Co nejest v tehotenstve a preco?

Príspevok v téme: Co nejest v tehotenstve a preco?
mimi 77

Ahojte,
zacali sme pracovat na babatku, uzivame obaja asi mesiac babyplan vitaminy. citala som v nejakych clankoch o jedlach, ktore sa nemoze jest pocas tehotenstva. ako napr. niektore syry, ryby, a tak. ja tieto jedla milujem. teraz cez sviatky som si dopriala aj nejake to udene masko. mozete mi poradit, ake jedla sa nesmu jest a aj dovody preco nie?! dakujem!

eeeee

Bublifuk, ja s manzelom fungujem na prerusovanej sulozi 8 rokov. Mame jedno planovane dieta. Milujeme sa pocas mojich neplodnych dni, viem presne, kedy ich mam, aj mi to potvrdila moja gynekologicka. Mam hojny "plodny" vytok a aj bolesti striedavo raz v jednom raz v druhom vajecniku a menzes ako hodinky. Nam to funguje. Nie je to vhodne pre zeny, ktore nemaju sajnu kedy ovuluju a menzes im nechodi nacas. Okrem tohosa manzel vie dobre ovladat, ja mam aj tri vaginalne orgazmy, on kludne vycka. No a ejakuluje az niekolko sekund po vytiahnuti.

Ivka 1

V tehotenstve by sa zena mala v kazdom pripade vyvarovat alkoholickych napojov a podla moznosti nezdrziavat sa v zafajcenych ci inak skodlivych priestoroch. O tom, ze by sama nemala fajcit ani nehovorim. Co sa tyka jedla moze konzumovat vsetko,na co ma chut ale snazit sa skor konzumovat jedla bez umelych konzervantov a farbiv. Davat si pozor na presolene a korenene jedla.Pred bravcovym a hovadzim masom uprednostnit skor hydinove a hlavne rybacie masko. Pripravovat ho prirodnym sposobom a vyhybat sa vyprazanym masam.
Do stravy zaradit zeleninove a ovocne salaty, dochutene olivovym olejom. Podla moznosti vyhodit vyrobky z bielej muky a bieleho cukru. Zaradit cerealne
vyrobky a hnedy prirodny cukor alebo ovocny cukor. Sladke mlieko vymenit za kyslomliecne produkty a tvrde syry.
Velmi dolezite je doplnit do organizmu vo zvysenej miere vitaminy a mineralne latky vyrobene z prirodnych zdrojov a prirodnou cestou.V prvych troch mesiacoch tehotenstva je velmi dolezite
uzivat vitamin B12 a kyselinu listovu ako prevenciu pred potratom a raztepom chrbtice a podnebia plodu.Pre vyvoj centralnej nervovej sustavy a mozgu je dolezita konzumacia nenasytenych mastnych kyselin Omega 3 a Omega 9. Vacsina lekarenskych je vyrobena sice z prirodnych zdrojov ale spracovana chemickou cestou,vstrebatelnost takychto doplnkov vyzivy je 8 - 10 % ,takze telo matky dokaze z nich zuzitkovat len velmi malo.

bublifuk

prepacte ale musim sa este vyjadrit k tomu cafte prispevku, ja budem moje dieta ucit aby nemalo predsudky a neodsudzovalo ludi na zaklade spolocenskych konvencii, aby neslo po povrchu ale zaujimalo sa o veci do hlbky a ak si ma na nieco utvorit nazor, nech si najskor vypocuje nazory vsetkych zainteresovanyhc stran, pretoze nie je vzdy vsetko take ako to na prvy pohlad vyzera a clovek ktory sa javi nemoralny a zly moze byt niekedy len smutny, a nech sa neriadi nazorom vacsiny ale doveruje vlastnemu svedomiu pretoze to co vravi a robi vacsina este nemusi byt spravne.

bublifuk

o a jem co mi chuti, samozrejme zdravo, celozrnne pecivko, zeleninku, ovocie, strukoviny, na sladke mam neuveritelnu chut stale, ale obmedzujem to bo som kdesi cosi citala o tehotenskej cukrovke, ze by sa nemalo vela cukru bo telo ho tazsie spracuje.

bublifuk

:-D neplanovane som otehotnela velmi jednoducho... vola sa to prerusovany pohlavny styk... velmi nespolahliva forma antikoncepcie, ak sa to tak da vobec nazvat, ja viem, ta ale co uz, hlupy sa uci na vlastnych chybach. teraz sa ale na bambucha tesim aj ked viem ze to bude tazke, hlavne financne, no verim ze to zvladneme, vsak sa lubime a to je hlavne nie? a este k tym suckam cafiky, velmi pekne prirovnanie, dakujem. V dnesnej dobe vsetci cakaju na idealne podmienky, stopercentnu socialnu zabezpecenost, manzelstvo... ja si myslim ze dolezite je aby sa dieta citilo milovane a aby videlo ze aj jeho rodicia sa lubia. a lepsie je mat babatko mlada a chudobna ako snazit sa on stara a bohata a zistit ze vlak uz odisiel.. nie?

mya24

moja nemanzelske je len preto ze niesom doma na slovensku a v anglicku svadbu mat nechcem, tehotna by som tu cestu neriskovala a okrem toho to je kazdeho osobna vec..ja v tom nic zle nevidim ked vies ze chces byt s niekym cely zivot tak to je jedno kedy bude svadba...;-)

cafiky

mya24 nemalo by sa jest ani nic z konzervy (konzervovana zelenina a ovocie). Pasteky su napratane kadejakymi konzervantami, je to zle aj ked clovek nie je tehotny. Blahozelam k dalsiemu nemanzelskemu...Ako sucky ste poniektore.

mya24

... a este k teme, ja jem vsetko okrem pecene ktora mi aj tak nechuti a plesnovych syrov. Ryby len po troske aj pasteky no a surove maso vobec..a vajicka len poriadne natvrdo uvarene.. moja mama hovori ze tiez jedla skoro vsetko a zdravi sme;-)

mya24

bublifuk ja som na tom rovnako, uz len tyzden do terminu;-) tiez sme sa rozhodli nerobit svadbu s bruskom, mam e ju naplanovanu na buduce leto;-)

brezka

bublifuk, dieta je milionkrat drahsie ako svadba, drzim ti palce, aby ste to zvladli. Moja kamaratka otehotnela planovane po svadbe a ked prve caro z babatka opadlo, prisla kruta realita. On zaraba malo a maju hrozne malo penazi. Ona musi ist do prace, to male ma 6 mesiacov. Inak, ako si mohla otehotniet neplanovane, znasilnil ta?