enzymy

[zruseny12]

...ano,aj z inych doplnkoch...zalezi ake mali asi zlozenie.../a to je jedno ci boli z lekarne,alebo objednane inde/
a ked som este nevedela co mi je a ze mam alergiu na kazein-tiez mi prichadzalo velmi zle-ja si mysim,ze zaludok mam tak poskodeny ze neprijme hoci aku potravu...

aj ja momentalne beriem enzymy ktore si brala ty z gastra-len su objednane...nie z lekarne-z CALIVITY ako som pisala...
a potom si chcem zasa objednat zasa tie druhe enzymy kde je pepsin,betain atd.
...necudujem sa ti,ze sa bojis,lebo sa tazko hlada co cloveku pomoze...a nie je to lacna zalezitost...

sssisa

z inych doplnkov myslis ako z lekarne nejake vitaminy a tak?? lebo teraz sa fakt uz obavam ich objednat ja som jedne enzymy brala ktore mi predpisali na gastre ale boli tam hlavne latky ako lipaza proteaza amylaza a dobre mi zaberali len nie na dlho tak mi ich vysadil ,,,

[zruseny12]

...nie na mlieko,ale tie betain,papain atd.
ako sa to prejavovalo?to sa neda ani opisat/je mi az na odpodnutie/musela som si lahnut a vyspat sa s toho,ako keby mi uz bol koniec...tazko sa to opisuje...ale vedela som,ze to bude len z tych doplnkoch...
...tak som ich radsej prestala brat,a to sa mi stava aj u inych doplnkoch a liekov,ktore mi nesadnu...hned mi pride zle a musim si ist lahnut...

[zruseny12]

...podla mna tie na mlieko sa beru vtedy,ked budes jest nieco mliecne-hned pri napr.zjedeni niecoho mliecneho si dat aj ten enzym...no a na precistenie zasa tie druhe...
...viem ze ta STAVA NA PRECISTENIE BY MALA OBSAHOVAT STAVU Z CERVENEJ REPY,MRKVY,SUROV.ZEMIAK ,CELER tusim a je tam aj pomer kolko coho by sa malo odstavit a pije sa to tiez tusim na lacno-rano...

...citala som niekde ze aj JABLKO DOBRE DETOXIKUJE A CISTI...ale pravdaze jablko nie postrekovane...

[zruseny12]

...skusala som brat,ale bolo mi zle,tak som ich radsej nebrala...
...ja radsej budem vynechavat mlieko a mliecne vyrobky nebudem rizkovat...lebo nam sa pri prijati mlieka nici aj pecen a vsetky vnutornosti,klby atd.
...na precistenie tela je aj stava ktoru odporuca tucim DAMIAN...CHODIL TU NA FORUM,ALE UZ ASI NECHODI...TUSIM ZE MA AJ SVOJU STRANKU...

sssisa

a brala si aj na lacno na precistenie niekedy enzymy? lebo chcem si objednat dva druhy enzymov co mi poradil rng a jedne su prave konkretne na mlieko a teraz neviem ktore kedy by som mala brat

[zruseny12]

...a este k tym ENZYMOM...nejake enzymy si vytvara aj telo,ale ked je travenie poskodene,tak je to s tym tazsie...aj rokmi sa enzymy nmenej vytvaraju atd.a tym ze si clovek doda enzymy,zlahcuje traveniu a telo vyuzije vsetko z potraviny ak su enzymy dobre...
niekto hovori,ze by sa nemali brat stale,ze telo si na to zvykne,niekto hovori nieco ine,asi to zalezi na kazdom z nas ako sa rozhodne...

[zruseny12]

...mne povedala lekarka,ze do KONCA ZIVOTA MUSIM VYNECHAT VSETKO CO OBSAHUJE MLIEKO...
...ja beriem ENZYMY TRAVIACE HLAVNE NA OBED PRI HLAVNOM JEDLE...ALE NIEKEDY KED JEM NA VECER NESKORO TAK SI ZOBERIEM AJ VECER...TAM MAS AJ PRESNE DAVKOVANIE NAPISANE...ASPON JA TO MAM NA KRABICKE NAPISANE...
DLHU DOBU SOM BRALA ENZYMY PAPAIN,BROMEALIN atd.
a momentalne som si objednala enzymy ktore stiepia bielkoviny,celulozu,tuky...
a chcela by som to nejak striedat...
ENZYMY obsahuju aj ananas,cervena repa a podobne tak nieco sa snazim tazit aj takto...aby som nebola stale zavisla na tabletach...MAME TO TAZKE,ALE INU MOZNOST NEMAME...LEN SA S TYM ZMIERIT...