FRANCUZSTINA alebo NEMCINA

luba*

Moja dcera sa uci 3 rok anglicky jazyk-chodi do 5.triedy a od 6.rocnika si mali zvolit dalsi jazyk.Mala si vyberat medzi rustinou a nemcinou.Napokon si vybrala nemcinu,rustina sa jej akosi nepozdavala.Nechcela som ju nutit do rustiny ked chcela ist na nemcinu.Ale je to na kazdom aky jazyk sa mu paci,lebo nasilu sa nieco ucit to nie je bohvie co.

medvedik069

odkaz pre mmenoir--prosimta chcela som sa opytat...priblizne za 5-6 rokov by som chcela ist za letusku a chcela by osm sa naucit franinu myslis ze by sa to dalo naucit dovtedy na komunikativnej urovni??prosimta odpis na moj mail medvedik069@azet.sk

za8icka

No ja som sa na strednej zacala ucit franinu lebo som sa nechcela ucit nemcinu. No a vysledok je taky ze franina mi akosi nesadla. Nebavila ma a preto z nej nic neviem ako som vysla zo skoly. Je fakt ze je to lubozvucny a nadherny jazyk ale pre mna je akosi tazky a nesiel mi.

katka1960

Učila som sa na strednej francúzštinu aj nemčinu, neskôr ma okolnosti prinútili k angličtine. Francúzština je nádherný jazyk, ľúbozvučný, ale väčšinou som potrebovala nemčinu. Prikláňam sa k nemeckému jazyku na základe životných skúseností.

jajka001_

urcite je menej narocna francuzstina. a je to krasny jazyk. ja som sa ucila roky anglictinu, ta mi isla lahko, nemcinu tiez, ale tu som neznasala, z tej si pamatam tak par slovicok :) a francuzstinu som sa ucila len jeden rok,na kurze, ale hned som si ju zamilovala, ucenie mi islo lahko, ale mala som aj skvelu ucitelku...dalsi rok uz neucila, dostala som strasnu, mizernu ucitelku, po niekolkych hodinach som to vzdala, nemalo to cenu.

mmenoir

vikuska - hej, 30+ si mozno vymyslaju pri hodnoteni vlastnych jazykovych znalosti, ale preto musime my mladi zamakat a mat jazykove znalosti dobre... nie?:D

frj

moja dcera ma sice este len 9 rokov, no uz rok chodi sukromne na franinu a mozem povedat, ze krasne rozprava, cita a aj rozumie. nehovorim, ze je to 100%, ale za take 2 roky to bude fajn, no hlavne kvoli tomu, ze si ten jazyk vybrala dobrovolne. ovlada aj AJ