Alternativna medicina

sweet_lolitta

Genesis, neboj, nas neodradis od alternativnej mediciny za to, ze ty si zrejme zle rozhodol pre cloveka, ktory ti ju prevadzal alebo jednoducho si sa inak popalil :) proste tvoja chyba, ja mam poziticne aj negativne skusenosti, no ovela viac negativnych mam s modernou medicinou. Ale nezatracujem ju.

pozri-

...no,mna by zaujimalo ked niekto ma napr.cukrovku a tazku cukrovku a musi drzat prisnu dietu...pomoze mu- ze ma zdravu dusu a nebude dodrziavat dietu?a mozem vela takych pripadov napisat...
ale je pravda ze ak clovek rozmysla pozitivne-vsetko ide hladsie a lepsie...
ALE IBA TO ZE MA ZDRAVU DUSU CLOVEKU NEPOMOZE V MHOHYCH PRIPADOCH...
VACSINOU KED MA CLOVEK SILNE BOLESTI TRPI TYM AJ DUSA
KED NEBUDU BOLESTI NEBUDE TRPIET ANI DUSA/PSYCHIKA/
ale ako pisal GENESIS su ludia vesely a pozitivny a su chory a su ludia zamraceni a maju pevne zdravie-ja tiez takych poznam

JE TO REALITA
ja napr.GENESISA nepokladama za negativneho cloveka-pretoze pise len skusenosti z reality a realita je dnes fakt TVRDA...neznamena ze ked tu napise nieco negativne-hned musi byt aj taky clovek
tiez mam skusenosti zle s alternativou nejakou/ale aj dobre/a teraz mam byt negativna?/podla toho cloveka nemozeme posudzovat...

angela85

vies je to tak, ze ja napriklad neverim v jezisa a v svatych, ale mnohy ano a mnohym ta silna viera pomohla, minimalne lepsie zvladat nestastie v rodine ci inak, a kedze odstranili ten velky smutok a stres tak aj psychyka a rozne choroby s tym sa zmiernili ci zmizli. vela chorob suvisi s psychykou, mozno aj vsetky, ved uz len vysoky tlak, ci rozne srdcove prihody alebo ine, mnohe maju spustac zla psychyka atd

angela85

genesis to je jedno, s tebou to je tazke, tebe aj tak nikto nepomoze, lebo ty neveris nikomu a nicomu, len sebe, takze pomoct si mozes len ty sam, len neviem kam siahaju tvoje schopnosti a vedomosti

Genesis

to ale ze pisem svoj nazor to neznamena ze vas odradzam od toho aby ste odisli od svojho alternativneho liecitela :) ... pokial s alternativnou medecinou mate dobre vysledky tak potom super :)

ja by som bol tiez rad keby som s nou mal dobre vysledky :) ale bohuzial ... venoval som sa jej niekolko rokov a vazne som veril tym veciam co sa tam pisali to co tvrdite o dusi a zdravy a podobne :) ... bohuzial ani v case ked som tomuto konceptu slepo veril tak som s nou mal len negativne skusenosti ci uz vlastne alebo skusenosti ludi co poznam.

takze je logicke ze kedze mi alternativna medecina priniesla len sklamanie tak o nej pekne pisat nemozem :)

ale zas suhlasim s tym ze dobra nalada je pri liecbe akehokolvek ochorenia lepsia ako tazka depka :)

genesis

s tou zdravou dusou tiez nesuhlasim :) ... v praxi to tvrdenie neobstoji pretoze su ludia veseli optimisticki a predsa nic ine nerobia len behaju po lekaroch. a naopak poznam neprijemnych neustale zamracenych ludi ktori sa tesia pevnemu zdraviu :)

inymi slovami to ze sa budete vyhybat emociam ako smutok hnev zavist atd atd vam zdravie nezaruci v realnom svete :)

llek

Necitala som uplne vsetky prispevky, ale MatoK to napisal velmi dobre a vystizne a davam mu za pravdu. Ja si myslim, ze svoje miesto ma aj konvencna medicina ruka v ruke s metodami alternativnej mediciny. Umenie je tieto veci spravne sklbit tak, aby chory clovek maximalne profitoval z oboch. Su choroby ci stavy, kde vam alternativna medicina nepomoze- ked mate infarkt, cukrovku,náhlu príhodu brušnú, ťažký zápal pľúc, akútnu leukémiu .... a tak by sa dalo menovat. Tu je konvencná medicína nezastupitelna. Je ale mnoho ochorení, kde majú svoje miesto aj jedno aj druhé a potom je celá skupina ochorení, ktoré patria medzi tzv psychosomatické ochorenia, kde liečba "duse" a psychických problémov je tým kľúčom k vyliečeniu ochorenia. Tam si myslím, ze je urcite velký priestror pre alternativnu medicinu. Takze otazka neznie tak, ci je je jedno lepsie ako druhé, ale najst im to spravne miesto a spravne ich kombinovat.

merkl

angela85 absolutne s tebou suhlasim. naozaj prioritna je zdrava dusa, az potom sa vylieci telo. opacne to nefunguje. iba ak nakratko. ale prepad do choroby je v takom pripade zakonity.