Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

90 dnova rozlisovacia dieta

Anička

Ahojte! Alise,srdečne Ti ďakujem.Už som si Psyllium kúpila.Dávno mám s tým problémy,verím že je to neškodné a pomôže.Si to pekne podrobne opísala,ďakujem.Človek sa učí celý život.Ale ten ľahší pocit je fajn,preto pokračujem ďalej už aj s knihou,preto vydržte a píšte čo ako komu chutí,aby tá podpora fungovala.Mne to veľmi pomáha.Dík...

Helus

Baby psylium uz mam doma,takze od zajtra idem na to.Mali v lekarni vselijake,aj ochutene,ale ja som zvolila klasiku.

carey

ahojte, no ja mozem len suhlasit s tym psylliom, teda tiez si ho davam vacsinou rano, len mne je niekedy zle z tej chuti - v podstate to ma taku chut ako zemina alebo co, neviem....ale vazne to pomaha, ja to beriem kvoli precisteniu, aby som nebola taka nafuknuta.

alise

Ked date do vyhladavaca psyllium, najde Vám tam toho kopec, napr.:

diskusie.wanda.atlas.sk

Cena za pol kila cca. 8 euro a malo by to vydržať okolo 100 dni.

Dufam, že som pomohla :)

alise

Pre aničku a možno aj ostatné žienky:

www.drnatura.sk

v skratke:
PSYLLIUM: stopercentne prírodná, nenávyková rozpustná vláknina, ktorá vzniká po vyčistení semien obalov skorocelu indického. Neobsahuje farbivá, konzervačné látky ani chemické prísady. V tráviacom trakte zväčšuje svoj objem až 40 násobne. Vzniknutý gél pohlcuje nadbytočnú tekutinu a jednoduchým zväčšovaním sa - mechanickou silou - ako piest odsúva z tráviaceho traktu škodlivé splodiny. Potenciálne škodlivé (jedovaté a rakovinotvorné) látky sú v črevách gélom absorbované, čím sa znižuje ich kontakt so sliznicami žalúdka a čriev. Zväčšením objemu originálneho skorocelu indického vzniká pocit falošného "nasýtenia sa" a znižuje sa chuť na jedlo, čo je dôležité pri znižovaní nadváhy. Účinky: - unikátna rozpustná vláknina určená na použitie pri nadváhe a obezite - zaháňa pocit hladu a má nulovú energetickú hodnotu - čistí tráviace ústrojenstvo a reguluje stolicu - účinný prostriedok pri zápche a hnačke - znižuje riziko rakoviny čriev a konečníka - výborný doplnok stravy pri cukrovke a zvýšenej hladine cholesterolu, neobsahuje cukry. Neobsahuje lepok a je vhodné aj pre vegánov a vegetariánov. Oproti iným preháňadlám nedráždi žalúdočné a črevné sliznice a nie je návykové. Odporúčané dávkovanie: 1-2 čajové lyžičky (čo je 2,5 - 5g) rozmiešame ráno prípadne aj večer v 250ml vody. Užívame nalačno 30 minút pred jedlom, maximálna denná dávka je 5 čajových lyžičiek (12,5g).

Inak malo by sa to rozpustit vo vode, ale mna z toho natahuje, tak som si zvykla tak, že si dam lyžičku suchecho psyllia do ust a rýchlo zapijem... najlepsie sa oplati kupit si pol kila...Je dolezite zapit to poriadne...

Bože baby, ked citam tie Vase prispevky, tak som odhodlana pekne bez prehreskov pokracovat, davate mi taku inspiraciu...Janina_22 mas pravdu, ked neviem co, najdem si nejaky novy recept v knihe a už sa aj ide na to... ved len to je super, že poskusam aj recepty, co by ma ani nenapadlo vymyslat, su zdrave, chutne a este sa aj chudne...
Pekný dník a vela chuti k zhadzovaniu :)

janina_22

ja sa každý večer teším ako malé bábo, čo spapám na druhý deň :D najlepšie je, že to vôbec ako diétu neberiem, proste ma baví, že to má systém, že viem, čo si kúpim, navarím, viem, že mi to bude chutiť a najlepšie, že to bude mať ešte k tomu aj efekt...predtým som tiež riešila, čo si dám na obed, len som nikdy nevedela čo presne :) mám pocit, že vydržím dlho, no uvidíme :) a ovocie je super a chutné tak sa drž zajtra :)

Helus

janina gratulujem ti aj ja sa drzim,idem bez prehreskov,ved mam svoj ciel,zajtra ovocie idem si nacistit do prace do krabicky.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

90 dnova rozlisovacia dieta - Fórum - ZDRAVIE.sk