Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?

Príspevok v téme: Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?
jandula

Dobry den, chcela by som sa spytat na radu pre moju 70 rocnu mamu, u ktorej sa rozvijaju viacere komplikacie cukrovky ako poskodenie nervov- ma silne bolesti v nohach, vytvorili sa jej zhluky nervovych tkaniv v hlave (udajne suvisi s cukrovkou), zvyseny cholesterol, neustale sa zhorsujuci zrak. Viete prosim poradit co je mozne uzivat a ako si pomoct aby sa stav dalej nezhorsoval, resp. aj trochu zlepsil? Dakujem vopred za vsetky rady, hlavne aj tie, ktore nespadaju do oficialnych medicinskych postupov.

beiiinka

matusa_buky

asi by ich mali mat aj tak, nie som si ista kedze som ich tiez objednavala len cez internet. Ano? Nevidela som. Co obsahuje to darcekove balenie a kolko stoji?

matusa_buky

@beiiinka áno cez tú ich stránku nakoniec, aj keď ich majú pomaly v každej lekárni teda internetovej. V kamennej som ani sa nebola pýtať, ale myslím že by ich aj tam mali nie? Hej to vieme ;-) Inak teraz som videla že majú v ponuke aj nejaké darčekové balenie. Videla si?

beiiinka

matusa_buky

cez tuto stranku si ich objednavala? Aka nahoda, lebo aj ja:-):-)uz teraz vieme ze urcite sme mysleli tie iste lieky..:-)

mironella

nevadi, je to normalne ze clovek a este v dnesnej dobe nema nejako extra casu tu bludit po internete cele dni..ani my sem nechodime nejako velmi casto..tak to je fajn, ze je pomahaju a ze nie je na ne alergicka alebo nie podobne..ako dlho ich planuje uzivat?aj sa radila o nich s jej lekarom?

mironella

Matka a Beinka chcem sa Vam ospravedlnit, ale nechodim sem casto a aj preto az teraz odpisujem, snad to nevadi. Ona ich uz uziva treti tyzden, kedze som sa o tychto doplnkoch dozvedela len prednedavnom. Ale tak ako som pisala zatial sa javia dobre a snad to bude cim dalej tym lepsie a lepsie. Vsimat si to zacala hlavne ona, ze nie je az tak casto unavena, vladze cez den viac ako kedysi a hlavne ten samotny pocit ze jej je lepsie

Majdanova

Zeny pozerala som tie tabletky ktore tu spominate, ale nie je to nejaky velky obsah vitaminov v jednej tabletke? Nemoze sa stat, ze by to niekomu aj uskodilo, ci to je vyslovene iba pre ludi s cukrovkou?

matusa_buky

@beiiinka áno aj tie mali takú cenu, pozerala som si ich cez túto stránku diabetik.sk a cez ňu som ich aj objednala. Ale čo som pozerala výživové doplnky pre diabetikov tak mi stále vyskakovali všade len tieto, takže určite myslíme tie isté :-)
@mironella áno o tých ako ti už napísala aj beiiinka. Tiež som sa chcela popýtať také otázky ako ti aj beinka položila, takže už ich znovu sem nebudem vypisovať a prečítam si potom čo napíšeš ;-)

beiiinka

mironella

ano o tych sme sa tu bavili. Tiez s nimi skusenosti mam a ked pisala Matka ze jej kamaratka trpi cukrovkou tak ma napadlo ze jej ich poradim. Ako dlho ich uz tvoja sestra uzival? Po Ako case ste si zacali vsimat ze jej pomahaju?

mironella

Matka a Beinka to hovorite o tych vitaminoch pre diabetikov? Minuli tyzden som o nich citala na internete a kedze moja sestra trpi cukrovkou tak som jej ich aj vyskusala kupit. Zatial sa javia dobre. Byvala vzdy na jesen velmi unavena aj napriek tomu ze ovocie a vitaminy prijimala ale tieto tabletky jej fakt este viacej akosi pomohli. Ona si picha aj inzulin, je uz natom horsie, tak pevne verim ze jej vitaminy budu coraz viac zaberat a bude sa citit lepsie

beiiinka

matusa_buky

vidis aka si sikovna, nakoniec si si to aj sama nastudovala.. ano, ano to su presne tie ktore som myslela.. teda tie co myslim ja, stoja do nejakych 4€, je tak? aj tie ktore si nasla ty tak stoja? ak ano, tak myslime rovnake:-)