Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

90 dnova rozlisovacia dieta

jajkafr

Ahoj jablcko no ja mám 20 rokov mladšiemu organizmu sa lepšie zhadzujú kilogramy. Keď som nejedla večer mala som asi 13-14 rokov vtedy to išlo fakt super dole, ale pred maturami som svoj stres zo skúšok odbúravala jedením sladkosti fuj ešte teraz mi je z toho zle keď si spomeniem koľko som toho bola schopná zjesť na posedenie a výsledok 5 kg navyše a nezapnem sa do obľúbených riflí :( teraz sa mi nedarí až tak veľmi zhadzovať kilogramy tou diétou čo predtým lebo ani nemám veľmi veľa času študujem na VŠ a chodím zo školy na internát dosť neskoro tak rýchlo čosi zjesť a spať.

Z 90 dňovej diéty som bola prekvapená aj ja pretože pri nej môžeš jesť do 20:00 čo mi úplne vyhovovalo a keď si hladná môžeš zjesť nejaké sušené, čerstvé ovocie, alebo oriešky samozrejme nie veľa, ale aspoň na oblbnutie žalúka. Vážila som sa každý deň lebo som bola zvedavá či to vážne funguje. A prekvapilo ma, že aj keď som jedla posledný krát večer okolo 20 tak na druhý deň som mala nižšiu váhu... Ešte jedna rada ak budeš veľa piť nebudeš pociťovať hlad. Organizmus nevie rozoznať medzi hladom a smädom človek to vždy pociťuje ako hlad preto treba skúsiť najrpv sa napiť a keď budeš aj napriek tomu pociťovať hlad tak znamená že to je hlad nie smäd :)

Túto diétu som začala držať počas skúškového obdobia takže to bolo celkom ok lebo som bola doma a mohla som si vyvárať čo som chcela... Pýtaš sa že ako to je s jogurtami počas bielkovinového dňa to bola aj moja dilema lebo jogurty milujem :) Ja si myslím, že nepokazíš nič tým keď si dáš ovocný jogurt predsa telo potrebuje aj cukor pretože z neho získava energiu. Môžeš tiež skúsiť biely jogurt a nakrájaj si doňho nejaké obľúbené čerstvé alebo sušené ovocie má to zaujímavú chuť :) Ak chceš jogurt tak si daj na obed niečo mliečne pretože pri tejto diéte by sa nemali miešať rôzne bielkoviny.

Ako to je z chlebom ti neviem povedať ja som ho vylúčila úplne neviem prečo ale mne chlieb v živote nejak nechýba keď mám varené jedlo tak to zvládam v pohode aj bez chleba :)

A čo sa týka vitamínového dňa ten som mala celkom rada. Na obed skús nejaký recept z tej knižky niektoré sú fakt dobré... napr. mne chutili zapekané jablká plnené orechami a hrozienkami... Alebo som si spravila zeleninový šalát a jedla som ho celý deň :)

Cez škrobový deň som si napr. uvarila ryžu a poliala ju omáčkou z mäsa, ktoré varila mamka a dala som si k tomu zeleninovú oblohu... tiež môžeš skúsiť sójové rizoto ak máš rada sóju pridaj si tam veľa zeleniny... nemusíš sa striktne držať receptov. Kamarátka tiež mamička varila podľa toho, aký mala deň pre celú rodinu ona si dala cez bielkovinový deň napr. len mäso so zeleninou a ostatným členom rodiny dala k tomu aj ryžu

A najdôležitejšie pri všetkom aj pri diéte je pozitívne myslieť. Neverila by si, ale psychika robí veľa. Keď cez deň nezješ nič a budeš myslieť že priberieš na druhý deň sa postavíš na váhu a to kilo čo si si vsugerovala bude vážne navyše... a na druhej strane ak zješ aj viac a budeš myslieť na to, že schudneš že si to neprehnala na druhý deň budeš mať na váhe kilo menej :) Niekde som čítala že chudnutie začína v hlave a je to pravda :)

Dcérke prajem skoré uzdravenie a tebe čistú myseľ, pozitívne myšlienky a veľa pevnej vôle.

No a na tú otázku či ti odporúčim držať túto diétu, alebo radšej nejesť večer ti poviem asi toľko: "Je to na tebe ak ti vyhovuje táto diéta tak sa jej drž" po príchode domov zo stáže začnem túto diétu držať asi aj ja aby som získala svoju vynívanú postavu ktorú som nikdy nemala možno sa mi to raz podarí :)

Neviem ako si na tom s pitným režimom. Hlava ťa môže bolieť aj preto, že málo piješ, alebo to môže byť tým, že tvoj organizmus sa detoxikuje, čiže zbavuje zlých látok v tele.

Držím palčeky :) daj vedieť ako sa ti darí :)

jablcko

Ahoj jajkafr.Som rada,ze sa niekto ku mne pridal.
Dakujem za tvoj prispevok.Ty si zhodila za tyzden 4 kila s touto dietou??? Preboha a to sa ti ako podarilo??O tom ja len snivam.
Ja som mala (nato,ze som mamicka) super postavu. Bola som stihlucka a prakticky som si mohla vsetko obliect,co sa mi pacilo.Potom nastali mensie problemy doma a ja som sa utiahla ku sladkostiam.Vysledok 10 kil navyse.Nic,co vysi v skrini neobleciem.Je to deprimujuce.Tak strasne by som chcela svoju postavu spät.
V nedelu som sa opät dala na tuto dietu.Povedala som si : do tretice vsetko najlepsie a ak to teraz nezvladnem,tak to necham.
Dcerka mi dostala teploty a tak som s nou doma.Co pre mna znamena,ze nemusim vstavat o 5:20 hod. Neviem,ci to ma s tym nieco spolocne,ale mam uz za sebou 3-den a zatial mi je celkom dobre.Hlava ma sice bolieva,ale nie az natolko. Vo stvrtok idem opät do prace,co znamena skoro vstavat a tak som zvedava ako to bude ist dalej.Ci ma bude opät tak neuveritelne boliet hlava,ale si uz telo trochu zvyklo a vsetko bude o.k.
Dam vediet.
V kazdom pripade ma caka zajtra vitaminovy den a mam uz trosku z neho strach.Uvidime ako bude. :)
Mam strach,ze vsetci s touto dietou chudli a ja budem opät vynimkou.:)
Chcem sa spytat,v knihe pisu ku bielkovinovemu a skrobovemu dnu casto jeden krajec chleba.Mozem naozaj zjest chlieb alebo zemlu a schudnem??
Ako si to jedla ty jajkafr,ked sa ti takto podarilo schudnut?Ako to vyzera s jogurtami v bielkovinovom dni? Mozem zjest ovocne jogurty alebo su celkom tabu pocas tychto 90-dni?
Prosim,prosim porad mi ako na to.Budem ti velmi zaviazana.
Alebo mi skor radis skoncit s touto dietou a skusit nejest len vecer? Ale to som uz skusila a nemala som velky uspech.
V kazdom pripade dakujem za kazdu rada,toru mi das.Tak zatial.pa

Dalenka

No nazdar baby... stale to tu frci, to je fajn... asi sa sem opat vratim, bo zrejme musim zacat znova.. predtym som s touto dietou pekne zhodila 12 kg.. no a teraz to skusim asi znova lebo zacinam opat brat HAK a predtym som z nej neskutocne pribrala.. mozno ked sa budem takto stravovat nestane sa to... no uvidime

jajkafr

Ahoj Jablcko tiež mám problém s váhou. Pred pár rokmi sa mi podarilo schudnúť 12 kg čo ma veľmi potešilo a viem že tak ako som vyzerala predtým už vyzerať nechcem hoci mám teraz ideálnu váhu sem-tam najmä pred skúškami to prehnám z jedlom a kila idú hore. Teraz naposledy som skúšala aj tú 90-dňovú rozlišovaciu diétu kamoška s ňou schudla asi 12 kíl mne sa podarilo za týždeň zhodiť 4 a potom som s tým prestala.

Ale keďže píšeš že teba bolieva hlava skús zhodiť svoje kilá navyše spôsobom akým som ich zhodila ja. Nezaručujem 100% úspech ale skúsiť to môžeš. Na začiatok budeš potrebovať veľa pevnej vôle ale potom to už pôjde.

Ja som schudla jednoduchým spôsobom. Jedla som v menších množstvách úplne všetko ale moje posledné jedlo bolo o 17:00. Prestala som piť sladené vody navyše mi to ani nechutí. A ako som písala na začiatku zhodila som 12 kg za 2 roky, ale keby som mala pevnejšiu vôľu tak by som to zvládla aj za kratšiu dobu. Pri takom stravovaní zhodíš 2 kg za týždeň. Nie je dôležité aby si zhodila naraz veľa pretože potom nastane tzv. jojo efekt a priberieš dvakrát toľko takže pomaly ďalej zájdeš. Pri každej diéte je tiež dôležité veľa piť. Také 3l tekutín denne. Samozrejme káva, čierny čaj, mlieko sa za tekutiny nerátajú. Najlepšia je čistá voda alebo nesladená neperlivá maximálne jemne perlivá minerálka.

Tiež môžeš skúsiť aj pravidelne sa stravovať. Jesť každé 3 hodiny menšie porcie a večera najneskôr o 18:00. S tým, že na desiatu a olovrant si dáš jogurt alebo ovocie alebo nejaké musli do jogurtu, do mlieka...

Tak držím palčeky a prajem veľa úspechov boji o vysnívanú postavu :)

werci

Ahojte prosím vás napísal by mi niekto, že nejaky približný jedalniček, že čo asi by som cez deň mala zjesť počas tej 90 dňovej diéty

jablcko

malo jem? Neviem,nemam ten pocit.Ale je pravda,ze sedim cely den na zadku v kancelarii a to vela robi.Uz chodievam na zachod na dolne poschodie,aby som aspon trosku mala cez den pohyb :). Takto musim stale schody dole a püotom schody dole.A kedze sa snazim vela pit,chodievam aj castejsie po schodoch :).
Ja uz naozaj neviem.Jem viac - priberam, jem malo - a tiez sa nic nemeni. Som niekedy naozaj zufala.
Chcela by som velmi tuto 90-dnovu dietu vyskusat,ale mam problemy s bolestami hlavy pri tom a to sa mi nezda byt normalne.Ja neviem.Ale nieco musim skusit.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

90 dnova rozlisovacia dieta - Fórum - ZDRAVIE.sk