Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

pomoc :\\\\

Ahoj AlexFizz..Dufam, ze sa tu raz za cas ukazes, chcem vediet ci mas dopisanu tu diplomovku o tejto soc. fobii, pretoze velmi rada by som chcela o nej pisat na SOC pretoze ma strasne zaujala, a proste potrebovala by som tvoju pomoc, na zhromazdovanie nejakych informacii, ak mas pripadne nejaku literaturu :\\\\\\\\ Dakujem ;) ozvi sa na mail :)

Nataly81894

Daphne111 máš pravdu správne dýchanie je super dobrá vec :D:D zabera to najme na hodine neminy :)tam sa mi to fakt osvedčilo ale tak k psychošovi nemozem chodiť momentalne nemam na to čas ale tak vždy ked ma dakto napali alebo som strašne rozčulena tak mi je všetko jedno :D ani nepodlieham stresu vzdy si povem mam ich na haku :) aj to celkom funguje a strasne mi pomaha aj chodenie medzi vela ludi kde nemozem utiect ako napr. na tanecnu :D ked mi učitel poveddal ze damska volenka ze mys mame volat do tanca cudzich chalanov tak ma skoro jeblo ale prezila som to a tam je to vsetko ine nepripada mi to ake stresujuce ako na hodine tam t oje uvolnene aj ked som poleno nikto sa na mne nesmeje skor sa spolu na tom aj s partnerom zasmejeme a ja som mu zakazdim ospravednim ked mu stupim na prsty :D:D vzdy tam idem zo stresom ale potom sa to akosik vsetko strati tam ma to bavi ze nas tam je vela .D

Daphne111

Nataly, vyhladaj cim skor dobreho psychologa, nie je to hanba a ver mi, keby som mala moznost sa vratit o 10 rokov spat, usetrila by som si vela trapenia a trapasov v skole. Ak to je skutocne socialna fobia, same ti to neprejde, naopak ten nauceny vzorec spravania (potenie, tras, cervenanie, nekoncentrovanost..) sa ti v tej konkretnej situacii bude opakovat. Z bezne dostupnych doplnkov v lekarni mozes skusit komplex B-vitaminov - pangamin a nejaky doplnok s lubovnikom bodkovanym, to si daj pred stresujucou situaciou, nie je to sice ziaden zazrak, ale aspon trochu to posilni nervy, kym sa odhodlas navstivit odbornika. A hlavne vela sportuj, vyborna je aj joga, kde sa naucis spravne dychat, to potom tiez mozes vyuzit, ked to na teba pride. Drzim ti palce!

Nataly81894

Ahoj, mám 16 rokouv a trpím socialnou fóbiu, keď som sa z mamou o tom rozprávala tak mi povedala, že si všetko beriem príliš k srdcu a mám byť nad vecou. Ale jej sa to ľahko povie , keď som bola na základke tak bolo všetko v pohode bola som dvojkárka mala som kamarátov nerobilo mi ziadne problémy ísť pred tabuľu alebo odpovedať na otázku ktorú mi učiteľ položí. KeĎ som nastúpila na strednú školu ako prváčka všetko sa pokašľalo. Neznášam keď som stredobodom pozornosti, nedokážem ísť do cudzej triedy po klasák . Keď ma profesorka vyvolá celá stŕpnem a nedokážem povedať nič a keď dačo poviem tak to celé dopletiem a vznikne s toho totálna kravina. Na slovenčine to dokážem nejako vydržať a odpovedať ale na jazykoch je somnou amen. Kôli tomu som si vyžiadala veľa urážok a posmešou. A chcem sa s toho dosť chcem normálne bez stresu a nadmerného potenia odpovedať lebo ma čakajú ešte 2 roky školy a nechcem tam byť za totálneho debila. Čo mám s tým robiť ?

AlexFizz

Skupina má za sebou druhé úspešné stretnutie. Ďalšie stretnutie sa uskutoční

v pondelok 6.9. o 17.30 v priestoroch Ligy za duševné zdravie.

Tí, ktorí trpia sociálnou fóbiou, sú vítaní!

V prípade záujmu píšte prosím na mail:

sf.skupina@gmail.com

Pekný deň!

AlexFizz

Skupina má za sebou druhé úspešné stretnutie. Ďalšie stretnutie sa uskutoční

v pondelok 6.9. o 17.30 v priestoroch Ligy za duševné zdravie.

Tí, ktorí trpia sociálnou fóbiou, sú vítaní!

V prípade záujmu píšte prosím na mail:

sf.skupina@gmail.com

Pekný deň!

AlexFizz

Ahoj, Kalymero,

pozri si prípadne stránku:

www.socialnafobia.info

Je tam mnoho informácií o SF, aj knižky na stiahnutie - možno bude stránka nápomocná pri ujasnení si, či ťa trápi SF alebo či by to mohlo byť niečo iné. Veľa šťastia! ;)

AlexFizz

Stále hľadáme ;)!

Ak by mal ktokoľvek akékoľvek otázky ohľadom svojpomocnej skupiny (napr. ako by to asi vyzeralo alebo koľko ľudí by tam asi bolo a pod.), neváhajte a napíšte nám na:

sf.skupina@gmail.com

Ak máte nápady, čo by ste si predstavovali, že by takáto skupina mala/mohla poskytovať, napíšte tiež!

PS: Stanovený termín začiatku činnosti skupiny je zatiaľ pondelok 16.8. o 17.00 hod. v Lige za duševné zdravie v Bratislave. Avšak prosíme, napíšte najprv e-mail, či by ste mali záujem sa dostaviť. Vďaka!