Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prejavy Morbus Crohn-nodozne erytemy

Príspevok v téme: prejavy Morbus Crohn-nodozne erytemy
Matusf

dobry den prajem,

som student, mam 20 rokov a asi pol roka mam diagnostikovanu chorobu M.Crohn. Uzivam uz par mesiacov Pentasu a Entocort(kortikoidy). Ochorenie bolo v remisii, no asi pred mesiacom sa mi na pravom predkoleni vytvorilo niekolko lozisk zapaloveho povodu=erythema nodosum. Zapal sa mi bohuzial neustale rozsiruje a zasiahol mi aj clenok. ten cely opuchol a jeho okolie boli tak velmi, ze nan nemozem ani stupit. na opuch mi pomohol vinny obklad, no zapal stale pretrvava. Prosim o pomoc ludi s poodobnou diagnozou, pripadne aj ostatnych navstevnikov, co robit s tou nohou. Dakujem vopred vsetkym...

Matus

lila 555

chcem poprosit o radu uzivala som entocort a pentasu...entocort v davke 2 tablety denne a teraz uzivam 1 tabletu denne a pentasu, ale chcem poradit akym sposobom sa entocort vysadi???

RNG

nikdy som nehovoril o vysadeni liekov nahle a nahradeni ich doplnkami len tak.
V prvom rade musis mat dostatok klinicky ucinnych davok z roznych z menovanych doplnkov,
potom ich postupne zacat brat od mensich davok a po case, ked sa zapal zmensuje a steny criev sa vyhoja sa daju chemicke lieky postupne znizovat az pripadne uplne vysadit.
Kym sa steny criev nevyhoja aspon ciastocne je hlupost prestat brat lieky. Doplnky maju urychlit hojenie a regeneraciu, to je ich hlavna uloha.
Samotne lieky len udrzuju "status quo" tj sa choroba nezhorsuje, ale sami o sebe bez pomoci roznych prirodnych prostriedkov a zivin nie su schopne obratit chod choroby k ozdraveniu a regeneracii.

farmaceutka1

Matusf, pokus sa lieky vysadit a nasadit vylucne doplnky a budu ta mesiace davat dokopy...nehovoriac o hospitalizacii.

RNG

je hromada protizapalovych prirodnych,bez skodlivych postrannych ucinkov. A su rozne hojive na traviaci trakt, od aloe vera gelu ,collostrum, dumbier,triphala, DGL(vytazok zo sladovky hladkoplodej az po rozpustne celulozy(psylium,rozne pektiny, arabinogalaktany).
Odporucam brat probiotika a enzymi, kedze poskodene crevne steny nevydavaju dost enzymov a telo je podvyzivene kvoli nedostatocnej absorbcii.
Samozrejme zavadzanim roznych chemikalii do tela(vacsina liekov) clovek riskuje ich postranne ucinky....

sasula

Porad sa hlavne so svojim gastrosom, lepsia stranka na crohna je www.crohnclub.sk
Skus tam nieco pohladat, pripadne sa zapojit do tunajsieho fora....

farmaceutka

Mala som na mysli najma Prednison. Entocort posobi hlavne v creve, Prednison ma silnejsie systemove (celkove) ucinky.

Matusf

kortikoidy uz uzivam a myslim, ze v dost velkom mnozstve..3x3mg rano plus 2mg pentasa rano a vecer. Zrejme ale ani to nestaci. Dakujem ale za odpoved.

farmaceutka

V prvom rade sa obratit na svojho lekara, ktory ti lieci Crohnovu chorobu, je mozne, ze budes potrebovat systemovu liecbu kortikoidmi.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

prejavy Morbus Crohn-nodozne erytemy - Fórum - ZDRAVIE.sk