Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Slováci na univerzitách v ČR

Príspevok v téme: Slováci na univerzitách v ČR
flow

Ahojte! viem, že to sem nepatrí, ale dúfam, že mi pomôžete: chcem študovať na vysokej škole v Českej republike. Máte s tým nejaké skúsenosti? Viete ako českí učitelia reagujú na slovenských študentov? Aké negatíva ma v porovnaní so slovenskými školami môžu stretnúť? ďakujem pekne za akúkoľvek informáciu

meForMe

Ahojte,no ja ked na vysku tak asi tiez jedine do CR.Cesky viem plynule,stari rodicia su cesi..Ale myslim si ze ceski studenti su vacsinou pohodaci a na slovakov reaguju v pohode..A taki profesori trafeni su aj tu podaktori..takze podla toho kam chces ist..Drzim palce:)

srsicka

Ahoj, ja studujem v CR uz 5. rok VS a v pohode rozpravam po slovensky, niektori profaci su zlati, lebo sa im slovencina velmi paci (tak vyslovene povedali) a niektore - skor zeny, si vyzadovali aspon urcite vyrazy po cesky.. a je to tak spravne, neviem, predstav si, ze u nich je poptavka - u nas dopyt, u nich nabidka - u nas ponuka a teraz im to rychlo povies a budu dopleteni.. tak niektore vyrazy treba v cestine.. Dalej mam taku skusenost, ze dostavame v CR na nasej skole ubytovacie stipendium a kamoska, co chodi do Blavy, ho napr. nedostava, hoci ma tiez vela km od bydliska.. A to stipko robi aj vyse 1000Kč. Myslim, ze poplatok za studium zatial nechcu zaviest, ale je uz individualne na jednotlivych skolach, ci si napr. zavedu poplatok za opakovanie rocnika a pod. Inak si myslim, ze studium tam je dost kvalitne, aspon ked porovnavam moj obor s kamoskami, ktore to iste studuju na Slovensku.. Na nasej skole Ta viac nutia do "praxe" - robime rozne studie v podnikoch a podobne na realnych cislach, kdezto kamosky, napr. aj na vychyrenej Ekonomickej univ. v Blave sa to ucia len teoreticky.. A pri statniciach tiez nebol problem so slovencinou. Jediny problem som zatial zistila ten, ze napr. siroty, ako ja, nedostanu socialne stipko v CR, pretoze to mas dostat od skoly, ale aby si v CR dostala socialne stipko, musis mat v CR trvaly pobyt.. no ale zas mame to ubytovacie stipko a k nemu nemusis ani dokladat ziaden doklad, kde byvas, to sa posudzuje podla vzdialenosti trvaleho pobytu.. aha a este jeden problem, to bolo v nedelu vcera v Lamparni na markize, ze budeme mat problem zapisat si titul do občianky, pretoze Slovak, kt. studoval v zahranici, musi poziadat na ministerstve o zapisanie titulu do OP a oni si preveria, ci je ta skola akreditovana.. trochu postavene na hlavu, ale co uz :)

flow

hmm odpovedať v češtine? nie že by to bol problém, ale zas 100% gramaticky správne rozprávať neviem..len im ten jazyk zhovadím :) ..no uvidíme, podľa 1 univerzity sa nedajú hodnotiť všetci učitelia, zaleží od toho s kým si sa, for_4, stretla..tu aj u nich.....a neviete niečo o tom, že Česi plánovali zaviesť na VŠ školné? snáď to neprejde..

for_4

ahoj, ja som studovala v Cr dva roky a bola som spokojna. Tiez som sa bala,ze ako budu reagovat, lebo som pocula vselico, ale v pohode. Profesori nas brali vsetkych rovnako a ocenovali sa vedomosti, nie statna prislusnost. Ja osobne vsak mam pocit, ze nase univerzity su co sa tyka odbornikov, kt prednasaju, kvalitnejsie ako v Cr.

lleilla

Ahoj,ako ktori a ako kde-ja odpovedam na skuskach po slovensky,ale stalo sa mi,ze mi vyslovene profesor povedal,ze si ziada odpoved v cestine...najdu sa,ktori robia rozdiely,ini nie...neporadila som ti asi,ale tolko moja osobna skusenost

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.