Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

cajik

tiez neviem ci som vhodny adept..staci ked mam cervenanie pred ludmi (ked nieco poviem pred celou triedou)/stale premyslam co si oni myslia a niekedy som sa hanbila aj ist do obchodu..nemam rada ked sa mam niekoho nieco spytat a tak? ale neviem,asi nie som velmi vhodny adept,lebo to nie je az take hrozne :).

Bola tu tusim niekde tema, "cervenanie a ako tomu zabranit",skus napisat aj tam :)

AlexFizz

Ahojte, este len, som Alexandra (od toho AlexFizz), aby nedoslo k nedorozumeniu, uz sa mi tu stalo ;)Mne to nevadi, len je asi prijemne, ked clovek vie aspon trochu, kto je za nickom.

AlexFizz

Tu je inak jedna anglicky pisana stranka, ktora by vas mohla zaujimat:

www.adaa.org

V anglictine sa casto spomina social anxiety, co je vlastne social phobia - socialna fobia. Dost sa tieto pojmy zvyknu pouzivat synonymne.

barbora55

mam sociálnu fobiu,navštívila som psychiatra ten mi velmi pomohol dal mi lieky.nie som celkom vyliečená ale žije sa mi omnoho lepšie

AlexFizz

Ahoj, Alenda, no .. ja sa to ucim, hej :) Nie specificky o SF, to sa ,,ucim" sama, tak to chodi..a vazne, aj na sebe, co uz;). Hm, este nemam diplom, tak aspon odporucim zatial knizky:

Jan Prasko a Hana Praskova: Trapi vas nadmerny stud?
Jan Prasko a kolektiv: Socialni fobie.

Okrem tychto u nas nic moc nevyslo, ale su to velmi dobre knizky na povzbudenie a na zorientovanie sa, o com to je. A su to aj take self-help books, inspirativne, ako najst sposoby pre pracu na sebe a so sebou.

AlexFizz

Mila Samliova, vyborne, tesim sa! Pridam si ta na zoznam a ked bude dotaznik zmajstrovany, poslem ti mail, dobre? Dakujem! Pekny vecer!

AlexFizz

Mila Tralala, noo, myslim, ze by sme to mohli skusit ;). Ak mas chut, mozes mi do mailu sukromne opisat viac, co prezivas, ci mas aj nejake fyziologicke priznaky (tras ruk, alebo trpnutie koncatin, stiahnuty zaludok a pod), velmi silne nutkanie uniknut skusaniu alebo citaniu pred ludmi a nakolko je to vsetko zapricinene pritomnostou publika. Takze ja ta uvitam! Premysli si, ako budes chciet, dobre? Pekny vecer zatial.