som tehotna, ale priatel to babo nechce :-(

Príspevok v téme: som tehotna, ale priatel to babo nechce :-(
maryellen

S priatelom som vyse 2 rokov, ja mam 28 a on 35 a otehotnela som neplanovane. este sme rodinku neplanovali,najskor svadbu, spolocny zivot, deti a pod. Aj tak som si myslela, ze sprava o nasom babatku nebude az taka sokujuca. Ale opak je bohuzial pravdou, ked som mu oznamila, ze som v tom, tak mi jednoznacne povedal, ze si to mam vziat. Vlastnym usiam som nemohla uverit, zeby moj priatel, s ktorym som planovala buducnost, by nieco take mohol povedat :-( Zevraj sme este neni pripraveni na deti a najskor sa musime vziat a az potom mozem otehotniet, zevraj tymto by on stratil podporu jeho rodiny. Verite tomu, ze slobodny chlap 35 rocny a nie je pripraveny? Prave som v 9 tt a on na mna nalieha, aby som sla na potrat. Mam taky pocit, ze ho stratim, lebo on sa rozhodne pre jeho rodinu. Jeho rodina je silne nabozensky zalozena a on si zevraj nemoze dovolit babo pred svadbou a ani svadba o tyzden by tomu nepomohla. Clovek, ktory ma tak velmi miloval sa takto zachova? Myslite si, ze ked si to babatko necham, ze by sa este mohol neskor postavit na moju stranu? Ako jednoducho sa chlapi vedia vyhnut tejto situacii, jednoducho sa vykaslu na zenu a pre nich je situacia vyriesena. Viem, ze podporu muza budeme s malym potrebovat nielen neskor, ale aj pocas tehotenstva. Kazdy den mi byva spatne a nemam pri sebe nikoho, uz teraz je to tazke.

simca27

mas 28 takze myslim ze si rozumna dospela zena ktora malinke chce ved je to tvoje dietatko a co sa tyka priatela no podobna tema tu uz je len v kategorii ostatne jednoducho mu neustup nech sa sam rozhodne ci bude s vami alebo nie ale hlavne sa neponizuj prosenim a tak pod.ty mas podporu rodiny nesi sama viem o com hovorim aj ja mam jedno dieta za slobodna a bolo to fajn mozno este lepsie nez teraz co som sa vydala:-)hlavne tomu malemu daj sancu

amika

Maryellen,radsej slobodna mamicka (s perspektivou normalneho vztahu v buducnosti) ako o par rokov tyrana manzelka. Takto sa normalny clovek nesprava, to je jasny kus vola. Ty si na tom samozrejme aj silne citovo zaangazovana, takze sa v tebe miesaju vselijake pocity a tajne dufas ze sa zmeni ... ale takto z nezainteresovaneho pohladu to vyzera pre neho beznadejne. Drzim palce.

ono

keby bol nábožensky založený (aj jeho rodina) tak by bol v prom rade proti potratom... a nie len proti dieťaťu pred svadbou - to nie je z ktesťanského hľadiska až také hrozné ako potrat...

_Marek

som toho nazoru ze chlapca by bolo dobre prefackat.najlepsie chlapskou rukou.
boli to len sladke reci naozaj ze chce deti ze ich ma rad.a teraz je posraty ked sa ma o jedno postarat.sme tu aj mladsi ktori utierat pokakane zadocky svojim detom.

dd

co Ti na to napisat..je tu jedna taka podobna tema, v ktorej ale mladsia kocka od Teba pisala, ze tiez ked oznamila priatelovi, ze je tehotna, tak mu to preplo a narozpraval jej take veci, ze koniec..akurat on ju vyslovne neposielal na potrat..ona sa na neho tak nahnevala, ze sa na neho uplne vykaslala, dala mu najavo, ze on nie je jediny na svete, okolo ktoreho sa vsetko toci a ze si s podporou rodiny poradi aj sama a chlapec sa spamatal..nemozem tvrdit naisto, ale asi by som si tiez tri krat rozmyslela, ci by som s takych chlapom chcela byt a bola...

marryellen

Dakujem za vase nazory, je to cele smutne, ale zaujima ma nazor inych ludi, kedze nemam odvahu sa zdoverit s podobnym problemom s najblizsimi. Ako som sa konecne odohodlala oznamit tehotenstvo mojim rodicom, aspon tam ma cakalo mile prekvapenie, rodicia ma podporuju a chcu mi pomahat. Ten moj stale nezmenil nazor, povedal ak doktor povie, ze ak by som sla na interupciu a je tam i ked len jedine % risk pre mna v buducnosti, tak uz pestane omielat si dieta vziat, nastastie doktor bol na mojej strane a povedal mojmu priatelovi dost hrozostrasne info o rizikach v buducnosti a tak som si myslela, ze priatel prestane s tymito recickami, ale i napriek tomu o par dni zacal opat. A kedze planujeme svadbu, na ktoru sme sa tesili uz dlhsiu dobu, teraz este k tomu zacal vymyslat, ze si ho chcem vziat len preto, ze som tehotna, ze kazdy z nas je iny,.. neverim vlastnym usiam a keby sme sa nahodou v buducnosti rozisli, tak aby ma ani nenapadlo mu dieta nechat na starosti. (co by ma urcite ani vo sne nenapadlo). I ked nechapem tie jeho recicky predtym ako on ma rad deti a chcel by mat v buducnosti, ale asi to boli len take sladke reci na mna. Viem, ze mi napisete, aby som s takych chlapom nezostavala, ale moznoze som taka naivna a stale dufam, ze je to len skratove spravanie a mozno sa to zmeni po narodeni, tak ja tomu chcem dat sancu, aby som si to nikdy nevycitala, i ked to asi nejaku dobu potrva, ale vsak teraz tehotna aj tak nemam ine ambicie.

janka

35 ročný slobodný chlap má mať svoj vlastný názor a myslieť na seba, ale on sa podriaďuje rodine. Jeho strach z rodiny je väčší ako jeho dieťa. Nemal dosť tyranskú výchovu založenú na fanatickej viere??? Bábo si určite nechaj a časom možno......jeho rodina možno bude mať radosť, že v 35 sa konečne stal otcom. Ak nie - debil.