Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?

Príspevok v téme: Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?
jandula

Dobry den, chcela by som sa spytat na radu pre moju 70 rocnu mamu, u ktorej sa rozvijaju viacere komplikacie cukrovky ako poskodenie nervov- ma silne bolesti v nohach, vytvorili sa jej zhluky nervovych tkaniv v hlave (udajne suvisi s cukrovkou), zvyseny cholesterol, neustale sa zhorsujuci zrak. Viete prosim poradit co je mozne uzivat a ako si pomoct aby sa stav dalej nezhorsoval, resp. aj trochu zlepsil? Dakujem vopred za vsetky rady, hlavne aj tie, ktore nespadaju do oficialnych medicinskych postupov.

bodocka022

ludkovia mame v domacnosti podobny problem ako opisuje zakladatelka tejto temy..mojej starej mame sa dost zhorsil zdravotny stav a prikladaju to k tomu, ze jej zistili cukrovku a ze ju dobre neliecili..teraz uz konecne berie tabletky a picha si aj inzulin, tak vsetci dufame, ze sa jej polepsi..vedeli by ste aj mne poradit co jej este kupit aby sa citila lepsie?..nejake doplnky stravy, alebo nieco podobne?..co vam pomohlo a s cim mate dobre skusenosti?

mariama254

For you - Renculaa
Nechcem zase tvrdit ze su uplne zle, ale tak mne nevyhovovali a nepomahali. Tieto, ktore som ti poradila obsahuju vsetky vitaminy a antioxidanty. Mozu sa uzivat dlhodobo a hlavne v tychto mesiacoch, kedy byva viacej ludi chorych a tym aj organizmus je oslabeny a nachylnejsi chytit nejaku chripku. A mozu sa uzivat dlhodobo, pokial cloveku robia dobre. Tiez ich uzivam uz niekolko mesiacov a neplanujem ich vysadit. Ich cena je nizka, stoja okolo 5€. Podla toho v ktorej lekarni ich kupujes

Renculaa

@mariama254
Ďakujem ti za to, že si mi napísala. Presne som si myslela, že tie tabletky, ktoré mi poradila tá druhá baba nie sú dobré a zbytočne by som vyhodila peniaze. Tie ktoré si mi ty napísala vôbec taktiež vôbec nepoznám. Mohla by si mi niečo viacej o nich napísať? Aké vitamíny obsahujú, koľko stoja a ako často sa môžu užívať? Ďakujem

Gima

Botanicky je baklažán ovocie, ale spolu s paprikou, paradajkami a zemiakmi - ktoré môžu niektorým ľuďom zhoršovať napríklad reumatoidnú artritídu alebo atopický ekzém - tvoria jednu tzv. solanínovú rodinu. 1 šálka fialového baklažánu obsahuje iba 120 kJ, ale relatívne veľa vlákniny (2, 5 g), draslíka (250 mg), vitamínov B, mangánu a medi. Takže baklažán je výborná potravina nielen pre srdce, ale aj pre mozog: silné antioxidačné farbivo šupky (antokyanín nazunín) účinne chráni membrány nervových buniek a vitamín B1 podporuje tvorbu acetycholínu, ktorý – okrem iného – prenáša vaše signály z mozgu do svalov.

Baklažán nemá rád chlad

V chladničke vydrží asi 7 dní, potom dužina tmavne a zhorkne. A ak nechcete z neho urobiť pri opekaní špongiu plnú tuku, najprv ho posoľte a nechajte „scvrknúť“ v (zapnutej) mikrovlnke alebo v panvici nasucho.

Baklažán pomáha i chorým

Baklažán je veľmi vhodnou potravinou nielen pre zdravých ľudí a športovcov, ale aj pri týchto ochoreniach: zvýšená hladina cholesterolu, ateroskleróza, rakovina, cukrovka, zápcha a hemochromatóza.

Renculaa

@diabeticka1
Ahoj, lenže to sú tabletky pri obezite nie? Oni nejako neobsahujú vitamíny, či sa mýlim? Pozerala som si na rýchlo tie tabletky ale neprídu mi to nejaké fajn lieky že by som sa ešte aj nimi mala napchávať. Potrebovala by som práve že nejaké tabletky, ktoré obsahujú veľa vitamínov. Viete mi nejaké poradiť? Keďže ovocie mi moc nechutí, takže nemám z čoho moc vitamíny čerpať

beiiinka

matusa_buky

poznamkovy blok si mozes hocikde kupit:-) Aspon teda ja som to tak brala lebo aj tak som si kupovala iny diar ktory som uz dlho chcela, ten fitness, asi aj vies ktory myslim :-) Och, v poslednej dobe tych cukrovkarov je nejako velmi vela, ci to sa mi len zda? Dobre spravila aj tvoja kamaratka ze si ich pokupila. Snad jej pomoze aj masticka aj tie tabletky:-)

Majdanova

-Roletta- ved som si to aj myslela ze to tak bude. Inak uz som ich cez tu ich stranku diabetik.sk aj objednala. Tak som zvedava ze co to bude zac a ze ci budu zaberat. Ale verim ze ano, kedze ty mas s nimi dobre skusenosti:-) Dakujem ti za rady a vysvetlenia ;-)

Lietorika114

@fezoj78 HM! celkom dobry prispevok, vo vela veciach s tebou suhlasim...je pravda ze kazdemu zaberaju uplne ine lieky a dost zalezi aj od stadia choroby...moj nazor je zase taky, ze treba pozitivne mysliet a vzdy len na to ze bude lepsie a ze nejako danu chorobu porazime a vtedy to zvladanie choroby ide o vela lepsie...teda aspon u nas...nevidim zmysel v tom sa stale len lutovat a byt v depkach...vzdy si hovorim ze su aj ludia ktory su na tom este horsie ako ja, co trpim cukrovkou...ide dost o to aby clovek vedel prijat chorobu a teda nie ze prijat ale aby sa s nou naucil zit...

fezoj78

Dobrý deň všetkým luďom na tejto stránke.Každý človek z cukrovkov je svojim spôsobom odlišný od toho druhého.čo sa týka príčiny.Ja mám epilepsiu.10 epileptikov,10 odlišných zachvatov,10 odlišných spúšťačov prečo vznikne záchvat.A popri tom každý máme v zdravotnej karte G40.A to isté je aj u cukrovkárov.Nechcem sa dotknuť lekárov,ale z vlastnej skúsenosti Vám napišem moje skúsenosti.Máš epilepsiu?No dobre dam ti toto a toto.Keď nepomôže dame inšie.A skúšaju až dovtedy,kým netrafia nejaku kombináciu liekov,čo ako tak zmierni záchvaty.Ale príčinu čo mi spôsobuje tie záchvaty nikto neskúma,nezisťuje.Bol som pokusný králik.A tak je to aj s cukrovkármi.Len skúšaju a skúšaju a skúšaju,ktore lieky zaberú.Ja som mal našťastie,to šťastie,že mi lieky,ktoré mi zmiernili záchvaty našli. A odkedy som spoznal pána,ktorý sa takýmto veciam zaobera,tak čo som mal záchvaty 1-2 za týžden,ak teraz mám tolko za mesiac.Zaobera sa aj cukrovkov.On tvrdí,že každa choroba sa dá liečiť,len treba zistiť pričinu,prečo vznikla.Samozrejme,že keď je už choroba v pokročilom štádiu,tak tam je už menšia pravdepodobnosť k uplnemu vyliečeniu.Ale aj tam sa zdravotný stav da zlepšiť.Ale dosť bolo písania.Ospravedlňujem sa za svoj pravopis.Určite sa tu najdu nejake chybyčky.S pozdravom Jozef.