Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

bubinko83

jajka presne aj som taka,často som hladala pracu po fabrikach a tam som sa zašila.Ale raz som nemohla dlho najst pracu a jedine čo mi vtedy prišlo do cesty bolo robit barmanku v jedno maličkom bare,tak som to skusila.Prvy tyžden bol katastrofa,nosila som kilo makeupu aby nikto nevidel že sa červenam.Ale po tyždni to bolo super,ta praca ma bavila a ked som tam mala naval ludi vobec som nevnimala že tam nejaky su,lebo som tam bola sama a musela som kmitat a nie rozmyšlat nad sebou.Ludia tam boli mily a vždy ma chvalili to ma tiež vždy velmi povzbudilo.

jajka001_

robim pracu, ktora ma nebavi. a praveze si myslim ze praca priamo s ludmi by mi prospela. cim viac sa izolujem tym som na tom horsie.

fobicka

fobičkaaaaaa: no tak to je pruser... ja nemam kedy navstivit doktora. (ano, viem, ze zdravie je prvorade, ale...). myslela som, ze by som sa dala aspon ciastocne do poriadku sama. ale je mi jasne, ze jedna vec je racionalne si vsetko odovodnit a druha vec, ze podvedomie si aj tak urobi svoje... :-/
ja som to chcela zvladnut bez doktora a tabletiek...
aj tak dakujem za rady.

fobičkaaaaaa

fobička...tie formulky ti najlepšie poradí psychiater,mám tiež SF,no už na ústupe...vraj funguje najlepšie formulka "No a čo" !...no a čo,že sa roztrasiem,no a čo,že sa na mňa budú iní pozerať:-))...no každý by si vraj mal nájsť tú svoju "dekatastrofizujúcu" formulku...inak mne tá "no a čo" funguje:-), ale naučila som sa aj inak proti tomu bojovať,existujú všelijaké relaxácie,no to musíš všetko trénovať,to sa nedá len tak,že poradte mi tu na fore a pôjde to...najlepšie je ísť za psychológom...ja som so svojou nad mieru spokojná,tá ženská mi vie dodať také sebavedomie,že keď idem od nej,život je gombička,síce sa to potom vráti o 3 dni do starých koľají,ale čím dlhšie k nej chodím,tým je to lepšie a lepšie...a to tam chodím trištvrte roka a vždy sa teším na ďalšiu návštevu...sama to nezvládneš,bohužiaľ,je to tak...darmo si ty uvedomuješ,že tvoj strach je iracionálny,bez odbornej pomoci ho neodstrániš

fobicka

jajka001_ nefunguje to :( prave som nezvladla ani telefonovat. radsej som sa vyhovorila :( aj ked viem, ze o nic v podstate nejde, ten strach je silnejsi ako racionalne uvazovanie... :(