ukončenie liečby

Príspevok v téme: ukončenie liečby
tajana13

Po pľúcnej embólii som absolvovala niekoľkomesačnú liečbu warfarinom. Gamagrafia nepotvrdila novú embolizáciu, angiologické vyšetrenie ukázalo, že cievy sú čisté, kvikov test vykazoval tiež zlepšené hodnoty. Hematológ mi warfarin vysadil a odporučil 3 mesiace užívať 1/2 tbl.Anopyrin. To by bolo fajn, ale neobjednal ma na žiadnu kontrolu. To ma trochu znepokojuje, lebo som myslela, že by sa z času na čas mali krvné testy zopakovať. Alebo sa nemusím báť toho, že sa embólia zopakuje? Netreba to sledovať? Ďakujem.

delphia

pravidelne kontroly sa vykonavaju v pripade uzivania Warrfarinu, ktory patri do skupiny liekov, ktore posobia priamo proti zrazaniu krvi. anopyrin je liek, ktory okrem ineho znizuje prilnavost krviniek k cievnej stene. no zial, moze ti drazdit zaludocnu stenu a vyvolavat bolesti zaludka, nakolko obsahuje kys. acetylsalicilovu, ktora drazdivo posobi na stenu zaludka a nasledne mozu vzniknut v nej vredy. skus si pozriet rady od RNG. on radi uzivat nattokinazu a serrapeptazu.
nepodcenuj to, lebo tromby sa mozu tvorit aj nadalej. a co je velmi dolezite: neuzivaj hormonalnu antikoncepciu.