Co sa stane ked zlyhaju oblicky?

monci24

Karioll ::::

ahoj po čase, ...:o)))
MInulý týždeň bol manžel na vyšetrení na endokrinológii ,kôli tomu vysokému cholesterolu ak si spomínaš....
a lekárka ho telefonicky zavolala na okamžité dostavenie sa do ambulancie, pre veľmi veľmi zlé výsledky, ...
takže diagnoza : Vrodená Hypotyreóza....
a manžel je úplne učebnicový prípad, všetky príznaky ako z knihy ....
Takže aspoň vieme zase niečo nové, ....
(neviem či dobre , či zle, ..ale aj to je dobrá sprava , ze do konca roka, by sa vdaka Euthyrox-u mal dať akotak do poriadku...hádam )

karioll

nie je zac
stitna zlaza,robi sa ultrazvuk a standardne sa berie krv na t3,t4 a tsh,ked su v norme tieto hormony a ma napriklad zvacsenu alebo zmensenu stitnu zlazu,neriesi sa to.stitna zlaza zasahuje do vsetkeho,cize aj do metabolizmu tukov,krvneho tlaku a pod.nezabudni sa opytat na tie mineraly a aby ho liecili s ace inhibitorom alebo sartanom,ako som ti uz pisal,toto su jedine 2 druhy liekov,ktore ochrania oblicky,a samozrejme liecia hypertenziu,tak vela zdaru a daj vediet,ako dopadol

monci24

dakujem Ti za nas oboch, .......

ešte sa môžem opýtať, ....manžel ide ešte na vyšetrenie štítnej žľazy, ...je možné že sa určité problémy napr. vysoký cholesterol vvyriešia jej liečbou ?

karioll

v pohode,rad ti pomozem
tak nech dodrziava prisnu dietu,den pred odberom krvi cize v den ked bude zbierat 24 hodinovy moc by nemal jest vela masa a polievku apod,aby nemal falosne vysoku hladinu bielkovin v moci,alkohol nepit a nesportovat,lebo zvysuje hladinu kreatininu a creatin kinazy a na veceru iba nejaku blbost a totalnu hladovku minimalne 12 hodin a pit iba vodu pred odberom krvi na cholesterol a triglyceridy.ak toto vsetko nedodrzi,nema vyznam tam ist

monci24

no je objednaný na 24.9.....:o(((
krv a moč...
len ma prepadaá taká bezmocnosť co ten mesiac aky zazrak mam vycarit, aby bolo lepsie, ....
preto som aj tu, a som rada ze mi venujes tvoj cas...

karioll

to su zakladne vysetrenia pri vysokom tlaku a ochoreniach obliciek.vobec tomu nerozumiem.to je nejaky veterinar ta nefrologicka?robi sa to z tej istej skumavky ako kreatinin a podobne,vazne neviem co si mam o tom mysliet.predpokladam ze vies citat,chcel som iba odlahcit situaciu