Co nejest v tehotenstve a preco?

Príspevok v téme: Co nejest v tehotenstve a preco?
mimi 77

Ahojte,
zacali sme pracovat na babatku, uzivame obaja asi mesiac babyplan vitaminy. citala som v nejakych clankoch o jedlach, ktore sa nemoze jest pocas tehotenstva. ako napr. niektore syry, ryby, a tak. ja tieto jedla milujem. teraz cez sviatky som si dopriala aj nejake to udene masko. mozete mi poradit, ake jedla sa nesmu jest a aj dovody preco nie?! dakujem!

usiko

...ako manzel by mi priatel bol cudzim clovekom s papierom o manzelstve...netreba si mylit pojmy s dojmami, tym ze mame papier na manzelstvo, nie sme si najblizsi...najblizsi su ti pokrvni pribuzni, teda matka, otec, surodenci a najblizsie mi bude nase dieta......takze asi tak...z hladiska logiky a vztahov mi moj manzel bude vzdy cudzi clovek...smaozrejme z hladiska pocitov nie.....inak ja nechapem, co sa tu kto stara do vztahov druhych ludi.....

...ja napriklad nechapem, ako sa niekto po krastkej znamosti prespi a uz sa aj beru, lebo "treba"...a nesudim ich...je to ich vec a neoperujem tu faktami, kolko z takych manzelstiev konci rozvodom, deti maju psychicke problemy, neprospievaju a podobne, a to len prave preto, ze spolocnost nadiktovala, ze dieta sa musi narodit do rodiny...nikoho nezaujimalo, ci ti dvaja su schopni fungujucu rodinu vytvorit...je to chora spolocnost, uz davno hovorim....ktora lpie na starodavnych prezitkoch.....

usiko

to pre usiko:

Byvame vo vlastnom byte, ale mame kupeny velky, 120 stvorakov a ten prerabame, lebo sa tam robi podkrovie.....normalka......proste zijeme spolu 3 roky a nechapem, ako niekto moze byt este 100 rokov za opicami amat take nazory ze prirodzene to tak bolo starocia a tak to ma byt......su omnoho dolezitejsie veci ako manzelstvo, a ked vidim okolo seba pary, ktore maju "istotu" v manzelstve, je mi zle....ta istota spociva v tom, ze su uviazani a nechcu to....my nie sme a spravame sa k sebe pekne......o tom je vztah....moralisti....

...inak, tema je o tom, co nejest v tehotenstve, tak si tam mohla/mohol hodit nieco aj k veci, ci?

pre usiko

Ahoj, bola robena studia, kde vyslo, ze dieta v manzelstve prosperuje lepsie ako dieta, ktoreho rodicia nie su zobrati... To len tak na okraj, citala som to nedavno. Neviem, co ma vek spolocne so sobasom... Myslim, ze dieta je urcite drahsie ako svadba.
keby ta priatel poziadal o ruku, fakt by si ho odmietla?
Si tehotna bez toho, aby ste nemali dokonceny byt?
Saskovat so svadbou nemusis, o dvoch svedkov vas to nebude stat nic.
Randenie, sobas, dieta je prirodzeny vyvoj vztahu, tak to bolo odnepamati. Ty netusis, aky je zivot v manzelstve a ver mi, ze je iny ako len zit spolu na psiu knizku. Ved ta k priatelovi ani do nemocnice nepustia, lebo zo spolocenskeho hladiska mu nie si nicim. Ako manzel by ti bol najblizsim clovekom.
To su len fakty.
Ja by som do tehotenstva s frajerom nesla ani keby sa co stalo a taktiez do duetata bez toho, aby sme mali uz byvanie na poriadku.

usiko

cafiky,

mozes blahozelat dalej, aj ja cakam dieta / planovane a chcene/ s priatelom a svadba je v nedohladne - dovod je jednoduchy, mame po 30 a mame mopmentalne ine priority ako saskarenie so svadbou a buchanie sa do prs ze si ma vzal a mam istotu......aku istotu? ak uz zena nachadza istotu v manzelstve a nie v pevnom vztahu, tak je to chudera, chudera bez sebaistoty......moj nazor.....manzelstvo, netvrdim, ze je zle ale nie je najdolezitejsie....my proste musime dokoncit byt a svadba bude potom, ked budeme mat par tisic zbytocnych Eur...a to, dufam, bude veeeelmi daleko......

.....okrem toho, neviem, preco si kazdy mysli, ze ked zena caka dieta s priatelom, tak bud sa posmykli /prespala sa/ alebo si ju muz nechce zobrat.....omyl, je vela zien takych , ktore nesnivaju od malicka o bielych satach, pretoze su na svete aj dolezitejsie veci ako toto....napriklad ja a mnoho inych....priatel by svadby aj chcel, ale mne to nic nehovori....proste som to odsunula na vedlajsiu kolaj...a co je na tom?

...a k jedlu> pripajam sa k tomu, co tu odznelo , nic, kde je len i malinka sanca na salmonelu, teda tepelne nedostatocne upravene vajcia, kuracie a ine maso /tam moze byt aj toxoplazma/, konzervovane jedla, plesnove jedla /syry/, pozor na mliecne vyrobky, vyberat take ktore maju este dlho do konca spotreby.....a niekto mi vravel, ze ani jahody ale neviem, preco.....

...ja osobne som vegetarianka a maso zjest nedokazem /a kto bol uz tehotny tak vie, ze ak si rada, ze vobec nieco zjes bez toho aby ti bolo zle, tak vie, ze ked sa neda tak sa neda..../....pred tehotenstvom som rozhlasovala, ze samozrejme ked otehotniem, tak budem kuracie a ryby ale nevydalo......tuniaka sa prinutim raz za dva tyzdne, inak ziadne ine......maso som nejedla pretoze mi z neho byvalo zle, a tazko, nie z presvedcenia.....ale co je dolezitejsie, stravu si dokladne vyberam, jem vela orechov, musli, ovocia , zeleniny....a lekar ma ubezpecil, ze to, ze nejem maso, nie je ziadny problem, pretoze beriem vitaminy pre tehotne a tie vykryju pripadne nedostatky......a bielkoviny nahradzam inak.....takze len pocuvajte svoje chute /ak su v sulade so zdravou vyzivou / a papajte, co vam chuti......napriklad mne bolo povedane, ze citrusy sa nesmu, kvoli pripadnej alergii dietata, ale ja tlacim mandarinky a pomarance, akoby boli posledne na svete....

blessed

citam citam a rozum mi niekedy zastava, 1. reagujem na hlavnu temu a to je stravovanie. ja odkedy som zistila ze som tehotna tak beriem vitaminy pre buduce mamicky, snazim sa papkat evla ovocia,zeleniny a hlavne mliecka nech mam poriadneho valibuka :)ale samozrejme ze niesom prehnne dosledna, podla mojho nazoru ked ma zena na nieco chut tak si ti istym sposobom pyta aj to male. ja ked to niekedy prezeniem s niecim stiplavym jajajaaaj hned to drobec hlaasi poriadnym napinanim :) ale mam samozrejem chut aj na sladke hocikedy mam napadne v priebehu dna urobit palacinky :) z velkej fajciatky sa stala tvrda aktivistka za nefajcenie, neskutocne mi vadi ked vojdem z cisteho vzduch do kudolu dymu..no fuuuj.a to ze si niekedy odchlipnem z priatelovho pivka alebo vinka krpcovi isto nevadi, nikdy nevypijem ani deci, to mu isto neublizi. vravi sa ze v tehotenstve netreba jest za dvoch ale dvakrat zdravsie.. toho sa drzim a funguje to.. nepriberam zbytocne ale zas nikdy nesmiem byt hladna ....2. tema ktora ma zarazila, ja som tiez slobodna mamicka, zijem s priatelom v jednej domacnosti, postupne dokoncujeme jeho postaveny domcek a to ze zan nie som vydata mi vobec neprekaza. mna ako milujucu partnerku a buducu mamicku URAZAJU vety typu, ze ak nie si zosobaseny nie si zodpovedny rodic, ze ides zlym prikladom dietatu!!! ja som sa narodila zosobasenym rodicom a o par rokov som zazivala ich nie velmi pekny rozvod zatial co mojho priatelova sestra zije uz 10 rokov "nadivoko" a jej deticky su stastne s oboma rodicmi. to ze su ludia svoji automaticky neznamena ze su stastny, ja sa budem snazit byt svojmu dietatu vzorom a cely zivot ho budem ucit ze na to aby si inemu cloveku vyjadril hlbku svojich citov nepotrebujes ziadne papiere ale toleranciu, vzajomnu uctu a hlavne snahu. ja mojho priatela milujem a cely zivot budem aj ked uz nebudeme spolu. a to hlavne koli tomu ze mi dal to najkrajsie co vedel... moje prve dieta... a to je pre mna ovela podstatnejsie ako zdrap papiera ulozeny kdesi v sufliku. Takze porovnanie k SUCKAM sa ma dotklo.

kkkkkkk

a pises o rybach - tie su nutne a aj negravidna zena - alebo clovek by mal aspon raz v tyzdni jest ryby - pri gravidite obsahuju zelezo, takze je dobre to papat pravidelne -- mozno sa vam zdam mudra ale mam z toh urobenu skusku tak viem co pisem :-)

kkkkkkk

denne aspon 100g celozrneho peciva, cestovin kvôli komplexným sacharidom ale treba co najviac redukovat rafinovaný cukor, radsej si kup bio cukor - obsahuje mineraly a vitaminy, ktore telu prospievaju i pocas tehu zatial co rafinovaný - biely klasicky cukor je pocas svojho spracovania o tie mineraly a vitaminy ochudobneny a nic len skodi .-) a priberas ....

kkkkkkk

v priebehu gravidity je potrebne konzumovat prevazne tuky rastlinneho povodu kvôli obsahu nenasytených mastných kyselin, tie zasa priaznivo pôsobia a vplyvaju na vyvoj mozgu a ocnej sietnice plodu (cize okrem rastlinných olejov, kokos, avokado, semena, orechy...)

VYHYBAT sa stuženým rastlinným tukom - kvôli obsahu trans mastných kyselín - nepriaznivo pôsobia na vyvoj centralnej nervovej sustavy dietata.

vela vapnika, zinku....

kkkkkkk

ak uz planujes mat deta kup si kyselinu listovu uz teraz ... je vhodne ju suplmentovat pol roka predtym ako chces babo ...

Adriana87

Ahojte, z priatelom sme zasnubeni a chceme sa brat toto leto...Strasne tuzi po babatku. Ja sa chcem najskor vidat nech sme pekna rodinka aj na papiery. Lenze vela ludi nam rady aby sme sa zobrali az neskor aby som mala dietatko ako slobodna ze je to financne vyhodnejsie...Teda ze budem dostavat vyssiu matersku ci co...Ako to vlastne je? Mne sa to moc nepaci ale keby to bol velky financny rozdiel tak by som to brala...Ved tie peniazky dam aj tak dietatku...Ci nie?