Missed abortion - zotavovanie

Príspevok v téme: Missed abortion - zotavovanie
kukajda

ahojte, v 9 tt. mi zistili, že bábätku nebije srdiečko - missed ab., robili mi revíziu, dnes je tomu týždeň. Chcem sa opýtať, ak ste to zažili, ako dlho ste ešte špinili, resp. krvácali? U mňa to už 2 dni potom bolo len slabučké skoro žiadne, ale teraz akoby sa to spustilo viac. Každý deň viac špiním a dnes už normálne krvácam. Neviete, je to OK? Bojím sa, aby to nebolo zlé, neviem ako to má prebiehať a ešte ostávajú 3 dni do kontroly. Prosím napíšte ak niečo viete...

zuzi00

Ja som pred rokom tak isto prisla o babo v 8tt, len mi zistili na sone ze mu nebije srdiecko, takz.zamlcany potrat... bola som v nemocnici a po zakroku som sa cistila len jeden den..potom som isla domov, marodovala som asi tyzden. Pokial viem mne vtedy kazali aspon pol roka neotehotniet...kvoli tomu ze maternica sa musi zregenerovat ked nechcem potom lezat cele tehotenstvo na rizikovom. takze asi tolko.

kukajda

Ahoj Jesika, ako sa darí? Mne celkom fajn, mysím psychicky aj fyzicky... Len mi ide ten čas čakania straaaašne pomaly. Teraz mám 1.krát plodné dni (po 1. menštruácii) a už teraz sa mi to zdá večnosť... a to prešiel ešte len mesiac a pol od toho. Už teraz váham, či to máme skúsiť a strieda sa u mňa trochu strach že je to skoro a na druhej strane veľká túžba... Ale počkám asi ešte 1 menštr. a pôjdeme na to :) Nečakala som, že to pôjde tak pomaly. A ty ako? Si OK? Myslím zdravotne...

jesika

Ahoj kukajda.Tak to si ma potešila že po troch tyždnoch možem mať menzes lebo ja som nikde nečitala a ani nepočula že by to tak skoro mohlo prisť.A ja dufam že to naozaj je ono.To krvacanie sa mi zosilnelo včera a dnes ešte viac tak zo mna teče citim to.Je to dosť neprijemne a sa aj dosť bojim a beriem aj ascorutin a citrom.A zajtra radšej nejdem do prace.Som bola rano taka slaba že som do jedenastej bola v posteli.To že mam strach mi vobec nepomaha.Ty si v poriadku tak to je fakt super moc ti držim palce,daj vedieť ked dostaneš menzes.A ako ti to prebieha.A v podstate napiš aj skor ked budeš vedieť niečo nove k teme.Pekne dničky ti prajem...

janka

Ahoj Kukajda! No mne to dali na udržanie plodu. A užívam 3x denne. A ešte užívam čistu kyselinu listovu 1x denne. Tak mi to naordinovali aj v nemocnici, keď som tam skončila znova s krvácaním ale našťastie prešlo. Tam som ešte užívala Askorutin proti krvácaniu. A teraz ho užívam znova lebo mam ránku na krčku maternice.

kukajda

ahoj Janka, ja som tiež brala Duphaston, aleteraz mi povedal, že ho nemám brať, že uvidíme, ako mi nabehne cyklus, a potom sa uvidí... to asi znamená, že ak náhodou budem mať zasa rozhádzaný cyklus a nebude sa dariť, tak ho budem brať znova. Dúfam, že to nebude potrebné... Bola by som rada, keby sa mi to podarilo tak skoro ako tebe :) uvidíme...

janka

Ahoj Kukajda. Doktorka mi vlastne po dvoch menš. povedala, že už možem začať pracovať na bábatku a predpísala mi Duphaston. Len ten mesiac sa nezadarilo tak mi predpísala sama od seba ten Costylbegyt. To je na tvorbu vajíčok a na ich podporu. Tie som brala 3dni 2x denne a potom som 14 dní brala Utrogestan. A teraz čakám dve. Tak dufam, že sa ti podarí rýchlo otehotnieť. Držím palce

kukajda

ahoj jesika, podla mna to uz môže byť menzes, niekde som už čítala, že to dostali baby aj po 3 týždňoch a praveže sa tešila, že tak skoro, že čím skôr dostane ďalšiu a môže sa znovu snažiť o bábo. Je to podľa mňa lepšie ako čakať na prvý menzes aj 2 mesiace - čo sa už tiež stalo, takže ja by som radšej dostala takto skoro. Ja tiež čakám kedy to príde, ale to budú podľa mňa ešte také 2 týždne... Aj ja som už od štvrtka v práci aj keď som nemusela, ale v práci ma už veľmi potrebovali a úplne si vydýchli keď som prišla. My sme dobrý kolektív, takže to bolo tiež OK, komu som chcela tomu som povedala a iní sa nepýtali...
Pýtala som sa lekára od kedy sa môžme znovu snažiť a bola som zvedavá čo mi povie on. Povedal, že najlepšie je počkať 3-6 mesiacov, ale že to už je na mne, že som v poriadku tak že ak chcem tak mám 1-2 cykly počkať a môžem :) tak ma celkom potešil. Asi počkám 2 menzesy a skúsim veď aj tak neviem kedy sa to podarí. Potom v júli ideme na dovču tak možno práve tam :)
Tak sa neboj, dúfajme že je to menzes a že ti všetko nabehne tak ako má...

jesika

Ahoj kukajda vlastne aj všetci čo ste tu.Tak to je fajn že si v poriadku.So tu nemala ani kedy prisť kuknuť.Od pondelka 20.4 som už v praci.Celkom to zvladam aspon sa o tom samu seba presviečam.Ani sa moc nevypytovali v ramci normy.Len musim si davať pozor aby som ťažke nenosila a tak.Ale poviem ti če od tohto utorka som pomaly začala krvacať.ževraj je to už menzes po troch tyždnoch.Ja toto už fakt nechapem.Volala som aj do nemocnice či to može prisť už tak skoro a doktor povedal že ano je to teraz rozhadzane.Citim sa taka slaba na vracanie len by som polihovala čo sa samozrejme neda.Ved som bola v praci.Možno som sa tam až tak nemala hnať,ale čo doma.Sa bojim aby sa mi to krvacanie nezosilnilo musela by som zasa do nemocnice.Bože, nebolo toho zleho už dosť?A muž mi ide preč na tyždnovku ja neviem ako to tu všetko zvladnem.Dokopy tu nikoho nepoznam.Už ste o niekom počuli aby tak skoro dostal menzes?Držte mi palce aby to bolo už dobre...

jasmika

Ahojte, ďakujem, Vám za vaše rady.Ešte musím ísť na nejaké vyšetrenia, sono, atd. takže kým ich neabsolvujem, aj tak budem musieť ešte počkať. ďakujem vám ešte raz.

ykumi

po potrate sa ma cakat 3-6 mesiacov minimalne..skor by som vam neodporucala otehotniet neviem kam sa ponahlate dievcata ?...nezabudajte nato ze cim viac budete chcet to dieta tym dlhsie nanho budete cakat tak sa do toho moc nehrnte ..=)