ELVT alebo klasická operácia krčových žíl

Príspevok v téme: ELVT alebo klasická operácia krčových žíl
katarina1702

chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s operáciu krčových žíl klasickou operačnou metodou a ELVT. Mám krčové žily na oboch nohách a pravdepodobne budem musieť podstúpiť operáciu na jeseň nakoľko mám bolesti. Predpísali mi Detralex. Chcem sa ešte spýtať, či niekto má skúsenosti s krémami resp. prípravkami na krčové žily. Dakujem

Baborka

Podstúpila som ambulantnú liečbu kŕčových žíl laserom na pravej nohe v BA v ústave lekárskej kozmetiky a bola som spokojná. Po zákroku som mala samozrejme bolesti ale nič čo by sa nedalo vydržať, dalo sa to v pohode zvládnuť. Mamina bola na klasickej operácii, veľmi dlho sa zotavovala, ja som bola v pohode oveľa skor a hlavne nemusela som ležať v nemocnici, ešte v deň zákroku ma pustili domov

Mária 123564

Ja som túto operáciu podstúpila a bola som nemilo prekvapená, počas celého zákroku som cítila prudké bolesti a taktiež po operácii. Prvé dve noci som nespala a každý z lekárou reagoval, že to je normálne. Pravdu povediac som sklamaná, nakoľko som si zákrok v plnej výške hradila, prežila som si intenzívne bolesti. Neviem, či je ešte nejaká metoda odstráńovania žíl, no ja aj napriek tomu, že potrebujem odstrániť ešte žili na jednej nohe túto metódu už nevyužijem....Samozrejme každý má svoje vlastné skúsenosti...

vsevedka

však pozri na www.youtube.com
tam môžeš vidieť operáciu vnútrocievnym systémom EVLT-Endevenous Laser Treatment, operácia trvá 30-40 minút, operuje sa vždy len 1 končatina. U nás systémom EVLT pracujú v BA, ZA, ZH..

vsevedka

juko, ELVT nič neznamená, baby sa pomýlili, ale EVLT znamená odstránenie kŕčových žíl laserom, nie je to klasická operácia, robí sa vrámci jednodňovej chirurgie

elviee

Podstupila som Elvt dvakrat, urcite je to lepsia metoda ako klasicka podla mna. Uz sa mi zily vratili naspat po 5 rokoch. Ale dva roky po oper. to bolo fajn.