Co sa stane ked zlyhaju oblicky?

delphia

mira je nemam ziadne fliacky a pupienky pod ocami a predsa mam cysty v oblickach.
a vela x tlaky, ktore pochadzaju z obliciek, sa zamienaju s bolavymi rizami

mira

Stav obličiek sa dá diagnostikovať podľa oblasti pod očami. Ak sú vačky tukové, obličky sú zanesené tukom a hlienom, ak sú vodnaté, sú prevodnené. Ak sú kruhy pod očami, obličky sú preťažené a stagnuje v nich krv. Ak sú tam fliačky, pupienky, začína tvorba cýst.... tých príznakov je veľa.
Pri sťahu v obličkách cítime sťah v oblasti chrbta tam, kde sú uložené ....

delphia

zlyhavanie obliciek ako take neboli. ale ma dopad na cely organizmus- vysoky tlak krvi a rizika s nim spojene, zadrziavanie vody v organizme, dopad na srdcocievny system, rozvrat vnutorneho prostredia. vacsinou poskodenie obliciek sa diagnostikuje pri vysetrovani ochorenia alebo ochoreni, ktore su uz nasledkom ich poskodenia.

mira

Dohnať to až do takého štádia, keď hrozí smrť zlyhaním obličiek je možné len po dlhom čase ignorancie príznakov, ktoré telo vysiela.
Alebo potláčaním týchto príznakov liekmi od bolesti.
Húkajúca sanitka môže zachrániť život, ale zdravie neprinesie, len závislosť na prístrojoch a chémii.

radca

Zavisi od toho, ako zlyhaju. Niektore druhy zlyhania sa daju udrziavat aj bylinkami, alebo adsorbentami v crevach, bez potreby castych dialyz.

Macca

To farmaceutka:

Vsimla som si, ze mas dobre a trefne rady a ze sa ludom vzdy snazis pomoct a dobre poradit.

Preto by som ta rada vyzvala k registracii na zaklade ktorej by ti potom bol udeleny "Hodnotny prispievatel".

lilly2

ano, clovek moze aj umriet. Spravidla je to vsak tak, ze sa oblicky neznicia len tak bez priznakov a hned obe. Je to proces, ktory trva cas a ak si clovek vsima svoje telo, tak vie, o sa deje. Ak zlyhavaju oblicky, tak v tom predhospitalizacnom stadiu sa dostavia hlavne bolesti hlavy,slabost a zavrate. Vtedy treba konat rychlo,lebo telo sa zanasa toxinmi, clovek je priotraveny a umiera. Preto ho musia v nemocnici hned dialyzovat... urcia, ako dlho (kolko hodin), a ako casto (za tyzden), bude musiet absolvovat dialyzu. No a potom bude zaradeny do zoznamu cakajucich na transplantaciu...