Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia

Príspevok v téme: Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia
mant

Ahojte. Mam vpadnuty hrudnik a rozhodol som sa riesit to operacne. Pred 3 rokmi som bol vo fakultnej nemocnici v BA a doktor ma chcel operovat, avsak musel by som ostat 2 mesiace na lozku, co je dost brutalne. No nasiel som vsak nedavno na internete, ze v zahranici sa bezne vyuziva operacna metoda, ktora si vyzaduje hospitalizaciu max. na 7 dni. Je to Nussova metoda a chcem sa spytat, ci nemate informacie kde na Slovensku sa tato metoda vyuziva.. za akzdu informaciu budem vdacny Dakujem

mmmmimka

pekný deň, chcela by som sa opýtať ako dlho ste čakali na operáciu u pána Lučeniča a po akom čase po operácií ste mohli opäť 100% fungovať.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

miluda

Ahojte zo synom idem na operaciu vpaceneho hrudnika ma 14.rokov dali nam rozhodnut sa akou metodou ravitch.alebo mikpe.neviete mi podat blizsie info ktora metoda je lepsia??a kde je mensie riziko ze hrudnik opat vpadne ako pred oper.pocula som ze metoda mirpe nieje stopercentna

nika_888

Ahoj luuuuubina, chcela by som sa ťa popýtať na spomínaný problém,mohli by sme komunikovať cez mail? vdaka

Hanka09

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či niekomu operovali vpadnutý hrudník na Detskej klinike Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Ak áno, aké máte skúsenosti, dojmy, spokojnosť? Ďakujem

luuuuubina

Natalin - ak stale potrebujes kontakt na MUDr. Lucenica alebo moje osobne skusenosti s operaciou, napis mi tvoj email

luuuuubina

Ahojte MIRPE som absolvovala 09/2013 a musim povedat ze lepsie som sa rozhodnut nemohla. Mam 2 dlahy. MUDr. Lucenic je skvely, velmi ludsky, vysoko odbrobne specializovany, trpezlivy, najelpsi chirurg na tuto diagnozu na svete :) Stalo to aj za tie brutalne pooperacne bolesti, najhorsie 3 dni mojho zivota, ale potom to islo len a len k lepsiemu. Vrelo odporucam a urcite sa nenechajte zastrasit nazormi inych, ci uz kamaratov, vseobecnych lekarov .... stoji to za to

Inak ked uz mate zafixovane kosti (teda uz nie ste dieta vo vyvoji), nepomoze Vam ziadne dychacie cvicenie, ani plavanie, proste inak ako operacne sa to neda skorigovat.

www.zzz.sk

Skuste toto

mám prepadnutý hrudník. rozmyšlal som o operacii. ale začnem od začiatku, od 13 rokov som len na PC, aj 10 hodin denne . (mám 19) prestal som chodit behavat a vždy som mal slabe svaly na chrbte a bruchu ( mal som sice tehličky ale len s chudosti) pred dvoma dnami som si povedal, že budem robit stoj čo stoj všetko pre to ,aby sa mi to aspon kus napravilo ( ved ide leto) mam to dost važne - skušal som behat.. po 11tich minutach som takmer omdlel a skoro hodil tyčku, uplne bez kondičky ( mam 80 kilo 184 cm ale tych 80 su skvor tuky).. tak som si povedal že si hrudnik skusim vytlačit plucami.všimol som si že pri pc sa nadychujem velmy plytko . len na 1/4 ako pri chvodzi napr..skusil som sa nadychovat z celej sily a tlačit všetok vzduch do hrudnika. dost to bolelo , ale citil som ako naozaj vytlačam hrudik von !! ubehli len 2 dni a svoj hrudnik som vytlačil smerom von o CELY JEDEN CENTIMETER ! tlačim vzduch stale ked sa zda.. aspon raz za hodinu ..ked som sa pozrel do zrkadla pred 2ma dnami a dnes je to naozaj velky rozdiel.. preto sa chcem podelit o tuto radu.. aby ste to skusili aj vy.. naozaj s celej sily aj 15 sekund tlačit do pluc čo najviac vzduchu ! aby ste citili ako vam to tlači na hrudnik a možno budete mat take štastie ako ja a apson kusok sa napravi. prikladam aj ilustračnu foto na ktorej niesom ja ale mam podobne prepadnuty hrudnik. a už e to ovela lepšie !

titti

Dobrý deň prajem. Tiež mám tento problèm a operácie sa bojím. Mám 20 rokov a tento rok by som chcela do toho ísť. Chcela by som sa opýtať hlavne na cenu zákroku.
ĎAKUJEM

natalin

Zdravím, prosím Vás dá mi niekto kontakt na doktora Lučeniča?? najlepšie mail. Dakujem pekne. Prosím Vás ako Vám dopadla operácia??

misenko

no tak po rozhovore s panom dr. mam uz v tom jasnejsie a povedal ze dobre robim, i ked riziko je vzdy,s tym treba pocitat...tak idem do toho, v stredu nastupujem a bud vo stvrtok alebo piatok budem operovany
Karin