liga proti rakovine

vevericka

RNA..problem je, ze ja ceyl cas vravim o metode, ktora cloveku ukaze ci ma nejaku pravdepodobneost, ze moze mat rakovinu (dedicnu)..napr dievca..babka, otec, teta mali rak. prsnika..pojde na analyzu a tam jej zistia, ci ma danu mutaciu alebo nie a moze byt kludna..ak sa ukaze, ze ma..urobia sa apreventivne opatrenia, aby sa jej nador nevytvoril(upravenie zivotospravy napr doplnkami, ktore spominas,nie chrirurgia, aby sme sa chapali) abude pod sledovanim lekarov
myslim, ze je to lepsie riesenie, ako ked vie, ze nieco take sa v rodine vyskytuje, ale ved u nej sa ZATIAl nic neprejavilo tak pohoda a potom sa vytvori nador a uz je neskoro..
takze nevravim o liecbe, ale o prevencii..tato metoda je dobra pre vsetkych, aj pre tych co chcu pouzivat doplnky

RNG

vevericka, v teorii su rozne vysvetlenia na vznik rakovin, rozne nazory a pod. Da sa v tom celom totalne stratit. pozri napr na sitemaker.umich.edu
To je vsetko pekne, ale to nelieci rakoviny.
Su ale rozne latky, s ktorymi liecenie rakovin ma vysoky uspech, hoci casto lekari, co to pouzivaju vobec nepoznaju mechanizmus, ako to prtacuje. Ale z hladiska pacienta, ktory chce vyzdraviet ani vedecke teoria, ani technologicke prevratne metody nic neznamenaju, on sa zaujima len o jedno, aka je pravdepodobnost vyzdravenia alebo aspon dlhsieho prezitia. A to je zaklad tejto temy, nie teorie , ale prax!
Ja osobne, keby som mal rakovinu, tak sa obratim na rokmi skusane a uspesne alternativne liecenia, aj ked sa pri nich nepouzivaju patentovane lieciva a rozne vedecke vysvetlenia, co a ako v tele pracuje.
A to pri tom som nakloneny vede, ved som cast zivota pracoval ako vedecky pracovnik. Ale holy fakt je, ze ludia chcu s vacsou pravdepodobnostou vyzdraviet, nez pocuvat rozne teorie a nechat si telo znicit chemiou , ziarenim a operaciami.

Keby som nasiel hoci aj samana, ktory ma uspech vacsi, ako klasicka onkologia, tak pojdem za nim. Stare slovenske porekadlo:"uspech svati prostriedky" pre mna plati, a pre drvivu vacsinu ludi tiez.

vevericka

mira..to vobec nie su latinske nazvy, ale oznacenia(medzinarodne v anlictine) urctitych typov dedicnych rakovin..to, ze ty to neovladas, ma vobec neprekvapueje..ale nie je to velka robota najst si o nich clanky v databazach (ak vies po anglicky)
a ked uz chcete niekho liecit hocijakym sposobom, nezaskodilo by si aspon nastudovat o chorobe, ktoru chcete liecit...

- mira

Schovávanie sa za latinské a chemické názvy ešte nikoho nevyliečilo. Lekári nepoznajú príčiny chorôb a nepoznajú ani spôsob, ako prinavrátiť zdravie.
Keby to vedeli, rakovina by nebola takým strašiakom.
Davy by tak ochotne neotvárali peňaženky pri vyvolávaní súcitu nad trpiacimi.
Že trpiaci potrebujú niečo úplne iné ako ožarovanie, chémiu a skalpel, začína ľuďom dochádzať, až keď je ich blízky na konci.
Titulmi, diplomami ani bielym plášťom ma ešte nikto neohúril.

vevericka

damian, ked si taky odbornik na rakovinu urcite vies, co su to protonkogeny..

liecil si nekedy niekoho s MEN2??

damian

Mira, to si velmi dobre vystihla o tych taboroch. Veruze by im viac pomohlo, keby LPR propagovala taku protiplesnovu stravu a pod. Namiesto toho lozia po onkologiach s kosami plnymi sladkosti. Bol som na detskej onkologii v Kosiciach, viem. A este pani primarka Oravkinova aka je stastna ked tam LPR zavita. A to mlieko co tam detom davaju pit je hotova tragedia. Stale ide len o propagovanie blodov a popri tom aj nejake dobre veci propaguju, aby si verejnost myslela, ake to je dobre.

Toto patri do inej temy, ale napisem. Dedicnost je pri rakovinach nie vica, ako 8% - to je vec znama z onkozurnalov. Pisalo sa niekedy aj viac, ale napokon vysvitlo, ze to bolo prehnane a studia nepresna.

Rakovina je LEN JEDNA. Takze je fuk, ci na prsniku je taky alebo onaky typ, povod je podobny. To su veci tiez zname uz od 50 rokov, kedr biochemik Dr John Beard prisiel na trofoblasticku podstatu rakoviny. Nikto toto nikdy ani zdaleka nespochybnil.

vevericka

mira..rakovin, ktore postihuju prsnik a ovaria je viac typov a niektore z nich su dedicne..tie ktore, su nededicne su sposobene prostredim a stylom zivota.zhorsujucim sa zivotnym postredim.ale u typov dedicnych je velka cast podmienena genetikou (mutaciami, ktore su uz fixne v genome)je vyhodnesie v rodinach kde sa takyto typ vyskytuje urobit analyzu a u jedincov u ktorych sa potvrdi, urobit preventivne opatrenia, ktore zabrania vzniku rakoviny, aby sa nemusela vobec vyuzit chemoterapia (ved naco ak sa predide nadoru)

- mira

Nador prsníka, ovaria, je "skladisko odpadu". Z nadmernej a nevhodnej stravy, zlého trávenia, chémie, zlého štýlu života.
Keby bola dedičná, ako by bolo možné vysvetliť jej stúpajúci trend ? Množstvo ľudí ktorí majú rakovinu sa zvyšuje a znižuje sa i vek, v ktorom sa degeneratívne choroby objavujú.

vevericka

rng..urcite si vzivote pocul a rakovinach, ktore su DEDICNE as posobia vznik nadoru(FAP,HNPCC, dedicny nador prsnika a ovaria, alebo samotne poruchy tumorsupesorovych genov), ak sa v rodine vyskytne takyto typ, je samozrejeme, ze dalsi clenovia budu chcet analyzu, ci maju danu mutaciu zdedenu aj oni ..aby mohli urobit preventivne opatrenia, ktore ty radis..skor ako sa vobec nejaky nador vytvori..