Tehotensky test

Príspevok v téme: Tehotensky test
kata111

Ako je to mozne,ze uz treti tyzden mam pozitivny tehotensky test,druha ciarka na teste je ale troska slabsia ako testovacia. Minuli tyzden som bola u lekara,povedal,ze nie som tehotna,ale jedno "vajicko mi nevie nevidi"...? Mozem byt tehotna? Povedal,ze o tyzden sa este mam zastavit. Poradte prosim...
Je to normalne,ze trosku je ta druha ciarka na tom teste troska slabsia a to od zaciatku. Spravila som tri-krat tt a stale mi to tak vyslo

kata111

Ja by som sa velmi tesila,keby som bola tehotna,len nechapem,preco lekar nevidel nic. Preto sa bojim,ci to neni nieco mimomaternicove,lebo aj vtedy je test pozitivny a vajicko(co mi lekar nevedel najst)mohol niekam zabludit...

kata111

raz tyzdenne som robila pocas troch tyzdnov...
Bojim sa,dufam,ze to nebude nic-mimomaternicove-co som sa teraz docitala tu v jednej teme.

santafe

podľa mňa sa môže tehotenský test "pomýliť" len v opačnom prípade - že si tehotná a výjde negatívny. S takýmto prípadom som sa ešte nestretla a hlavne keď to boli 3 testy - je dosť málo pravdepodobné aby sa 3 testy pomýlili, nemyslíš? To že je druhá čiarka slabšia, môže znamenať, že to ešte nevidno... Ale je stále rovnako slabá? A po akom čase sisi robila tie testy? Lebo to zas nie je dobré aj ti aj po niekoľkých dňoch ukazuje rovnako slabú čiarku... (nechcem strašiť). Pri ďalšej návtšteve lekára sa to určite potvrdí. Tak držím palce.

fooper

Hmm, tehotenský test nie je 100%ný, dá sa oklamať:).Dôležitejší je výsledok tehotenskho hormónu betaHCG v krvi, ktorý sa robí u gynekológa, ten je oveľa priekaznejší. Ak je pozitívny, porovná sa hladina s počtom týždňov od prvého dňa poslednej menštruácie. A tiež sa urobí SONO maternice, väčšinou cez pošvu (viac vidieť) a pohľadá sa, kde by mohol byť zárodok uhniezdený. Pravdou však je, že veľmi maličkú graviditku nemusí byť na USG vidieť aj keď je tehotenský test z krvi pozit. Vtedy treba počkať kým narastie:). Navyše nie každý ultrazvukový prístroj má rovnakú kvalitu. Tak držím palce, no urite by som to skúsila u gynekológa opäť, aspoň pre jedno porovnanie.