arytmia srdca

Príspevok v téme: arytmia srdca
botka

Prosim velmi o rady...moj priatel trpi arytmiou srdca, dali mu na to tabletky ale nahle busenie srdca neprestava, pride a niekedy trva dlhsie niekedy kratsie, bojim sa velmi..moze to byt nebezpecne?uz chodime po doktoroch tak nas posielaju od jedneho k dalsiemu ale nie je pod lekarskym dozorom a ked mu pride nahle zle alebo co? je to nebezpecne ta arytmia srdca? moze sa mu nieco stat..bojim sa velmi prosim napiste kto mate nejake skusenosti...nechcem onho prist som zufala, neviem ako mu pomoct :( bojim sa velmi sa bojim...

fefeke

ja mam tiez taky problem,psichicky som uz na dne,12 rokov beriem rytmonorm ,ale vraj musim ist na Ablaciu. strasne sa bojim.

RNG

tlkot srdca je riadeny nervovymi signalmi z chrbtice aj zo samotneho srdca.
Na vedenie nervovych signalov treba mineraly, najma sodik, draslik vapnik a horcik. Nedostatok hociktoreho moze vyvolavat nervove problemy, vcitane nepravidelneho buchania srdca. Vitaminy B maju na nervy tiez silny vplyv, pri arytmii je to najma vitamin B-4, ktory vlastne nie je vedeny dnes ako,vitamin, lebo si ho telo vie vyrabat, zialbohu ale nie u mnohych v dostatocnych kvantitach.
Jediny vyrobok,o ktorom viem, ktory obsahuje vitamin B-4 na trhu je NADH(forma kombinasie B-3 a B-4)
Lekari to adresuju hlavne dodanim horcika(magnezium) zialbohu to vzdy nepracuje.

vivicia

Aj ja mam obcas silne buchanie srdca. Z nicoho nic, sedim, odrazu mi naskoci ten silny pulz, potom hlboho dycham aj zadrziavam dych. Robili mi z krvi hormony, holter, vysledok bol "SVT" a doktorka mi ukazala, ako mam vtedy dychat. A ze ked to neprejde, mam uzit Concor. Ani som ho nepotrebovala, vzdycky mi to prejde pri tom zadrziavani dychu.
Doga, ty si nejaky specialny pripad. Moja sestra mala kozny opar a ju to najprv hrozne bolelo, potom mala vyrazky. Tiez nevedeli, preco ju to boli, bola aj na pohotovosti. jej doktorka jej potom povedala, ze je to tazko poznat, ked to nie je typicky pripad, na rebrach. Uz dlho ma pokoj, ale vraj sa to lubi vracat.

doga

LLEK...tu su proste jeb.uti doktori..ja som mal vysev na chrbte a ti dementi mi povedali ze je to akne...tak ja som sa len opytal ..ze na chrbte?odpoved bola..ano samozrejme...proste tu to funguje ze pokial nemas zivotu nebezpecne ochorenie,zranenie tak na teba seru a neriesia nic..nie je ako na svk..ze mam pasovy opar som sa dozvedel az od svk doktora ked som pre bolesti uz nevladal a musel ist na svk lebo som nevedel co uz mam robit...kozny pozrel na moje °akne° a za dve sekundy vedel co mi je :)
ohladom tej tachykardie...mas pravdu ze to moze byt SVT...pretoze vzdy ked pridem k GP na ekg nic nenajdu...a tiez som zistoval a prisiel na toto iste...ale nemam to tu proste ako dokazat pretoze °mi nejde o zivot° podla nich a preto nic pre mna nebudu robit...vies ako zdravotnictvo zadarmo a tak to aj vyzera...a na svk si to ist dat spravit nemozem lebo tam nezijem a nic neplatim...proste zacarovany kruh..vies co ale pomaham si aj sam...nasiel som si body na akupresure ktore mi dost pomahaju....sem tam idem na akupunkturu...a tak prezivam ...

heartka

Mne tiež tzv. vynecháva srdce, bola som aj na EKG, ultrazvuku aj holteri, nejaká malá odchýlka sa tam našla v tom,že mi zrána bije rýchlejšie srdce, dali mi lieky atenobene. Beriem ich tretí mesiac po 1 tabletke, teraz som brala 3 dni po polovičke, ale cítim čoraz častejšie silnejšie buchnutie srdca pri rytme, hoci som začala brať zase po celej, mám pocit, že to asi nebude z toho... Čo sú tie salvy, a čo to znamená,že 3 a viac sú nebezpečné?

ivana45

Botka, neda mi: pises, ze nie je pod lekarskym dozorom. No, drviva vacsina z nas nie je (chalabohu).
Ako konkretne si predstavujes "lekarsky dozor" v pripade tvojho priatela ?
Mal by prestat pracovat a zit v napr. v ustave ?

llek

doga, chcem sa nieco spytat. Pises, ze si mal pasovy opar a nikto na to neprisiel. Pasovy opar ked vznikne je ale neprehliadnutelny, tak mi to nie je celkom jasne, ze sa na to neprislo. Jednak ho sprevadza neprehlidnutelna bolest ci palenie, svrbenie a potom kozny vysev, pluzgiere tak ako pri kazdom inom herpese, len pri pasovom kopiruju priebeh nervu, ktory je postihnuty. Potom este k tvojej tachykardii - vyskytuje sa u teba este stale? vznika nahle, len tak z nicoho nic busenie srdca? Existuje totiz tzv paroxyzmalna supraventrikularna tachykardia SVT(inymi slovami zachvatovite vznikajuca tachykardia). Niekedy dost dlho trva, nez sa to podari zachytit aj na EKG, lebo nez dotycny pride do nemocnice, moze to same prejst. Ak sa to dokaze, tak pricinou moze byt pritomnost abnormalnej drahy v srdci, ktora ked sa aktivuje spusti SVT. Je taky specialny vykon (katetrizacia), pomocou ktoreho sa pokusia tuto drahu identifikovat a potom nasledne prerusit a je pokoj.Ja len tak, ci nahodou ty poniektori, ktori sem pisu nemaju prave tento problem, ktory je riesitelny.

doga

Caf mam podobny problem...mam 23 a sportoval som aktivne od 6 do 18rokov...teraz zijem v skotsku.Raz som sedel vecer za stolom(asi pred rokom) zrazu nevolnost...bolest na hrudnej kosti v lavej ruke,hodilo ma na zem...nedokazal som si vobec ovladat telo...sanitka prisla hodila ma na ekg,tlak atd ale nic nenasli...po 2 hodinach som isiel dom...tyzden som bol ok...potom znovu to iste..symptomy hospital a nic...takto som sa vdaka (ne)vzdelanosti uk doktorov trapil 2.5 mesiaca...8 navstev nemocnice...az potom prisli na to ze mam shinglesi(zoster..pasovy opar priamo na hrudniku..kedze nebol lieceny...dostal som ho v dalsich 5 mesiacoch este 6 krat :) som si uzil..postupne sa mi neistota z prvych 2 mesiacov nevedomosti co je so mnou presunula do panickych atakov az nakoniec tachykardie a problemi so stitkou...srdce je predsa len sval a ovplyvnuje ho aj psychika(najma psychika)...takze priatel nech sa hlavne ukludni po psychickej stranke ..je tucet inych veci co to mozu byt(vid mna :) nech si hlavne nic nenahovara,mysli pozitivne a uziva si zivot...ja som sa vysral na lieky...pokecal so psychiatrom,prehodnotil niektore veci...prestal sa ROZCULOVAT nad blbostami a moje problemi sa znizili o 80%...neprestali...sem-tam mam bolesti,busenie a preskocenie ale snazim sa neuvedomovat si to a zit si svoj zivot..
PS..tu mi tachykardiu tiez zistili az na holterovi...

srdiečko

prosim o radu.... mam 15 rokov a takto nemam našťastie žiadne problémy...ale tiež niekedy keď len tak sedím napr.pri TV...tak cítim,že mi srdce tak ako keby pohopsáva...proste tak zvláštne bije...myslím že niečo podobné ako tu pisala kikaNZ...ale nemusím si odkašlať..zvyčajne ked mam takyto pocit sa nadýchnem...zadržím dych a potom vydýchnem..a už to je v poriadku...takze mohol by sa niekto vyjadrit aj na tento môj...dufam ze nie vážny problém ?...Ďakujem :)