Amniocentéza

Príspevok v téme: Amniocentéza
inana

Chcela by som sa informovať u žien, ktoré prekonali tento zákrok a tiež, ktoré majú negatívne skúsenosti. Ja týmto procesom mám ešte len prejsť a mám z toho patričný strach. Na jednej strane chcem vedieť, či dieťa sa vyvíja správne, ale na druhej strane mám strach z rizík, ktoré tento zákrok prináša. Bola by som rada, keby sa zapojili aj ženy, ktoré po tomto zákroku potratili, pretože sa tejto možnosti bojím najviac. Som po 35-ke a v prvom trimestri som krvácala. Prosím, odpovedzte.

Stela 789

Bože, tieto horúčavy neznášam, tlak mám nízky, nohy mi neopúchajú, ale u diabetologičky mi zistili bielkovinu v moči na jeden krížik. Sestrička povedala, že to tehotné mávyjú, nemám sa znepokojovať. Ale aj tak nad tým rozmýšľam. Fakt je , že na záchod musím chodiť každú chvíľu, do poradne idem až 18.8., dúfam, že sa dovtedy nič nestane, lebo niekdy mi tvrdne brucho a bolia ma kríže. Stretli ste sa s stým niekto?

modrooká

Stela tá Teplanová je Halmešovej dcéra.Vtedy ked ja som bola tehotná,ordinovali v jednej ordinácii aj mama aj dcéra.Bola som aj u Teplanovej,vtedy bola aj ona tehotná,bola veľmi milá,vysvetlila mi všetko čo som chcela./Vtedy sa tá doktorka nevolala Teplánová,ale ked sa dobre pamätám tak ešte Urbanová/Na gynekologii robila tiež Halmešová zlatá doktorka,neviem či sa vrátila už z materskej,tá je tej staršej Halmešovej nevesta.Ked ja som rodila u Ikrényiovej aj ona mala službu,u nej rodila jedna v druhej miestnosti.Bola tiež veľmi ustretová,ona ma púštala aj domov.Moja kamarátka k nej chodila aj pred operáciou,bola s nou vždy spokojná.Tak len trošku si dávaj pozor na jedlo,aj ja som musela chodiť len na kontroly počas tehotenstva,no ináč nič.

Stela 789

No ja som bola vo štvrtok u diabetologičky Teplanovej, znovu som pila tú sladkú vodu, a hodnoty mi vyšli dobré, takže žiadna cukrovka nehrozí.Len povedala že sa treba zdravo stravovať, aby som veľa nepribrala, zatiaľ 9 kg - 27 týždeň - uvidím ako to pôjde ďalej.
Ja neviem čo urobím, Antolská je dosť ďaleko na každodenné návštevy - a tiež tam v máji zomreli 2 ženy.
Koľko teraz treba byť v nemocnici po cisárskom, ja som bola 13 dní a to ma Karakánová nechcela pustiť, až ma muž musel vypýtať u primára Matušku a nič mi nebolo, ani malej.

modrooká

Stela len toľko chcem povedať,že teraz rodila od nás jedna asi tak 35,36 ročná.V Nových Zámkoch.Ešte je v nemocnici.Má sa dobre,rodila cisárskym.Nemala dopredu určeného lekára.Pôvodne chcela nejaku lekárku no potom neišli za nou,vraj to sa už stalo že akurát ten lekár či lekárka bola na dovolenke ked nastal pôrod.Rodila u Sunoga či ako sa volá.Nemala žiadné komplikácie,malé dievčatko váži 4,20.Chodila ku Langovej.Takže fakt sa oplatí mať otvorené uši.Prajem aj tebe aj Inane aby ste si vybrali správne.Stela ináč voľakedy aj mne zistili pri tom teste vyššie hodnoty cukru.Poslali ma potom ku doktorke Halmešovej.No nemusela som nič iné len trošku si dávať pozor na jedlo.Po pôrode viackrát mi kontrolovali cukor ale naštastie neboli problémy.

inana

To je nepríjemné.U mňa to bolo našťastie všetko v poriadku.Ak Ti môžem doporučiť, deň pred vyšetrením jedz kyslé uhorky a rebarbora je vynikajúca na stiahnutie cukru. A vyvaruj sa sladkým jedlám a aj bieleho pečiva. Tiež údeniny a ťažké jedlá Ti môžu zvýšiť cukor. Takže deň predtým si daj diétu na zelenine a ľahkých jedlách.Ale nezabúdaj, že aj ovocie Ti môže zdvíhať cukor. Prajem Ti veľa šťastia. Ešte som zabudla sa opýtať na tie mená, ale čoskoro Ti ich poskytnem.

stela 789

No mne sa lepí smola na päty. Glukoza mi vyšla 8,6 , norma je do 7,8 takže xsa teším na návštevu diabetologičky a znovu piť tú sladkú vodu.

inana

Dá sa to, ja som sa dokonca z toho aj najedla. Len si tú glukózu rozpusti deň predtým.Ja som si ju rozpúšťala ráno a ostala mi jedna tvrdá hruda, ktorá sa nerozpustila, ani kým som prišla k doktorke.Až tam sa mi ju podarilo konečne rozmiešať.A pýtala som sa susedy na cisársky, lebo ona mala plánovaný a povedala, že bola v Ružinovskej nemocnici a mala oficiálne zaplateného lekára. Aj mi hovorila meno, ale zabudla som, to Ti ešte zistím. Tá sranda ju stála okolo 7000sk, ale zas takto zaplatený lekár je pri celom pôrode a pri každej komplikácii môže meniť rozhodnutia ohľadne pôrodu. Myslím, že by sa s ním dalo dohodnúť aj na cisárskom pri akejkoľvek prekážke a nenechá Ťa trápiť. To meno Ti ešte zistím.