Co sa stane ked zlyhaju oblicky?

karioll

monci24
vo vseobecnosti,ak nema cukrovku,netreba vylucovat ovocie,ak ma treba ho zapocitat do sacharidovych jednotiek co ma urcenu dietu.strukoviny moze jest aj maso,nie ze moze ale musi,ked je vysoky kreatinin,nemali by davky bielkovin byt vyssie ako 0.8 gramu na kilo jeho vahy,nepises aku mal mikroalbuminuremiu.cholesterol a triglyceridy mal kolko?neviem sice kde byvas,ale u nas v ba,ja na kazdom oddeleni dietna sestra,ktora urobi edukaciu aj pribuznym

monci24

Môj manžel má veľmi zlé výsledky vyšetrení krvi. Vysoký kreatinín, veľmi vysoký cholesterol, kys. močovú...lieči sa na vysoký tlak. Keď sa dostal nakoniec na nefrológiu , kde má nariadenú diétu, ja som ostala úplne dezinformovaná čo vlastne môže manžel jesť. Mám v tom chaos, vylúčenie živoč. tukov, obmedzenie bilekovín, nesmie strukoviny, ovocie, určité druhy, ...informácie na nete ma veľmi mätú, ako vyhovieť prísnym kritériám, ..pomôžte prosím niekto, ...ak máte kontakt na nejakú diiétnu sestru, alebo odborníka v tomto smere, ..Som vďačná za všetky informácie,....

farmaceutka

Teraz je otazne, akym konkretnym sposobom im skodi. Ovplyvnuje to tak vela faktorov, ze sa o tom neda vseobecne pisat a navyse je pripad os pripadu iny. Netusim, co vlastne chces pocut. Poskodenie moze byt ciastocne, kedy este oblicky dokazu kompenzovat poskodene struktury a zachovat svoju normalnu funkciu, alebo je poskodenie vyraznejsie, kedy funkcie ci uz viac, alebo menej sa zhorsuju, pri miernom zhorseni nemusi mat pacient ziadne subjektivne priznaky, ale da sa to zistit vysetrenim krvi, v akom stave su.

farmaceutka

Zavisi od toho, akou latkou sa clovek intoxikoval, kazda posobi na oblicky inac. Ak je to intoxikacia latkou, ktora oblicky neposkodzuje, tak sa s nimi deje len to, ze sa snazia pokracovat v praci ako zvycajne.

mira

Diagnostikovať sa dá i podľa očnej dúhovky a očného bielka, podľa držania tela, citlivých tlakových bodov a reflexných plôšok a ďalších metód.