Gastroskopia - po vysetreni?

inkalina

anny1111, samozrejme môžeš mať alergickú reakciu na hociktorý liek. pri gastroskopii sa používa Xilokain, alebo Lidokain alebo iné lokálne anestetiká, na ktoré môže byť alergia tak isto, ako na každý iný liek. Ten lekár ti zrejme nehovoril pravdu, pravdepodobne si to mala z vyšetrenia, bola to asi alergická reakcia na lokálne anestetikum(keď si mala aj pluzgiere a pálenie). Pozri si na lekárskej správe, ktorú ti dali po vyšetrení, tam by malo byť uvedené, akú látku použili a tú si už pre istotu nikdy nedávaj aplikovať.

anny11111

ahojte, ja som bola na gastroskopii 2x. samotne vysetrenie nebolo take hrozne ale prvy raz po vysetreni asi po hodine ma zacalo palit a svrbiet v krku a urobili sa mi tam take vyrazky. mala som to dva dni no potom to nastastie preslo.

no pred tyzdnom som bola na gastro znovu a pre istotu som doktorovi povedala co sa mi minule stalo, ak by to bola nejaka alergia alebo co. ale mi povedal ze to nemohlo byt z vysetrenia. tak mi zase nastriekal ten roztok do hrdla, vysetrenie sa celkom dalo prezit. no ked som dosla domov zacalo ma brutalne palit v krku, spravili sa mi tam take pluzgieriky, bolo to hrozne, palilo ma to a ani prehltat som nemohla poriadne.este stale mam trochu cervene hrdlo. takze moja skusenost s lekarmi na gastro je tiez hrozna.
inak a neviete niekto ci mozem byt alergicka na ten roztok ktorym umrtvuju hrdlo? alebo preco sa mo to stalo? diky

bojka2

Dnes som bola na GFS. Musím vám o tom napísať. Bola som druhý krát, ale nikdy viac!!!!!! Je fakt rozdiel, kto vám to robí. Prvý krát mi to robila doktorka, velmi jemne, kludne, pomaličky, pritom ma stále ukludňovala a povzbudzovala, brali mi aj vzorky, nič som necítila, len po výkone trochu bolesti hrdla.
A dnes druhý krát mi to robil jeden doktor, páni!!! To bol normálny saďour!! nepreháňam. Brutálne mi tú hadicu vrazil do hrdla, šup do žalúdka,vôbec sa s tým nepiplal, videla som hviezdičky, krútil tam s tou hadicou, ako keby to skúšal na figuríne a nie na živej bytosti, skoro mi to vyrazilo bok. Vysúval, zasúval, bolelo ma to strašne! Bolo to stokrát horšie ako pôrod a to teda tiež nebola žiadna slasť. A pritom mi ešte aj nadával, že čo sa tak trasiem a plačem (rozplakala som sa od bolesti) a že malé deti to lepšie znášajú ako ja. Proste jeden brutálny bezcitný blbec. trvalo to asi 20min. Momentálne mám úplne opuchnuté hrdlo že neviem prehltať, mám teplotu a kŕče v bruchu. Takže z mojej strany som skončila s gastroenterologickou klinikou na Antolskej v Bratislave. Ten lekár sa volal na M, tak pozor na neho!

joni_

vydrz do zajtra, teda ak su tie bolesti neni nejake prilis vazne, malo by to prejst, ak to bude aj zajtra tak boliet, tak radsej skoc aspom oobvodnemu

anonym11

no ako zo zaciatku ked som odtial odchadzal tak v povode sak nic neboli a potom zacalo to hrdlo trosku a teraz aj take krcovite bolesti v bruchu.tiez brali tie vzorky vtedy to tak nechutne zabolelo.a cely som taky rozboleny po tom.len zaujimave ze to doslo na mna az teraz 4hod po vysetreni.

joni_

prvy den po vysetreni to moze boliet, hrdlo urcite, lebo je otlacene od tej hadicky a mna naposledy bolel aj zaludok po odobrati vzoriek na biopsiu, ale na druhy den to bolo OK.

anonym11

no hej aj tam to je taka mierna bolest nie vkuse ale ked sa dako zohnem alebo tak tak to zaboli trosku.a tak pytam sa tu lebo ten lekar bol neznesitelny a dobre ze ma neposlal po vysetreni prec este bez oblecenia:(

muc

jeminenky tak to ano. to nic nie je. som myslela na nieco vaznejsie v oblasti pazeraka, alebo zaludka.
neboj sa, to prejde