Co nejest v tehotenstve a preco?

Príspevok v téme: Co nejest v tehotenstve a preco?
mimi 77

Ahojte,
zacali sme pracovat na babatku, uzivame obaja asi mesiac babyplan vitaminy. citala som v nejakych clankoch o jedlach, ktore sa nemoze jest pocas tehotenstva. ako napr. niektore syry, ryby, a tak. ja tieto jedla milujem. teraz cez sviatky som si dopriala aj nejake to udene masko. mozete mi poradit, ake jedla sa nesmu jest a aj dovody preco nie?! dakujem!

pre

kukura vyjadruj sa slusne. mne nedrbe, ale je to na slovensku trestny cin. ja som si to nevymyslela, nekecaj somariny a radsej si to nastuduj. a bodka. ty si asi vypadol gynekologovi z ruk pri porode, z tvojho stylu pisma je mi to celkom jasne. potom by sa dal ospravedlnit tento styl, ktorym pises a tiez tie blbosti, ktore pises.

matamata

usiko ja netvrdim ze si silou mocou zastavam manzelstvo, to nie je pravda...ale ty si zas silou mocou zastavas slobodu,ako keby vsetci ti, ktori sa vzali, boli najvacsi debili na svete...

usiko

to matamata,

neurazim sa, nemam preco, bavim sa na nazoroch, ake mas ty a tebe podobne......takze kludne este popis, rada si to precitam....

...a ked si myslis, ze si slobodu zastavam preto, ze si ma nikto nechce vziat, tak co? si mysli...pravdu viem ja a moj priatel......nazory inych su mi ukradnute.....

pre

nie, domaci porod JE trestny cin na slovensku. trestny cin. nekecaj do toho, comu nerozumies.

ak rodi zena doma, vystavuje riziku seba, aj dieta... moze sa vyskytnut mnozstvo komplikacii.

iste, zeny kedysi rodili same, doma, v jaskyni, hocikde... ale tak to aj dopadlo. mnohe pri porode zomreli. a deti spolu s nimi. ziaden muz, ktory si cti a miluje svoju partnerku a svoje nenarodene dieta, ju nenecha rodit doma!!!

Kukura112

Je postihnutá časť populácie. Existuje veľa "civilizačných, nezámych a nových chorôb". Pritom ide obvykle o otravu. Vôbec nestraším, iba upozorňujem. Je toho oveľa viac, ale nechce sa mi to písať, lebo to nie je k téme. Domáci pôrod nie je trestný čin. Rovnako odmietnutie vakcíny nie je trestné. Je za to maximálne malá pokuta, ak sa neodvoláte.

pre

ty si dobre pomateny tiez...

ludia vy uz neviete co pisete.
to ockovanie ma nesmierny vyznam, ved by sme dopadli ako v afrike, keby sme novorodencov neockovali!!

a inak... nastuduj si aj legislativu, ty chytrak. porod doma je na slovensku trestny cin. a riziko, velmi velke riziko.

ahoj123

kukura: to čo tu píšeš je dosť hrozné čítať....že roď doma,lebo v nemocnici pichajú jedy,nechod na ultrazvuk,atd....ty si robil niekolko rokov nejaku vymakanu štúdiu? alebo si to čítal v nejakom science fiction časopise? vieš,verím tomu že napr. vakcíny už v pôrodnici netreba pichať,niekde to aj vraveli,ale až takto prehnane tu strašiť....ved cela populacia by bola pstihnuta,keby toto bola pravda čo píšeš....hm..

Kukura112

Dravé ryby môžu obsahovať viac ortute a bifenylov, ktoré sú jedovaté. Sója je tiež škodlivá, pridáva sa do lacných výrobkov. Dôležité je, čo máš jesť. Jedz veľa zeleniny a ovocia. Aj surové. Je tam cele spektrum vitaminov, mineralov, enzymov a neviem coho. V umelych vitaminoch nie je vsetko. Doplnal by som jedine vitamin C a B-komplex. Deti matiek s nedostatkom niektorych vitaminov ci mineralov mozu mat postihnute deti, napriklad s rastepom chrbtice alebo psychcickymi poruchami. Dalsia dolezita vec je aby ti nezaockovali dieta. Ockovacia vakcina obsahuje nervove jedy, ktore mozu sposobit docasne alebo trvale poskodenie mozgu. Preto babatka v porodniciach placu, lebo maju plne zili jedu ktore im vypaluju mozog. Zabranis tomu jedine domacim porodom, co je ten najkrajsi a najprijemnejsi sposob, ak vies ako sa to robi: -odkaz odstránený- . Tiež nechoď s bábatkom na ultrazvuk, lebo ten mu potrhá telesné štruktúry. Ultrazvukom sa cistia okuliare, akoby voda vrela. Podobne skodlive je aj odber plodovej vody.