Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

jablko11

jajka, ano, toto by si mal kazdy uvedomit. ci uz je introvert, extrovert alebo ktokolvek: ze je plhonodnotna osobnost ako kazdy iny, pretoze vsetci sme nejaki a sme rozni a o tom to cele je. svet je plny roznych ludi a nikto nema pravo jednych radit k tym "lepsim" a inych k tym "horsim" napr. len preto, ze su v mensine...

jajka001_

a aj s tymi namyslenymi sa dokazes potom normalne bavit, ked si uvedomis, ze si plnohodnotna osobnost, tak ako kazdy iny

jajka001_

ved práve, vidis, uvedomujes si, ze je to kazdemu jedno, az na par namyslenych ludi, ktorych nemusis, si pre kazdeho normalna, a je len na tebe, sa prekonat, a potom to pojde, budes fungovat normalne. vypustit tie nezmyselne myslienky strachu, ignorovat ich, a konat nezavisle na nich.

jablko11

zblizit sa s niekym len tak nie je najlahsie. najma ked si myslim, ze som horsia... a ze aj ludia si to o mne myslia.. stale musim mysliet na to, co si asi ludia myslia... je to blbost, pretoze to je najskor kazdemu jedno, pretoze kazdy ma dost svojich problemov a nezaobera sa takymito hlupostami :) no pre cloveka s nizkym sebavedomim je to problem :(

george78

ja mam priam hrozu zo svadieb,pohrebov,divadla.v kine som bol naposledy pred cca 10rokmi.introvert neni nieco horsie,len teraz ma spolocnost nejaky cudny meter na ludi.nemusi byt predsa kazdy extra spolocensky,za to este nie je horsi.ja sa viem zabavit v kruhu svojich priatelov

jajka001_

jablko, je to len v tom, ze ked ta nepoznaju, nevedia, čo si maju o tebe mysliet, a vies ludia su taki, ze si radsej myslia to zlé. nie vzdy ale casto je to tak, klebety sa dobre siria. preto je dobre, s kazdym trochu sa zblizit, ked je nejaka akcia, ist tam a dat o sebe vediet, ze existujes, ze mas zaujem o tych ludi, zblizit sa trochu, a zas sa stiahnut. spravi to dobre aj tebe.
ja ako introvert, som si nasla priatela totalneho extroverta, a odkukavala som a ucila som sa :)

jablko11

no a ja zas nie som spolocenska. a myslim si, ze je to zle, teda, ze to ludia vnimaju ako zle a potom si myslim, ze som horsia. som introvert, som aka som, skoda, ze to neviem tak brat. jednoducho - nedokazem sa zbavit pocitu, ze introvert je nieco horsie... :(

george78

Jablko chapem co tym myslis.napisem to takto:Viem co bolo mojim spustacim mechanizmom ohladom SF.Som telesne postihnuty a v minulosti som tym dost trpel,samozrejme sa to odrazilo aj na mojom pubertalnom sebavedomi,ale teraz sa svojim hendicapom vobec netrapim,beriem to ako moju sucast.proste sa snazim zit uplne normalne.vo vztahu som stastny,proste normal.ale je tu ta SF...ta mi jednoducho ostala.nepokladam sa za sebavedomeho cloveka to je fakt,ale svojim hendicapom sa netrapim

jajka001_

mozno mas len nizke sebavedomie, a z toho vyplyvajuce problemy
ak by si si presla tuto temu od zaciatku, dost som prispievala, vlastne vdaka tejto teme som si uvedomila, ze mam socialnu fobiu, roky som fungovala normalne, tie pocity uzkosti som brala ako normalnu sucast mna, ako osobnosti, a pri tejto teme, ako som si to zacala uvedomovat, sa mi to zosilnelo. zacala som viac vnimat tie neprijemne pocity, pri jedeni na verejnosti, a podobne. sebavedomie mam v poriadku, na tej urovni, ze si uvedomujem, ze som taka ako ostatni, normalne fungujem, mam manzela, dieta, pracu, nakupujem, cestujem, len tie blbe pocity, tie su tam stale. dokazem sa povzniest nad tieto pocity, ze su to len pocity, a vnimat ich len ako cosi neprijemne, co je mimo mna ... dokazem aj v praci si vybavit bez problemov, co treba, aj konflikty, len mam stale pri tom tie pocity, aj ked to - dufam - nie je vidno, tvarim sa ako nic. ked sa s niekym bavim, mam problem sa mu divat do oci. ale aj tak sa snazim komunikovat, ako viem. snazit sa, je zaklad kazdeho uspechu. aj ked zakopnes, aj ked spadnes, nikdy sa neprestat snazit.
vyhoda SF je , ze ju nie je vidno , a da sa dobre zakamuflovať :)

jablko11

jajka, hm, tak to je zvlastne... ja si totiz myslim, ze moja SF a celkovo moje psychicke problemy pramenia jedine z nizkeho sebavedomia...