Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

jajka001_

jablko, nie je to tak. bohuzial, nestaci si vyriesit sebavedomie. aj ked je to potom o hodne lepsie. ale stale su tu tie nezmyselne pocity uzkosti.

jablko11

george78, tak to ti potom nerozumiem. ved ked ma clovek zdrave sebavedomie, nemoze ho trapit, co si ostatni myslia, a preto sa nemoze citit neprijemne pri kontakte s ludmi. lebo nemysli na to, ze ci sa nahodou nestrapni a na vsetky tie veci, co trapia soc. fobikov...

george78

jablko11:suhlasim,urcite to ma spojitost.ja som si vedomy svojich pripadnych nedostatkov,dokonca casto o nich zartujem.nemam koli nim komplexy,ale SF ostalo...
ale je pravda ze v minulosti som bol zakomplexovany

jablko11

george78, SF ma velmi vela spolocneho s nizkym sebavedomim. podla mna sa musis presvedcit, ze nie si horsi, musis tomu naozaj uverit. s tym sa zmierni alebo strati aj SF...

george78

strasne to cloveka obmedzuje.mam stastie ze moja priatelka je introvert a nemusim s nou chodit po diskotekach :)
ale i tak sa jej cudujem ze je so mnou,niekedy to ma fakt moc tazke.
podla vas sa da SF ucinne liecit?

will51

ja som vyklepana len ked mam vyjst na ulicu a modlim sa nech uz som tam kam mam namierene..a v autobuse je to priserne

fobickaaaaaa

giorgi ešte že to berieš s rezervou:-) ja som vyklepaná zo všetkého ak osika,hlavne pred návštevami...

george78

No ano.je nas tu dost,zial...
ja pria "milujem" tie vonkajsie prejavy ako napr busenie srdca,abnormalne potenie,zavrate,pocit na zvracanie,pmyky,kradkodoba strata sluchu a zraku-pri extremnyxh pripadoch.proste raj na zemi. :)))