Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

jajka001_

kadeco, depresia je castym dosledkom SF
si si ista ze mas socialnu fobiu? mozno je to len nizke sebavedomie. mas priznaky SF?
Príznaky sociálnej fóbie:

Strach,

že sa druhí na vás pozerajú

že sa znemožníte

aby ste neboli stredobodom pozornosti

z neprirodzeného správania

z večierkov a voľnej zábavy

jesť pred ľuďmi

zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia

z použitia verejných WC

hovoriť pred malou skupinou

písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)

hovoriť pred autoritou

nadviazať konverzáciu, udržovať ju

požiadať si o to, čo človek potrebuje

z rozhovoru s cudzím človekom

telefonovať

kadeco

CHEZZA - prave som tu v jednom clanku citala,ze pri tazkych formach depresie je potrebna hospitalizacia aj proti voli pacienta.je to pre mna zacarovany kruh lebo na psychiatrii sa hospitalizovat urcite nedam.a keby som povedala psychiatrovi o myslienkach na samovrazdu,zrejme by to prichadzalo do uvahy.nie?asi to nie je spravne forum,lebo aj ked mam SF,bojim sa ludi,nechodim do spolocnosti,mam z toho az desivy strach,depresiu tu asi nerozoberate.kazdopadne,bojim sa vyhladat lekara aj kvoli tomuto.

chezza

Ahoj, kadeco,
ja mám tiež SF,(alebo niečo také), aj keď to nemám potvrdené od doktora, lebo som tam nikdy nebola, ale tiež by som tam chcela ísť.
Ak máš SF, tak myslím, že by si mala ísť skôr za psychiatrom, nie za psychológom, pretože ten Ti lieky predpísať nemôže. Nie je to doktor, takže to nie je v jeho kompetencii. Na vyšetrenie u psychiatra odporučenie od obvodného nepotrebuješ. Ešte nedávno by si to potrebovala, ale už sa to zrušilo. Alebo to môžeš urobiť tak, že pôjdeš najprv za psychológom a ten podľa závažnosti tvojho stavu Ti môže odporučiť navštíviť psychiatra. Ja by som na Tvojom mieste asi šla rovno za psychiatrom, pretože píšeš, že si rozmýšľala aj o samovražde. Ten by Ti mal predpísať nejaké vhodné antidepresíva. Myslím, že sa môžeš objednať telefonicky... Či to budeš mať niekde v záznamoch...tak na to Ti neviem odpovedať. To by zaujímalo aj mňa.
Tak držím palce a určite to nevzdávaj.

kadeco

ahojte.prisla som sem lebo uz neviem ako dalej.nevie ci mam SF alebo silne depresie,mozno oboje.posledne obdobie bolo pre mna najhorsie v zivote a to aj napriek tomu ze som zazila uz horsie veci.byvam s rodicmi a uz mam dost toho ako so mnou zaobchadzaju.mama stale vsetko po mne robi este raz ako keby som bola postihnuta a nevedela nic spravit.keby to bola pravda tak nepoviem ani slovo ale ja som taky pedant ako malo ludi a ona mi dava pocitovat ze som hovno,ze nic neviem poriadne urobit.vobec sa o mna nezaujimaju,len pokrytecky sa ma pytaju co robim.uz len to,ze nevidia,ze s ich dcerou nieco nie je v poriadku viac ako 15 rokov hovori o tom,ze ma maju uplne na haku.s frajerom sa asi idem rozist no a tu by mohol byt ten kamen urazu.on bol totizto jedina osoba,ktoru som na svete mala.myslim blizku osobu ktorej mozes povedat cokolvek.kamaratky odisli po skole do zahranicia alebo do inych miest a odvtedy som si novych kamaratov ktori by mi vyhovovali nenasla.a tak som sama ako prst.teraz ten stres s frajerom,ja uz nevladzem,premyslala som aj o samovrazde,pozerala som si dokonca sposoby ako sa to da urobit co najmenej bolestivo a na druhy den ma to vystrasilo.bojim sa ze vo vypatej situacii by som to mohla naozaj urobit a tak som sa definitivne rozhodla ze navstivim psychologa.problem je ten,ze neviem aky je postup.staci prist k psych. a objednat sa alebo treba nejake doporucenie?dalej ma zaujima,ci to budem mat v nejakych zaznamoch do buducna alebo to ostane vylucne u psychologa?som ochotna brat aj lieky ale len ak mi pomozu v boji proti mojej chorobe,cisto oblbovaky nechcem.som zufala prosim poradte mi niekto a dodajte odvahu ist k psychologovi lebo na to myslim asi 5 rokov a doteraz som sa neodhodlala...

jajka001_

čaute fobici, čo mate nove?

preco, ako ide joga? ako sa maju detičky a čo nove v praci?

alex, ako dopadla diplomovka, a vyskum hm? prazdninujes, nechce sa ti sem pisat? :)

Catrina

Ahojte baby. Ja mam 30 rokov a mam SF od narodenia. Rada by som nasla nejaku babu v mojom veku z BA, bez deti alebo aj s detmi ktora je na tom podobne ako ja. Nemam kamosky a rada by som nasla nejaku spriaznenu dusu. Piste mi na nmrazova@zoznam.sk

chezza

Ja chcem tiež vyhľadať odbornú pomoc, ale neviem ako a kde. Pomôže mi s tým niekto? Som z malého mesta a chcela by som navštíviť psychiatra niekde mimo. Študujem v TT. Prípadne, ak by si niekto chcel so mnou písať o SF, tak tu je moja adresa:
chezza@post.sk

jajka001_

ja mam tiez tento problem ale myslim ze momentalne tento problem ma velmi vela ludi
hlavne mysliet pozitivne :) drzte sa

la femme

ahojte dievcence. tiez zdielam s vami vas problem a to ako si najst pracu..ako sa inac mate? ja bez zmeny, o dva tyzdne idem konecne k psychiatricke, ani neviem ci sa mam tesit ci obavat..