Zmena zivota-odist do zahranicia?

Príspevok v téme: Zmena zivota-odist do zahranicia?
deep

Mozno to nepatri na toto forum,ale predsa to suvisi aj s tym zdravim.Mam uz vsetkeho pokrk,nudneho zivota na Slovensku,nedostatku penazi,samoty.Rozmyslam nad tym,ze by som siel niekde za hranice,do Anglicka,Irska?Neviem.ALe snad by som tam nasiel novych priatelov a znamych a aj si zarobil na byt.Ale nechcem ist sam.Je tu niekto,kto tiez vaha nad tym,ci ist alebo neist a nechce ist sam?Mozeme ist dvaja,je to predsa len istejsie a prijemnejsie ako samemu.Ake mate skusenosti s pracou v zahranici?Pomohlo vam to nejako zmenit vas zivot?Vyriesili sa vase problemy,nemyslim len tie existencne?Nasli ste nieco nove,co dalo vasmu zivotu iny smer?Podelte sa o svoje pocity,nazory,dojmy.

deep

Viete mi niekto poradit nejaku spolahlivu agenturu,ktora sprostredkuje pracu v zahranici?Alebo nejaku osobu,ktora uz zije v Anglicku a pomohla by mi v zaciatkoch?Dakujem.

miky222

Ja som bol v Anglicku,ale nenasiel som si pracu a musel som sa vratit spet.Prisiel som tak o znacnu sumu penazi a na Slovensku som prisiel o pracu.Treba byt opatrny a nemat prilis ruzove okuliare.

deep

lally,dakujem za tie adresy,urcite sa pozriem.Viem,ze tam vonku to nie je len prechadzka ruzovym sadom,ale nejako ma to laka aj preto,lebo som vlastne vo svojom zivote nikde nebol,akurat vo Viedni,a chcel by som spoznat iny svet,ako je ten na Slovensku.Ale zaroven si myslim,ze v mojom veku tam uz vela ludi zo Slovenska nie je.Takze neviem,ako by som sa tam prisposobil a nasiel priatelov.

lally

Jednoznacne ak mas pocit, ze chces ist von tak to treba skusit ja to hovorim kazdemu a kazdemu prajem aby sa mu darilo. Dolezite je, aby si mal odhodlanie ale aj aby si vedel jazyk. Kazdy den je tazsie a tazsie si najst pracu. Ja som v Irsku, pracu som si nasla lahko pretoze robim v tej istej firme ako som robila doma, ale stretavam sa tu s roznymi ludmi ktori pridu a hladaju pracu. Niektori ju najdu rychlo ale niekomu to trva aj dva mesiace...dost zalezi na tom aku mas predstavu o praci, co si ochotny robit a aku mas anglictinu. Odporucam Ti precitat si stranku www.exil.sk ktora pise o Slovakoch pracujucich mimo SK a ak chces konkretne napr. Irsko tak citaj stranku www.irsko.exil.sk najdes tam kopec informacii, zazitkov a mozno Ti to pomoze pri rozhodovani. V kazdom pripade drzim palce a mozno uz o par mesiacov v Irsku :-) ozaj cez tie stranky mozes pocuvat aj radio pre Slovakov a o Slovakoch v Exile :-) drz sa

judy

Ahoj, chápem čo prežívaš. Bola som v tejto situácii presne pred rokom. Ale u mňa ani tak nešlo o prácu , lebo tá bola skvelá, skôr o osobný život. Mala som pocit, že všetko totálne stagnuje a ja musím niečo urobiť, aby sa to pohlo niekde. Odišla som teda do Londýna, sama. Zostala som viac ako pol roka. Teraz som už doma. Poviem Ti asi toľko, prežiť sa tam dá. Nájdeš si aj prácu ak chceš. Je to trošku aj o šťastí. Ale ja som nešla cez žiadnu agentúru. Takže možno preto hovorím o šťastí. Stretla som tam aj ľudí, ktorý mali smolu. Osobne mi to veľmi pomohlo. Moje problémy sa vyriešili. Takže pre mňa to malo zymsle.Samozrejame okrem zdokanalenia sa v angličtine.
Myslím, že zvládnuť sa to dá. A ak tam chceš ísť určite choď. Okrem toho , že mám so životom tam skúsenosť,dáva mi to pocit, že keď sa mi to tu všetko pokašle môžem sa tam kedykolvek vrátiť.

sunshine

Deep. Som sice o nieco mladsia, ale ak ti to pomoze, otec mojho dobreho priatela bol vo velmi podobnej situacii ako ty. A nevedel anglicky ani slovo. Napriek tomu sa odhodlal zanechat "karieru" u nas, vycestoval do Londyna a zacal od piky. Dnes je tam uz cez pol roka, berie bezplatne kurzy AJ a nemoze si to vynachvalit. Ok, na zaciatku treba prehltnut hrdost, hlavne ak mas VS diplom a pracujes ako upratovac. Ale za zamyslenie stoji fakt, ze za nekvalifikovanu pracu tam zarobis niekolkonasobne viac, nez za kvalifikovanu u nas. :-( :-)

deep

Dakujem za povzbudenie.Som rad,ze aspon niektori zareagovali a napisali o svojich pocitoch a skusenostiach.Ja osobne pracujem v skolstve,ale kedze mam uz 37 rokov,tak zanechat len tak zamestnanie a odist von,kde by som robil len pomocne prace,je dost zlozite,co sa tyka rozhodnutia a zmeny spolocenskeho statusu.Ale tento stat ma sklamal tym,ze mi za tie roky,ktore som pre neho odrobil,nedokazal vytvorit ziadne financne a hmotne podmienky na to,aby som mohol fungovat ako normalny clovek s vysokoskolskym vzdelanim.Citim to ako velke ponizenie.Ale tiez sa citim sam,ale neviem,ci je take lahke sa s niekym v zahranici stretnut,ked tam vecsinou chodia len mladi ludia.Z toho mam obavy ako aj z jazykovych barier.

sunshine

Deep, nenechaj sa odradit a neboj sa cestovat aj sam. Ja mam 21 a nik mi neveril, ze zvladnem fungovat samostatne, lebo vyzeram na 15 a mam taku nevinnu tvaricku:-))tak som si to skusila pred dvoma rokmi na Cypre a teraz sa chystam do USA. Sama. Jasne, ze mam aj obavy, ale je to neocenitelna skusenost. Cestovanie rozsiruje obzory. A ked si odkazany sam na seba, naucis sa zvladat problemy s vacsim prehladom. Pravdaze som mala aj slabe chvilky, ale nelutujem. A tesim sa na svoju velku zamorsku cestu. Zelam ti vela sil a odhodlania a ak chces v comkolvek poradit, pokojne sa mi ozvi na mail. Drz sa, ok?

anula

ahojka, pišem ti z holandska a moja rada znie nevahaj a do zahraničia určite choď. Je pravda že na slovensko sa vraciam pravidelne ale prežiť na slovensku je veľmi ťažké- to ti asi hovoriť nemusim. v zahraničí to tiež nie je med lízať- ale ak je človek aspoň trošku šikovný a ma chuť urobyť si život lepši tak sa to dá. treba len veľa trpezlivosti a prispôsobivosti. Tak ti prajem aby si niekoho stretol s kým pôjdeš na skusi do sveta,nech sa ti dari a prajem ti aby si stretol len dobrých ľudí pa Anula