hrbim sa

dru

tie mam skoliozu a plavam a pomaha to, treba posilnit svalstvo to je dolezite a udrzovat sa ako tak v norme s vahou... drzim palce velmi :-))

SHAKTI

z plavania su najlepsie prsia na chrbticu ale plavanie celkove je velmi dobre na chrbticu aj na ine. Takze cvickaj a plavaj dalej, vysledky sa dostavia, ale nemozes ich chciet hned a davaj si pozor pri sedeni napr. za pocitacom a pri chodzi aby si sa vystierala. Drzim palček.

martina500

cvicim rozne cviky ale asi najviac brusaky.ortoped mi odporucal plavanie a to je super lebo je to aj fajn oddych co ma bavi :)

SHAKTI

Tiez som sa hrbila v puberte lebo som sa hanbila za rastuce prsia. Cvic aj brusaky, pevne brusne svaly drzia chrbticu rovnu, nalepsie je vsak cvicit a posilnovat cele telo, aby bolo pevne a svaly neboli ochabnute. Zo zaciatku sa kontroluj a vzdy ked sa zhrbis sa vystri, brucho stiahnut a plecia dozadu ked chodis, casom sa z toho stane zvyk a nebudes sa musiet vystierat. Cvic aj nadalej, odporucam pilates. Cvicit musis pravidelne aj ked sa ti chrbtica da ako tak do poriadku a nie potom prestat.