Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

AlexFizz

Odkedy som spolocensky vyberavejsia, citim sa ovela lepsie! Menej smutna, menej naladova, nejako je mi lepsie. Skor sa oblukom snazim vyhybat vztahom,ktore vycerpavaju. Clovek tak usetri vela energie!

AlexFizz

Uhm, lebo som si spomenula, ze som kedysi zvykla pestovat vztahy - iba vztahy, ktorych som bola schopna, proste len s ludmi, z ktorych som nebola nervozna. Ako som ,,rastla" (zapracovala na SF, dozrela, naucila sa pozorovanim etc), zistila som, ze to boli vztahy s ludmi, s ktorymi sme casto nemali spolocne nic, iba to, co nas spojilo pri zoznameni a nejaku tu mentalitu hanbliviek alebo ako to nazvat.
Neskor som o tom nasla kdesi zmienku, ze aj toto je dan za SF: clovek ma vztahy, ale skor take, ake si sam prilis nevybera, pretoze z ludi, po ktorych kamaratstve tuzi, ma strach, resp. nevie velmi, ako kamaratstvo budovat, navrhnut etc.
ALE POZNAM osobne SF ludi, co dokazu mat okolo ludi, ktorych si vybrali za priatelov a su spokojni, takze nemozno ZOVSEOBECNOVAT, Iba ma to zaujimalo vzhladom na to, ze som narazila na tu zmienku kdesi - ale kdesi v anglickej literature k DP. (nebolo to nejako rozpisovane).

preco

Alex, tazka otazka. Ja si neviem sama vybrat svoje okolie. Mam nutene okolie. Vlastne iba rodina a praca. Vela z tychto ludi sa mi zda prijemnych, ale aj tak sa k nim neviem priblizit, drzim si obrovsky odstup, bojim sa sklamania napriklad z kritiky, z ohovarania, z toho, ze co ak ma nemaju radi.....

AlexFizz

Otazka: povazujete svoje socialne okolie za prijemne a za take, ktore ste si sami vybrali alebo mate vztahy, ktore su len z nutnosti?

Mate aj nechut ist medzi ludi kvoli tomu, ze ide o konkretnych ludi, s ktorymi si nerozumiete?

AlexFizz

No,moj bicykel je americky typ ,,cruiser", ma staromodne svetlo aj sedadlo, a sedi sa na nom s vystretym chrbatom, takze clovek v pohode dycha. Na horskom sa mi zle dychalo v predklone aj sa mi zle sedelo: bolest nekonecna. Tento bicyk je pohodlny a taky pekny:).

AlexFizz

Zufalka, o nevadi, netrap sa prilis nad tym! Mrzi ma, ze je s tym problem...hm, je s tym online problem, teda s tou verziou online alebo s tou vo worde?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.