Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Moze anafylakticky sok sposobit aj dekorativna kozmetika

orgi

Pytala som sa kamosky, ktora sa v tom viac vyzna ako ja, tak vravela, ze aj pri kozmetike sa da v krajnych pripadoch upadnut do anaf. soku. A vraj aj ked berie clovek antihistaminika, tak tiez moze dostat tzv. anafylaktoidny sok, ktory ma rovnake prejavy ako anafylakticky, ale ide to cez iny mechanizmus. je to dost zlozite, tak myslim,ze staci uviest ze aj pri antihist. sa da dostat anaf.sok.

linduš

orgi dakujem velmi pekne... a este ak clovek berie antihistaminika moze aj tak dostat anaf.sok alebo alergiu na tu kozmetiku ??

orgi

Kozmetika pravdepodobne nesposobi anafylakticky sok, pretoze kozm. prostriedky su vacsinou testovane. Anaf. sok sposobuju niektore vakciny, antisera, toxoidy, pichnutie hmyzom, alergeny pouzivane na hyposenzibilizaciu /pel, srst, domaci prach/, lieciva, biologicke extrakty /inzulin, ACTH/, potraviny..
V knihe sa kozmetika nespomina. Podla mna vyrobcovia si nemozu dovolit davat do kozmetiky take alergeny, ktore sposobia a.sok. Aj ked sa moze stat, ze v nejakych kremoch ci mastiach, ktore nie su testovane a patria k alternativnej medicine, mozu obsahovat nejake pele a ine.

linduš

No to viem ze sposobuje kontaktnu alergiu... len s tymto si neviem dat rady nechcem tam napisat hlupost a nikde sa na nete ani v knihach neviem toho dopatrat

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Moze anafylakticky sok sposobit aj dekorativna kozmetika - Fórum - ZDRAVIE.sk