Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

preco

zufalka, myslim, ze nie si naivna. A vies co som minule pocula? Jedna pani povedala - myslim velmi optimisticky, skoro naivne. Takze mozno ked tomu naivne budes verit, konecne zacnes mysliet optimisticky. Inak ja som sa dnes rano zobudila a ta myslienka z toho filmu ma hned napadla a snazila som sa tiez mysliet kladne. Tiez som v takom stave, ze som ochotna skusit vsetko. A ja na psychosomatiku verim.

zufallka

a o to ide,že keď budeme myslieť stále len na to zlé,na tú našu fóbiu,ako nám komplikuje život,tak nám ho bude komplikovať naďalej...ja to skúsim tak rozmýšľať,ako tam radia,budem si hovoriť,že som zdravá,skúsim tomu uveriť a možno to ozaj príde...či myslíš,že som naivná?:-)...no neviem,ale ja skúšam všetky možné spôsoby,ako sa tej pliagy zbaviť

preco

no diky zufalka, cela zvedava idem pozerat, co to len moze byt. Uz som inak pozerala aj to eft.cz, ktovie, ci to moze pomoct, asi len tomu, kto tomu naozaj uprimne uveri, myslim

zufallka

prečo...našla som niečo,čo ma strašne zaujalo,ani neviem,ako som sa k tomu videu dostala...hneď som si spomenula na teba lebo viem,že to máš ťažké...pozri si na youtube jeden film,je to rozdelené na 10 častí po 10 minút...ja som to práve teraz dopozerala a som fascinovaná...napíš si na stránke youtube do toho vyhliadavača Tajemství-the secret a pozri si to všetko od prvej časti po desiatu...možno ti to pomôže,idem to skúsiť aj ja,bolo by dobré,keby ťa nikto nerušil,síce aj mne tu stále deti niečo vyprávali,ale aj tak som sa do toho úplne zažrala...a potom mi napíš,čo si o tom myslíš,či ti to môže pomôcť

preco

presne tak zufalka, ani si neviem predstavit, ze by som isla len tak, tiez mam nieco najradsej aspon v ruke. Nejlepsie, ked mam aj tasku s nakupom. Ktovie preco.

zufallka

pridávam sa,tiež beriem všade so sebou syna...všade...sama chodím akurát keď idem k psychologičke,inak všade je so mnou syn,na každodennom nákupe....a vlastne nikde inde ani nechodím poriadne,keď sa tak nad tým zamýšľam:-)...a keď idem sama,som strašne neistá,musím mať v ruke kľúce,alebo telefón,neviem ísť len tak bez ničoho.

preco

Ahoj lika, aj ja ta vitam. Aj mne pomaha, ked idem niekde radsej s detmi, su ako moje brnenie, naozaj je to tak, ze venujes pozornost im a nemyslis tak na okolie.
Ako si zistila, ze mas SF? Od lekarov? A v detstve si to nemala?

lika76

este som zabudla ked sa nemas komu postazovat napis svoje pocity na papier ja som to tak robila pred rokmi a teraz ked to citam vela veci uz vidim inak ale hlavne dostanes to zo seba von a mozno tam napises aj to co sa neodvazis napisat ani tu a moze to pomoct aj psychiatricke ak jej to ukazes lebo podla seba viem ze som sa kolkokrat chystala jej povedat kadeco a ked som knej prisla uz to nebolo ako vtej chvili ked mi bolo nanic tak to zostalo aspon na papieri