Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

jajka001_

eva, svadbu si treba uzit. je to tvoja svadba. mozes si ju spravit taku aku chces...aj ked, rodinne naroky hm :)) ale vsetko sa da v pohode prezit :) neboj sa, ved svadba bude jeden z najkrajsich dni v zivote, nenechaj si to nikym a nicim skazit.

AlexFizz

Ahoj, Kajji,

vďaka za príspevok! Dúfam, že sa nám skupinka rozbehne, lebo nejako to tu zamrelo, ale verím, že to bude pokračovať. Paráda, aký pokrok sa ti podaril ( s tými fešákmi to mám aj ja tak :D) a verím, že raz prekonáš aj tie ,,šáločky s kávou"!

Kajja

Ahojte všetci,
ahoj AlexFizz,

dnes som objavila túto diskusiu a dosť ma zaujala.

Robím sekretárku,šéfa mám v pohode a moja najväčšia nočná mora je návšteva z ústredia našej firmy, trasú sa mi ruky pri podávaní kávy na stôl. Dosť trápne,čo?Radšej by som pešo prešla dve kolečka okolo celého mesta, ak by sa tomu tak dalo vyhnúť.Viem aj dôvod, cítim sa pred tými ľuďmi neschopná a málo si verím.

Uvedomujem si, že ja mám vlastne strach, len z tých pár sekúnd, čo im tú šáločku s kávom kladiem na stôl. Kým nesiem tácku je to v pohode, ale ako náhle začnem rozdávať šálky roztrasiem sa ako keby mi išlo o život. Viem, že to raz prejde, keď budem sebavedomejšia.

Dokonca ešte pred pár rokmi sa mi ruky triasli aj pri jedle alebo pri pití kávy v reštaurácii. Priateľ ma raz robral na obed do veľmi elegantnej reštaurácie, mala som chuť z tade hneď ujsť, posadili sme sa, objednali a on hneď odbehol na WC, ja som tam sedela sama a mala som také šoky, že mi aj tiekli slzičky, tak som sa cítila zle, mala som pocit, že ja nie som dosť dobrá, že taká krásna reštaurácia je len pre smotánku. No a predstavte si teraz tam chodíme skoro každý týždeň-varia tam úžasne.A tá reštaurácia mi síce pripadá krásna, ale zároveň obyčajná a mali by tam vymeniť koberec(ktorý je dosť špinavý)za peknú dlažbu alebo parkety:)

Už zájdem na obed v pohode sama, len mi vadí,keď oproti mne sedia nejaký fešáci, vtedy som z nich dosť nervózna:)

AlexFizz

AHOJTE!

Chcela som sa opýtať: ste niektorí aj z BA? A mali by ste záujem vyplniť pár testov? Môj projekt k DP nabral iný smer, a rada by som vychádzala z osobnostných dotazníkov.

Ak by ste mali záujem a chuť, napíšte mi, prosím, na mail uvedený v úvodnej výzve k výskumčeku!

PS: Môžu aj ľudia mimo BA, samozrejme, no nechcem vás obťažovať skenovaním a podobne :(. Ale ak by sa vám do toho chcelo, uvítam! :)

Vopred vďaka!

AlexFizz

AHOJTE!

Chcela som sa opýtať: ste niektorí aj z BA? A mali by ste záujem vyplniť pár testov? Môj projekt k DP nabral iný smer, a rada by som vychádzala z osobnostných dotazníkov.

Ak by ste mali záujem a chuť, napíšte mi, prosím, na mail uvedený v úvodnej výzve k výskumčeku!

PS: Môžu aj ľudia mimo BA, samozrejme, no nechcem vás obťažovať skenovaním a podobne :(. Ale ak by sa vám do toho chcelo, uvítam! :)

Vopred vďaka!

fobiaaa

ja som tiez zo zaciatku trplela socialnou fobiou a uzkostou, a po piatich rokoch liecenia mi zistili schizofreniu

AlexFizz

AHOJTE!

Chcela som sa opýtať: ste niektorí aj z BA? A mali by ste záujem vyplniť pár testov? Môj projekt k DP nabral iný smer, a rada by som vychádzala z osobnostných dotazníkov.

Ak by ste mali záujem a chuť, napíšte mi, prosím, na mail uvedený v úvodnej výzve k výskumčeku!

PS: Môžu aj ľudia mimo BA, samozrejme, no nechcem vás obťažovať skenovaním a podobne :(. Ale ak by sa vám do toho chcelo, uvítam! :)

Vopred vďaka!