Co nejest v tehotenstve a preco?

Príspevok v téme: Co nejest v tehotenstve a preco?
mimi 77

Ahojte,
zacali sme pracovat na babatku, uzivame obaja asi mesiac babyplan vitaminy. citala som v nejakych clankoch o jedlach, ktore sa nemoze jest pocas tehotenstva. ako napr. niektore syry, ryby, a tak. ja tieto jedla milujem. teraz cez sviatky som si dopriala aj nejake to udene masko. mozete mi poradit, ake jedla sa nesmu jest a aj dovody preco nie?! dakujem!

usiko

...a vobec, preco si , vy moralistky neotvorite temu: "preco splodit dieta az v manzelstve?"

....ano, myslim si, ze zena, ktora sa vyda za muza, aby mala istotu, je chudera....a uviazat sa na krk muzovi len preto, ze chcem dieta a v pripade rozvodu chcem polovicu majetku, je chore...nuz ale taka je vacsina spolocnosti....

..dalsia vec, moji rodicia sa vzali preto, lebo ako manzelia mali narok na byt......to my nemame, takze este ake vyhody, ked ja mam 32 a on 38? ziadne.....ja nechapem, ved dnes sa uz normalni ludia nad tym ani nepozastavuju, je to uplne bezne, normalne a patri to k vyvoju ludstva.....ale co ine mozem cakat od spolocnosti tak silne ovplyvnenej prezitkami , cirkvou a predsudkami, ze? ok, opustam tuto temu, uz som zdvihla tlak niektorym ludom, nemusimich mat na svedomi.....laske a stastnym vztahom zdar! :-))))

pre antiu

antia, moze byt, teraz je kazdy tyzden nova studia a malokedy napisu, ako dlho a kolko ludi sa jej zucastnilo. Citala som to v casaku.
Mozno som puritanka, ale aj ja som zila s vtedy este partnerom 5 rokov, nez sme sa vzali, takze poznam obe stranky. Snazime sa proste zit tak, aby sme spolu vychadzali dobre, vsetko spolu diskutujeme a riesime, lebo vieme, ze uz sme raz spolu a nechceme od seba odist, je to inaksi pocit, ako ked sme boli len priatelia.

pre antiu

Som vydata devat rokov a strnast rokov spolu zijeme. Viem porovnat, ake to bolo, ked sme spolu zili na psiu knizku, ake to bolo, ked sme sa stali manzelmi. Z manzelstva mam velmi dobry pocit a stali sme sa este blizsimi, urcite to vztahu pomohlo a nadalej sa snazime. Na dedine nebyvam. Nedovolila by som si polemizovat o vztahoch a manzelstve, keby som si tym nepresla. Pisem len vlastnu skusenost.
A co sa tyka dietata zijucom v rodine bez manzelstva - tak to sa pisalo v studii, ja som si to nevymyslela.

pre usiko

Prepac, moj umysel nebol pourazat ta. Ale nepaci sa mi, ked chce niekto silou-mocou vytrcat z davu a mysliet si o sebe, aky je vynimocny, napriklad len preto, ze nie je v manzelstve. Silou-mocou byt "iny". Mas nad 30, tak je hadam normalne, ze si sebestacna. Vydate zeny su chudery? Sranda je to, ze raz sa vydat chces, v podstate ide len o to, ze na normalne velku svadbu nemate peniaze. Tvoji rodicia sa nakoniec tiez vzali? Naco? Spravny bol moj tip, ze v tom bude vzor rodicov. Moji mali prve dieta 2 roky po svadbe a teraz su manzelmi takmer 50 rokov. A su velmi stastni. Ja si nemyslim, ze manzelstvo zaruci stastie vo vztahu, pride mi to len ako prirodzeny krok, ked dvaja chcu byt svoji aj oficialne. Tak este raz prepac, ked si moj nazor zobrala ako urazku. Mna len vzdy zaujimalo, preco zeny planuju tehotenstvo skor, nez sa vydaju.

antia

"pre usiko": je ubohe ak si myslis ze manzelstvo ti moze natolko ovplyvnit vztah, vlastne hej, ale negativne. Lebo ked si zacnes byt ista /ved mas na to papiere/ tak sa menej snazis.
Asi je tvoj celozivotny ciel ulovit muza, zosobasit sa s nim a to je vrchol tvojho zivota, ved nech cela dedina vidi, ze nie si stara dievka:D

Inac aky je rozdiel ked pre dieta, ked su rodicia zobrati, alebo nie? Podla mna je dolezitesjie ci vidi v rodicovskom vztahu lasku, alebo nie.

usiko

ok, vazim si tvoj nazor, kazdy nejaky musi mat...cela finta je v tom, ze ja sa nebojim mat dieta s priatelom, lebo som sebestacna....proste sa nepotrebujem zavesit na chlapa ako chudera, o ktoru sa treba starat,.....proste nemam strach....to je vsetko.....moji rodicia maju harmonicky vztah, su spolu skoro 30 rokov...a cuduj sa svete - narodila som sa im, ked neboli zobrati....vzali sa, ked som mala 2 roky...sranda, co? asi mam v zadku celu spolocnost aj s jej moralkou...tak ako moja mama a bavi ma ludi rozculovat tym, ako si vecii riesim....bavi ma, ked sa ludia rozhorcuju nad mojou nemoralnostou, a pritom nevedia o mne nic.....je to dobry pocit, ked rozculis samovytacacie typy.....ako ty a podobni.....ja nechapem, ako sa mozes rozhadzat nad niecim, co sa ta netyka...

....mam strasne rada moralisticke typy ludi, ktori sa staraju do kazdeho ineho a pritom mozno maju doma bordel, ktore ma odsudzuju za nieco, o com su presvedcene, ze je pravda.....pravda nie je len jedna....je taka, z akeho pohladu sa na veci pozeras.....

..a k tomu, ze volam priatela manzel som sa vyjadrila v teme "zalubila som sa do knaza" , ale tu nam zmazali, lebo sme tam vyjadrovali znacne dehonestujuce nazory na cirkev, manzelstvo a podobne veci...tak neviem, ci ju niekde najdes....

...inak je dnes krasny dnik...a som taka stastna.....

pre usiko

Keby pred teba klakol s diamantovym prstenom v ruke, do prdele by si ho neposlala, vsak? A keby ti manzelstvo tak straaaasne nic nehovorilo, nepisala by si o nom ako o manzelovi. Jasne, teraz je in byt slobodna mamicka. Len si zite na hromadke, nezabudni s nim ist ako posledna ciganka na matriku uviest ho ako otca dietata... A ked ta zivot s nim omrzi, zbal sa a odid, ved s nim nic nemas, je to len kamosko. Bude to rychle a lacne. Nic ti nevisi a nic nevlastnite na polovicku. Asi si sa v zivote poriadne sklamala, rodicia su rozvedeni alebo sa ti nieco strasne stalo, ked mas take nazory. Z hladiska logiky a vtahov - co to je za hlupost? - keby si nebodaj mala rakovinu, tvojho kamoska za tebou ani nepustia a nepovedia mu, co ti je. Mozes si s nim narobit aj 20 deti, stale ti bude nicim. Len jednym z jelenov, co ta nabral pri pareni.