Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako získať rešpekt

Príspevok v téme: ako získať rešpekt
anjika

Ako veľmi súvisí držanie tela s tým, či berú druhí ľudia dotyčnú osobu seriózne alebo si z nej robia srandičky? Mám problémy so žiakmi - učia sa za kuchárov a čašníkov na SOU. Budem mať väčší rešpekt, keď sa budem pohybovať vystretá? Lebo žiaľ stále na to zabúdam a hrbím sa.

lea

a co tak zmenit skolu? lebo na SOU je to zrejme najtazsie zo vsetkych skol. ja som bola na praxi raz na ZS u deviatakov a uz ti boli priserne drzi, skakali ucitelke po hlave, tak si neviem predstavit, ako je to na ucnovke

jajka

najdôlezitejšie je sebavedomie, tu ti ziadne finty nepomozu, decka hned vycítia, ci sa ich bojíš, a tí horší to hned aj využijú a riadne ťa potrapia. Podstatne je mať prirodzenu autoritu, a je jedno ako vyzeras. Teda urcite je lepsie byť upravena a cista...lebo my sme mali aj riadne smradlavych ucitelov. Ak si z teba utahuju a ty si to nechas, tak to svedci o tvojom nizkom sebavedomi.

prosty ziak

moj pohlad ziaka je asi taky ze ucitel musi byt v zasade prirodzeny (nesmie dat najavo strach ani nic podobne)a ked ucitel vie pobavit a zaroven si robyt srandu zo ziakou na takej urovny ze to neuraza.napriklad moja ucitelka SJ nas vyucuje takym sposobom ze nam hovori rozne pribehy a pobavy.pred touto ucitelkou ma kazdy na skole respekt.ale mam aj takeho ktory tiez povie niake tie prihody ale neustale tie iste.tiez hovori veci ktorim sam vlastne ani nerozumie a kedze ziaci tymto veciam rozumia viac jeho respekt klesa.

rayner

Nie je to len otazka drzania tela,ci pohladu rovno do oci a pod.Ja tiez ucim a aj ked nepatrim medzi suverenov,viem si ziakov ziskat a vytvorit si autoritu.Je to aj o tom,aky vekovy rozdiel je medzi tebou a nimi,cim mensi,tym viac si budu dovolovat.No a tiez,ked si zena a ucis chlapcov,tak oni sa snazia vzbudit pozornost,doberaju si ta ako zenu,pretoze je to pre nich normalne,ale samozrejme,urcite mantinely musia byt,a ty si musis zachovat odstup.Skus byt viac ironicka,ale niekedy clovek zaujme viac vtedy,ked nic nepredstiera a zostava takym,akym je v skutocnosti,je to uprimnejsie ako sa stavat do nejakej pozicie,ktora ti nesvedci.A nakon,co ti mozem povedat sam po rokoch praxe,ucitelske povolanie je jedno za najtazsich,mozno ze aj najtazsie,preto ta chapem a vsetci ti,ktori to vidia len zdialky,nemaju ani potuchy,co je to vydrzat co i len jeden mesiac chodit do tried,kde je vyse 30 ziakov a udrzat aku-taku disciplinu.Drz sa.

????

Myslim,ze sa na taku pracu vobec nehodis.Co tak si nastudovat nieco o psychologii???Ty musis vediet,ako na tych ziakov zaposobit,podla ich povah.

brunca

ani ze nie vystreta ale hlavne hore hlavu a nebat sa priameho kontaktu ocami.ludia co su zhrbeny hlava dolu a pozeraju do zemi ci uhybaju neustale pohladom-tich ludia vnimaju ako bojkov, bez sebadoveri nehodnych respektu.

chlapp

Odporucam zadovazit si knihu od Erharda Thiela - Reč tela prezrádza viac ako tisíce slov. Vela som sa z nej dozvedel a poznatky z nej vyuzivam do dnes. Ale v tvojom pripade to bude mozno zlozitejsie, kedze najsilnejsia podvedoma mienka o cloveku sa vytvata v prvych 30 sekundach prveho stretnutia. Zmenit ju a udrzat zmenenu da asi riadne zabrat. Nieje to, podla mna, len o drzani tela ale aj o inych veciach ako ocny kontakt, spatna vezba k ziakom, prisnost, respektovanie ziakov, funkcnost sankcii a pod..

giv

samozrejme, anjika. netvrdim,ze to jedine ti ten respekt zabezpeci,ale chodit vystreta je jednou z crt,ktorymi sa taki ludia vyznacuju...hlavne,ked tak aj musia alebo chcu posobit.mala by si na tom popracovat,vystrety chrbat ma aj zdravotne vyhody. mne hovoria,ze chodim vystreta ako vojak.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako získať rešpekt - Fórum - ZDRAVIE.sk