Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

POMOC3000

la femme za žiadnym odbornikom nepojdem to viem určite a dychanim z hlboka sa tiež nič nemeni ale inač si zlaty alebo zlata a palce držat možeš

la femme

ahoj POMOC..je to mozne. ja mam SF a aj tieto problemy co aj ty. hlavne netreba panikarit, skus zhlboka dychat, ked si v takej situacii a treba pozitivne mysliet, ze to dobre dopadne. negativne myslienky este zhorsuju stav.a podla mna zajdi urcite za odbornikom kym to nie je este v takom velkom mnozstve a kym sa s tym da nieco robit. drzim ti palce.

POMOC3000

AHOJTE ked mam niečo vybavit alebo podpisat to je moj koniec cela sa roztrasem už len pri spomienke na to.Beriem b komplex sedativ pc deprim skusila som aj persen všetko bez efektu.Kto poradi?SOM V KONCOCH!!!!! neviem presne či to je S.F ale je to velmi neprijemne.

la femme

Dakujem Alex :) aj ja som zvedava na dojmy a hlavne ako to zvladnem vyspovedat sa cudzej osobe o niecom co sa bojim co i len vyslovit..
inaksie zistila som (presne ako napisala preco) ze ked sedim doma a travim vacisnu casu sama, potom sa mi stav zhorsi..aj teraz som nebola velmi v kontakte s ludmi a mam asi najhorsie obdobie ake som zatial pri SF mala..dokonca sa mi vracaju niektore potiaze, s ktorymi som uz nemala problem.ale nesmiem upadat a hlavne nesmiem tolko nad sebou premyslat a uvedomovat si co mi je.niekedy si tak poviem,ze nesmiem zivot brat az tak vazne :) baby a vy co ste tu, beriete niekto lieky? chodite k psychologom alebo psychiatrom?

AlexFizz

Bela, ako ja suhlasim s tym! Je to tak jednoducha, dookola opakujuca sa myslienka, ale treba vynalozit vsetko usilie, aby sme sa tam dostali. Myslim, ze to je ciel...
Ked sa ma clovek rad a respektuje sa, to je uplne ine bytie.

Paci sa mi jeden vyrok, uz neviem, kto to povedal, ale mal pravdu:

,,Zivot s nizkym sebavedomim je zivot so zatiahnutou rucnou brzdou."

Myslim, ze sa to da aplikovat na akekolvek potiaze, aj na SF.

bela2

A ešte keď bilancujem deň a spomeniem si aspoň na jednu dobrú vec čo sa mi stala, tak aj to ma povzbudí, snažím sa zahodiť si z hlavy negatíva, ktorými ma nabili počas dňa negatívni ľudia. Veď každý je zodpovedný za svoje správanie sám.
Tak ako som spomínala už viackrát: HLAVNÉ JE REŠPEKTOVAŤ SÁM SEBA AJ SO SF A MAŤ SA RÁD/RADA A ROBIŤ PRE TO VŠETKO!

bela2

Mne tak isto pomáha šport, tiež sa nabijem endorfínmi a zároveň ma hreje dobrý pocit zo seba že som sa prekonala. Keď má človek zo seba dobrý pocit, tak sa má rád. A o to sa snažím mať sa rada. Mne ešte pomáhajú rozprávky, síce je to také detinské, ale čo už. Mne to robí dobre. Stretávanie sa s ľuďmi, ktorých mám rada a oni mňa tiež a dobrá kniha. Teraz momentálne čítam Liečenie s anjelmi. Doporučujem:)
A mne pomáha aj toto fórum...

preco

ja sa snazim niekde ist, aby mi bolo lepsie, aj ked sa mi velmi nechce, idem, a vzdy sa mi polepsi. Sedenie doma to zhorsuje.
La femme, so sportom je to urcite dobry napad. Aj ja sa o to snazim.

AlexFizz

Wow, super, Katka!! Som zvedava, co povies na ten zazitok z ambulancie:)).

No porozmyslam nad tym, co robievam ja na psych. pohodu....hmm, podla pomaha cokolvek, co cloveku robi radost: ja som hrozne rada tancovala, ale obmedzila som, kedze susedia pod nami - je to hlucny konicek, ale chyba mi to :(. Bolo skvele sa vytancovat!

la femme

ahojte..dnes som spravila prvy krok, objednala som sa k psychiatricke..len ma mrzi,ze je to az koncom jula, lebo maju dovolenky..snad to dovtedy vydrzim..
ako sa vy nabijate pozitivnou energiou? rozmyslam,ze zacnem sportovat, nech sa mi povyplavuju hormony stastia trosku :) mate este nejake tipy? taak velmi si zelam byt v psychickej pohode..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Socialna fobia - Fórum - ZDRAVIE.sk