FRANCUZSTINA alebo NEMCINA

MenoNiejePodstatne

Ja si myslím, že sa ti zídu obivda jazyky, nemčina v EU, francuzština vo svete (afrike, kanade atd.). Čo sa týka krásy, viac sa mi ľúbi francúzština, ale nemčina je trochu lahšia. Moje doporučenie znie:
NAUČ SA OBIDVA JAZYKY, V DOSPELOSTI NEBUDEŠ LUTOVAŤ
ale určite nezabúdaj na to, že hlavným cudzím jazykom je angličtina, takže na tú sa sústreď najviac.

Vika12345

Takže takto, od 6.ročníka sme sa mali rozhodnúť medzi Francúštinou a Nemčinou.Kamarátka šla na Francúštinu a veľmi na mňa naliehala, nech idem s ňou.Podlahla som a šla. Neskôr som si uvedomila že z toho neviem ani ň.Teraz už máme 4 učiteľkua to za jeden rok! Kamošky čo chodia na Nemčinu, hovoria že je to veľmi podobné Angličtine.Teraz sa blíži koniec školského roku a blíži sa 7-trieda.Ja pravdepodobne od 7. idem prestúpiť na Nemčinu. Viem že ešte nemám toľko skúseností ako väčšina tu, no je to môj názor a stojím si za ním. Takže kirinkina, ak ti ide Angličtina dobre, choď na Nemčinu a máš o dobrú známku postarané ;) No ak si odhodlaná a cítiš sa na ťažší jazyk, skús Francúštinu.Kto vie možno sa ti zapáči. Francúština je krásna, krajšia ako Nemčina, no je aj oveľa ťažšia. :)

osasankao

pridam aj moj nazor. na zkladke som sa nemcinu ucila 6 rokov. stale to bolo len o gramatike a prekladani textov z knihy.onicom. vzdy som mala jednotky a ked sme sli zo zboru do rakuska do rodiny tak som sa zlepsila o dost. ibaze potom som znova pokracovala v style ziadna komunikacia. v 9rocniku som zistila ze idem ani neviem preco na francuzske bilingvalne gymnazium, na nemcinu som sa uplne ale uplne vykaslala. cely prvy rocnik som mala po 20h francuzstiny do tyzdna, 3 ucitelky(slovenka,francuzska,belgicanka) a za ten rok som sa naucila skoro dokonale po fra aj co sa tyka gramatiky aj komunikovania.z nemciny si po tom roku pamatam wie geht´s.teraz som sa zacala od zaciatocnika ucit anglictinu (ziadna nemcina) a a francizstinu uz mame sice len 5x do tyzdna(raz s lektorom) ale zato budeme mat po fra BIO, F, CH a M. uz sme mali 1x biolu a musim uznat ze bezproblemov som rozumela.horsie bude sa to naucit:D
takze ja sa priklanam ku francuzstine. myslim ze je ovela ovela lahsie ako nemcina. tot moj nazor

TinuskaB

Na strednej som sa ucila nem.a fran.No nemcina je lahsia,ale francustina je velmi tazka. Zo zaciatku nas ucila super professorka a velmi ma to bavilo.Potom ona ale odisla a na miesto nej sme dostali taku,ktora ani sama nevedela. Mna velmi bavila francustina.Doteraz,ked nieco poviem po francuzsky,tak som taka pysna na seba:) Je taka pekna...
Teraz sa idem ucit anglinu,tie dva jazyky mi velmi nepomohli v zivote...

kimmmie

Je to uuplne jedno, naucit sa da vsetko, neda sa povedat co je lahsie a co tazsie, to je pre kazdeho nieco ine. Hlavna je anglina, na tu sa uplne sustred.

FUJnemcina

nemcina je mozno jednoduchsia...ale je to tak otrasny jazyk...ze som sa to ucila 4 roky,,,a nic z nej neviem..lebo maju zlozity slovosled a casy...ako francuzstina je asi tazsia..ale teraz keby som sa mala rozhudnut tak franinu by som si dala na strednej

emca

na zaciatok by som si dala nemcinu na tvojom mieste, mas moznost ju v nasich slovenskych podmienkach skor vyuzit. a neskor kazdy dalsi jazyk sa ti uci lahsie..:)))

peter123

no ja neviem 7 rokou som sa ucil neminu a teraz musim povine francuzcinu i ked by som bral racej tu anglinu lebo neviem ci tu franinu zvladnem