Chodíte na pedikuru?

Príspevok v téme: Chodíte na pedikuru?
erika199

Ahojte! Chystám sa na pedikuru prvy krat a chcem sa spytat ake upravy chodidiel tam prestne robia? Ja by som potrebovala skor nejaku liecivu pedikuru, lebo mam chodidla uz v katastrofalnom stave. Neviem ci som dostala nejaky pliesen v plavarni alebo co to je ale mam take biele flaky medzi prstami na nohach a na pätach ako keby som sa dlho macala vo vode. Nevykopnu ma ked tam pojdem s takymi nohami? Strasne sa za to hambim a neviem kde mam s tym ist..Poradte mi prosim!!

tinus267

Erika199 ku kožnej potrebuješ aj odporučenie od obvodného ale iba ked tam ideš 1.krát.Určite tam chod - aby si sa v lete nemusela za svoje nohy hanbiť....

tinus267

aj ja som steklivá, ale bolo to príjemné. Najskôr mi nohy namočila do nejakého roztoku aby koža zmäkla a potom mi ju takým skalpelom odstránila - skoro som odpadla kolko toho bolo. Potom mi poskracovala nechtíky a ošetrila kožičku a potom ponatierala nejakým krémom. Ak si budete chcieť dať nechty aj nalakovať tak si určite so sebou vezmite aj nejakú otvorenú obuv - inak je to zbytočné pretože lak potrebuje poriadne zaschnúť...takže tak.

erika199

Evina, ten Lamisil som skusala, ale nic mi to nerobi. Skusim nabehnut k tej koznej nech mi na to nieco da ona. Mohla by si mi napisat co sa presne robi na pedikure? Osetruje sa koza, nechty aj päta?

meForMe

Ahojte,tak ja na pedikuru chodim tak kazde 2-3mesiace..stoji to okolo7eur a nestekli to:)iba ked zatlaca kozicku na nechtoch,ale na to su pedikerky zvyknute:)aj ja som stekliva,ale prezit sa to v pohode da:)

evina

som pedikérka..nemáš sa čoho báč pokial ide o hygienu !na plavárni máš bacilov 1000x viac
a k tvojim nohám ...nabehni najprv do lekárne a kúp si lamisil skôr než tam pojdeš lebo pedikérka ťa s plesnou nevezme podla popisu ju máš

erika199

diky za odpovede! asi pojdem najprv k tej koznej a az potom na tu pedikuru.. ale mne sa zda, ze to mam skor ako tu staru stvrdnutu kozu taku hnusnu..ale ved uvidim! a neviete ci ku koznej potrebujem najprv vymenny listok od obvodného lekara alebo tam mozem rovno ist?

tinus267

a čo sa týka hygieny - žiadne strachy - práve naopak - mala jednorazové rukavice a všetko dezinfekčné - je to podobne ako u lekára. A nožičky som potom mala ako znovuzrodené - to by ste sa čudovali koľko stvrdnutej kože máte na nohách ktorá tam nemá čo robiť....a čoskoro sa chystám zase:)