovacky" tak nikto mi ten strojcek nevidi