brigada cez leto v zahranici

majus

no ja som tiez v 4.rocniku VS a chcem to vyuzit,...a kam vlastne xodis tili?

dobra vila to je pravda, ze trebalo by cim skor, ale ja som bola raz az v polke jula a nasla som si, ano boli to sice tri prace typu umyvanie riadu ale mne to nejak neprekazalo..ale viem - ze je to najme o stasti..teda xcem povedat ze mojim cielom je najme ist von, nieco zazit a hlavny ciel nie je zarobit si "tazke peniaze":-) ale na druhej strane ani nebyt v strate...mam hrozne poziadavky co?:-)

a co sa tyka toho ze sa nepozname...no tak sa spozname;)

tili

Dobra vila dakujem za info, dost pomohlo :)
ja som este v zahranici nebola a tento rok mam posledne prazdniny, kedze som v 4. rocniku VS, takze by som chcela este nieco skusit...no a s tymi mesiacmi, zial nemozem si dovolit ist v maji a ani v juni, lebo to mi este naplno fici skuskove, ale zato by som mohla ostat az do konca septembra...tak este uvidim, ze co a ako..dufam, ze sa podari nieco najst a co sa tyka neznamych spolubyvajucich, toho sa nebojim, viem byt ustretova a myslim, ze dokazem vyjst s kazdym :)

alz-bee

Necitala som si celu tuto temu a tak teda neviem, ci sa baby aj osobne poznate, ale predpokladam, ze nie...nemyslite, ze tym trochu riskujete, ked chcete ist spolu za hranice a pritom sa absolutne nepoznate?...lebo moze sa stat, ze si povahovo tak nesadnete, ze cele dva mesiace spolocneho byvania a pracovania budu pre vas utrpenim. Kazdopadne ale to je len moj nazor, lebo ja som taka povaha, ze asi by som nesla do zahanicia s niekym uplne cudzim. Cloveka musim v prvom rade trosku aj poznat a verit mu..Ale budem vam drzat palce, nech sa vam stane pravy opak-ze sa stanete najvacsimi kamoskami:))

Dobra vila

Baby, nechcem vam brat iluzie, ale ked chcete ist iba na leto, tak by ste tam mali byt uz v maji (dokonca), popripade co najskor v juni. Na dva mesiace vam job nikto neda, to by ste museli mat fakt velke stastie. Ale ak je vam jedno co robite, tak mate sancu. Ale predpokladam, ze by ste nejaku najpodradnejsiu pracu za malo penazi robit nechceli.
Co je vasim cielom? Aj na tom zalezi :), a samozrejme na krajine. Jazyk za samoska na vas nenalepi za tak kratky cas (jedine ak by ste boli v prostredi, kde by ste ustavicne komunikovali v danom jazyku - ale tym aupair urcite nie je... ), peniaze si za tak kratky cas asi tiez moc nezarobite a vacsinu pominate priamo tam (zalezi od krajiny a od prace).
Nvm, mali by ste skusit dlhsi cas, aspon polrok (dat si odklad na VS, alebo skusit Erasmus a tak). Nvm, drzim palceky, ako skusenost je to inac zaujimave, za vyskusanie nic nedate, najma ak ste viacere, domov sa viete vratit hocikedy (najma ked nie ste daleko..cize ZOSTANTE v Europe :-) ).
O tej agenture co ste tu pisali, som nikdy v zivote nepocula. Je nova? Lebo ja som prefiltrovala dost agentur toho casu, ked som sa chystala von ja.
Viem, ze skusenosti s agenturami su velmi individualne, ale ak vam mozem poradit SAPA (ak este existuje, jej podobna je IAPA, ale to je tusim za hranicami, bola zodpovedna a vysoko profesionalna toho casu). STUDENT AGENCY bolo dobre tiez. Ti co pre nich robia v BA su inac pekne vypatlani. Akoze robia zahranicne pobyty, ale priemerny anglictinar nakope ich znalosti a boli dost taki...no... primitivni?! :D Ale s nimi nebudete preberat nic, dalej vas prevezme ceska Student Agency a to je uz uroven!! Super. Agentura LOTTY bola takisto velmi napomocna a ochotna. S tymi agenturami mam dobre skusenosti, vyuzila som ich sluzby.

S JEDNOU JEDINOU MAM OTRASNE, PRISERNE, DEPRIMUJUCE skusenosti a tou je COOL AGENT, boze chran, aby ste ju pouzili!!! Kym je vsetko v poriadku a nic nemusia riesit, tak su mozno "ok", ale najmensi hacik a konci to pohromou! (o tom by sme vam viaceri vedeli rozpravat)

Ak idete prvykrat, urcite vyuzite agenturu (ak viete jazyk, tak zahranicnu, su lacnejsi, je to omnoho mudrejsie :) ).

Drzte sa.

lienuskaa

tak to je skoda. bohuzial treba odcestovat skoro, lebo koncom maja maju v uk sviatok a ockakavaju vela turistov, aspon v tej oblasti do ktorej idem ja. a cim neskor tam clovek pride tak tym je mensia sanca najst si pracu.

hasička

lienuskaa ja by som sla len keby mi este neostala jedna skuska, 15. by som mala mat dve a potom este jedna takze...skoda

lienuskaa

najde sa niekto /nefajciarka, abstinetka/ kto by chcel ist so mnou do uk. ubytko mam vybavene. slo by sa 17. - 20. maja. na 4 mesiace.