potrav. intolerancia

Príspevok v téme: potrav. intolerancia
wikush

Ako mam zistit, ci som na podozrivu potravinu [oriesky v mojom pripade] intolerantna? kedze bezne alergicke testy neznasanlivost neodhalia? a ci ich dofrasa nie je viac tych potravin, ktore ma vedia takto potrapit.. su na to specialne metody? ma niekto skusenost? lepok, mlieko, cokolvek co nemozete.. poradte prosim, ako vam to diagnostikovali.. ja nie velmo rada doktorov, preto sa pytam, ci sa vobec oplati behat hore dole po vysetreniach..

bibi135

ahojky, ak vas este zaujimaju testy na potr. intolerancie a alergie, ja som si dala urobit alcat test. bolo to sice dost drahe, ale co uz..:)

wikush

cim vacsi vyber, tym tazsie si vybrat:
Supergest Digestive Enzyme and Herbal Formula:
Protease 4.5 (15000HUT), Amylase (2500DU), Fenugreek Seed, Ginger rhizome, Fennel seed, Invertase (150SU), Protease 3.0 (15SAPU), Protease 6.0 (6000HUT), Glucoamylase (5AGU), Lipase (200FCCLU), Peptidase (2000HUT), Malt diastase (200DP), Xylanase (250XU), Cellulase (300CU), Lactase (100ALU), Tannase.
Proteolytic Enzymes:
Bromelain 576 GDU, Papain 10,077,000 PU, Amylase 36,000 DU, Lipase 405 FCC FIP, Neutral protease 738 NU,Fungal protease 4.0 34,800 HUT, Bacterial protease 62,250 HUT ,Rutin 30mg, Serratiopeptidase 120,000 SPU.
Potom su este: Cytoplan Cyto-Zyme Digestive Enzyme Complex, alebo Glutenzyme Plus - Cereal Digesting Enzyme Complex {ktory obsahuje aj Lactobacillus brevis 6.5mg, Lactobacillus acidophilus (providing approx 1 billion cells)6.5mg, ale o to menej enzymov...
a mnoho inych enzymov, fuuha, takze teraz neviem ktore si mam zaobstarat, kedze uz berem probiotika max {20 bilionov}, tiez berem fenugreek, papam lyzicku feniklovych zrniecok, lecitin 3x denne a ine na travenie.. fakt ma tento velky vyber rozhodil a potrebujem poradit.. dufam, ze tie hodnoty su napomocne, dala som si zalezat, dakujem za vase odpovede, vazim si toho

wikush

ja som z tych enzymov trocha zmatena, rng casto spomina betain HCI ale aj pepsin, tak teraz neviem ktore by bolo pre mna:
cisty Betaine HCL {300mg}, pri ktorom ale odporucaju uzivat dalsie digestive enzymy,
HCl And Pepsin {Betaine Hydrochloride
200mg Pepsin (providing 3mg actual pepsin or 300 NF Units of activity with potato maltodextrin)100mg,
Betaine HCL Pepsin and Gentian Bitters {Betaine HCI 650mg, Pepsin 1:10,000 45mg, Gentian root 20mg} - tieto tiez odporucaju uzivat v spojeni s inymi Digestive Enzymes

mira

Chlieb je pečený. Pečené je veľmi tvrdé pre trávenie veľmi ťažké. Ja odporúčam obilniny varené domäkka na kašu.

Zvaľovať nedostatok vápnika na kyselinu fytovú z obilnín je zavádzajúce. Kyselina fytová sa za krátky čas odburava káskom.
Skutočná príčina nedostatku vápnika je v príjme cukru, ktorý žiaden vápnik neobsahuje a ktorý ho z tela odobera. Naviac prekyseľuje a tým núti vyrovnávať pH odoberaním vápnika z kostí a zubov.

majka_

moja sestra uz od narodenia neznasa mlieko, ale napr. smotanu v jedle zje uplne v pohode. ale take ciste mlieko z krabice nevypije ani keby neviem co bolo. proste ho neznasa. alergicka na neho nie je. ma 33 rokov a mamka hovorila, ze u nej sa intolerancia ukazovala uz hned po narodeni. ked jej dali mliecko, hned ho vyvracala, zaludok ho neudrzal v sebe a mala krce v brusku ako babo. a neznasa ho doteraz. takze toto by som uz intoleranciou nazvala.

[zruseny12]

mariaj..tak podla toho,co pises je fakt zakopany niekde inde...
tak ti prajem vela stastia aby si konecne prisla na to,co ti je a konecne aby sa ti polepsilo...

ja si tiez neviem predstavit den bez chleba,/LEBO BY SOM BOLA STALE HLADNA/i ked jem vela zeleniny/surovej/

a ten grahamovi chlieb a vobec vsetko, co ma slupku,by sa nemal jest denno denne,lebo obsahuje kyselinu fytovu a ta zasa zabranuje vstrebavaniu VAPNIKA...
DRZ SA MARIAJ A VELA STASTIA

mariaj

Enzymy a probiotika som brala.Avsak po nejakej dobe sa ku mne zacali chovat rovnako,ako ine nevhodne potraviny pre mna.Prosto mi zacali sposobovat tie iste hnusne priznaky.U enzymov asi preto,ze boli z bylin,ktore neznasam a na probiotika dokaze byt tiez clovek alergicky,co sa stalo aj u mna.Prosto neznesiem vela pozivatin jes za sebou.Musim mat niekolkodnove prestavky.

Pozerala mi lekarka hadicou do zaludka,nakolko som to dobre zniesla,tak mi pozrela aj tenke crevo a zobrala vzorku.Povedala,ze moje tenke crevo je napohlad v uplnom poriadku ani vzorka nenasvedcovala zapalom a znicenym klkom-to bol vysledok z laboratoria.Musim napisat,ze chlieb je z potravin,ktore mozem zjest kazdy den a je z muky co obsahuje lepok.Ale grahamovy chlieb a rozky uz robi problem.Tieto nemozem jest kazdy den.Moj pes je zakopany niekde inde.