FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Čemer

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Čemer" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    ???23.11.06 16:48??.??.76.122

Má niekto skúsenosti s čemerom a prečo vlastne vzniká?Viem,že keď sa schuti zje jedlo,ale vždy a po zdravom jedle,že mám hrče až po lakťe?Súvisí to zo zlým trávením ???

• ebi77718.02.14 06:46??.??.86.3

čemer som mávala dosť často, keď som bola malá, mama mi stále musela masírovať ruky,,

potom mi bolo lepšie

• Lymfa18.02.14 02:33??.??.100.79

Je to nahromadena lymfaticka tekutina, ktora sa musi rozmasirovat. Tie hrcky mozu vzniknut na prehladtiach, pri zapasti a dokonca aj na dlaniach.

• petrik 4518.02.14 02:05??.??.49.10

ja som sa s tym stretol styri krat a je to veru nebezpečne moze to skončit aj smrtou tiez som sa prejedaval v robote najma ked clovek nema vela času jedlo neprezuje poriadne a hlta pri jedeni aj vzduch.raz mi prislo mi tak zle že som takmer odpadol je to hnusny pocit hlavne v noci je to hruza

• verča21.12.11 07:40??.??.7.27

čemer : pozrite tu, zistíte prečo a kedy vzniká a čo nemáte robiť www.edusan.sk

• misschel03.10.10 17:09??.??.71.13

Ahoj ... chcela by som sa spýtať či je čemer nebezpečný v prípade ked zaspím (zadusenie apod.)

• sandria25.08.09 23:47??.??.196.158

ahojte ja som z oravy mam 18 a cemer je u mna castym problemom ano hovori sa ze to z jedla ale vravi sa ze je to aj zarieknutim to uz neviem, ale kazdopadne je to bolestive a velakrat placem ked mi to starka rozotiera hrozna bolest a prejavuje sa bolestami brucha grganim a ked to zaspite to je to najhorsie

• presovccanka25.08.09 07:43??.??.14.58

aj ja chcem cemer, aj ked o nom prvyraz pocujem! ako ho dostat???

• koto z USA 25.08.09 04:18??.??.36.61

ja to mam stale a Patrik mi neveri a smeje sa mi, povedzte mu nieco.

Koto z USA rodeny Stupava.

• kkkkkkkkk24.07.09 19:50??.??.14.127

co je ten "cemer"??

• Blanche24.07.09 19:47??.??.160.17

Ja mávam tiež veľmi často čemer.Som sa chcela spýtať, či je to normálne, ak ho mávam dokonca aj po napití sa väčšieho množstva vody?..čemer si rozmasíruvávam na rukách, ale aj na nohách, po bokoch písťal.Vždy to pomôže a uľaví sa mi a začnem grgať:)

Kdesi som čítala, že to má nejaký súvis so zužovaním ciev a zneprechodneniu toku krvi,preto sa robia tie hrče a netrávi nám. Tým,že masírujeme hrče, uvoľníme tok krvi a následne žalúdok začne lepšie tráviť.

Tiež by zaujímal odborný výklad od doktora:)

• cemerkooo02.06.09 15:43??.??.79.50

Odborne: Čemer je neoficiálne ľudové označenie subjektívnych ťažkostí, ktoré sa prejavujú napríklad po rýchlom a hltavom zjedení jedla, najmä aj so súčasným prehltaním vzduchu. Prejavuje sa celkovou nevoľnosťou, ťažobou od žalúdka a bolesťou hlavy, často lokalizovanou za očami typu migrenóznych bolestí hlavy. Niektorí ľudia majú údajne počas ťažkostí tzv. "hrče" na predlaktí, ktoré si potom "rozotierajú". Uvedený stav môže súvisieť s rýchlym príjmom väčšieho množstva potravy, a následnou nerovnováhou vegetatívneho nervového syndrómu. Príčinou môže byť najmä nadmerné prehĺtanie vzduchu (aerofágia) - vzduchová bublina môže tlačiť na bránicu a vyvolávať nepríjemné pocity. Nepríjemné môžu byť aj sprievodné kŕče žalúdka a čriev, pálenie záhy a tepavé bolesti hlavy za očami. Prevenciou vzniku uvedených stavov je dôkladné rozžuvanie jedla a jeho premiešanie so slinami v pokojnom prostredí. Neodporúča sa preto konzumácia jedla v stoji, a pri nedostatku času. Stolovanie by malo mať určitú kultúrnu úroveň a vzbudzovať tvorbu tráviacich štiav ešte pred začiatkom jedenia. Pomocou po vzniku ťažkostí môže byť snaha dostať vzduch zo žalúdka (bublinkové nápoje, sóda bikarbóna, iskra a pod. s následným grganím - unikaním plynu zo žalúdka). Pri bolesti hlavy môže pomôcť pokoj v zatemnenej miestnosti, aplikácia ľadu na čelo, analgetiká, spasmolytiká a pod. Výskyt je častejší v mladom veku a u žien.

• helika02.06.09 15:41??.??.79.50

Ja mam cemer vzdy ked sa z chuti rychlo najem, potom som strasne unavena, zivam a mam hrce na rukach - musim si ich rozkremovat, strasne to boli. Ale za chvilu mi to prejde a je fajn, hlavne ked sa potom vyberiem prejst na vzduch.

Cemer ma hocikto ale mozno to len mimobratislavski inak volate :D

• Lill01.06.09 22:24??.??.166.20

Čemer poznaju hlavne ludia zo zap. slovenska, z inych krajov sa zvacsa len cuduju, co to vlastne je. Cemer vznika, ak schuti zjete jedlo (vacsinou mastne, nemusi to byt vsak pravidlom). Ostane vam pocit tazkeho zaludka a niekedy az pocitu na zvracanie. Ak mate takyto stav skuste si pohybom od zapastia smerom k laktu no vonkajsej strane ruky, nahmatat akokeby hrcky, ci zhluky, ktore by tam nemali byt. Roky rokuce proti takemuto stavu pouzivala moja prastara, stara aj moja mama techniku, kedy si namastili ruky indulonou alebo kremom a plynulym pohybom od zapastia po laket si tieto hrcky "rozotierali" a potom vytriasli ruky. Malo by sa vam zacat "odgrgovat" a po case by vam malo byt na zaludku lepsie. Neviem preco to tak je,ale ked je mi zle a nemam pri sebe kvapky na zaludok, pouzivam "rozotieranie cemere" a vzdy mi to pomohlo.

Nemyslim si, ze je to kravina, len prosto sa nikde o tom nehovori. Vsak skuste a uvidite.

Tiez by som rada pocula odborny nazor zo strany lekara.

• house03.05.09 14:46??.??.150.8

Zakladom boja s Cemerom je jest teple jedla a pomaly a hlavne dobre prezut jedlo.Moj ujo vojensky lekar sa tymto problemom dlho zaoberal dokonca ho liecil

akupresurou.Dolezite je mmat stale uvolnene brucho aby nebol ani ciastocne zastaveny privod krvi do criev v hlavnej brusnej tepne.(opasky ...)

• farmaceutka102.05.09 14:52??.??.103.100

Tak o cemeri teraz pocujem prvykrat, v zivote som sa s tym nestretla ani pofesionalne, ani inak...

• limetka33502.05.09 14:11??.??.166.136

čemer by sa mal rozotierať len ked vám je zle a nie každý deň ako to tu niekto písal... ja to mávam ked zjem niečo z chuti alebo sa prejem..treba to rozotierať od zápästia po lakeť (krémom alebo vodou).. zatriasť rukou a ponaťahovať sa - najmä chrbát...

• abnormál02.05.09 14:04??.??.21.88

Vam to tu slabo zaje...a :D

• [zruseny12]27.09.08 16:16??.??.109.40

...ruka,je otocena dlanou dole,a lava strana od zapastia k laktu sa trie...tam sa nachadzaju body.../na cemer/

• RNG27.09.08 16:16??.??.251.181

zapalova hrcka

• hud16.04.09 21:43??.??.248.150

ja mam hrcky na predlaktiach stale, rozotieram si to kazdy den ale nepovoluje to, co s tyyym? pls mam to tam od rana ako vstanem, proste ako keby to tam malo byt, ale vadi mi to..

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Vyberte si dovolenku s poriadnou zľavou! Zľavy až do 90% so 100% Garanciou spokojnosti.

Chiropraxia-Akupunktúra

Chiropraxia-Akupunktúra

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

Využi 5% zľavu na ZELENÚ KÁVU

Využi 5% zľavu na ZELENÚ KÁVU

Vytlač si Wallet kupón a udrž si svoju líniu s jednou kapsulou denne.

^ Späť na vrch