Výška rodičovského príspevku?

Príspevok v téme: Výška rodičovského príspevku?
Katarína d

viete mi niekto povedať, ako je to s výskou rodičovského príspevku??? počula som, ževraj sa ma zvysiť od 1.1.2010 na niečo vyse 8000 sk ale počula som to len od kamošky, hladala som to na nete, no tam som nasla že vyska je od 1.9.2008 4 780 sk,-neviete mi niekto povedať, či je to ozaj pravda, že sa ma zvysiť od toho januara 2010??? kamoška mi tvrdí vraj ano, neviem kde by som sa to dozvedela najlepsie...prosim poradte mi diky:D

Fufulka

asdfghj

úplne si vystihla môj názor, plne sa s ním stotožňujem...a také karieristky by nemali mať deti...

asdfghj

bardotova, si proste dokonala
a dufam ze tou ministerkou sa ty nikdy nestanes.kolko vas je dokonalych? mamiciek pracujucich, no nemyslim, ze by to bolo realne mozne aby tatko ako ty zila a pracovala kazda matka. nehnevaj sa, ale...nemam slov
zena-matka sa ma STARAT O DIETA predovsetkym! tak to bolo odjakziva, prirodu neoklames nech si akokolvek emancipovana.
a to ci niekto ma ci nema mlieko-nekomentujem.
a ak raz je narok na RD 3 roky, tak by mal byt min. vo vyske min.mzdy.
nehnevaj sa, ale praca matky na MD je PRACA a to na 24 hod. denne cele tie roky co si s dietatom doma, zvlast ked mas tych deti viac, a RD poberas len na jedno
tak nechapem o co ti ide ze tu vpodstate znizujes PRACU zeny-matky a povysejes tu svoju "pracu" zvlast ak odlozis svoje dieta ku niekomu uplne cudziemu koho si zaplatis-nech sa postara(a vychova ti ho-lahko chvalit cudzie perie). verim, ze je to pohodlne, velmi pohodlne, lebo "pracovat"a odlozit na ten cas dakam male dieta je podstatne JEDNODUCHSIE ako sa starat o dieta na plny uvazok. mozes byt rada, ze sa ti to podarilo(neverim ze by to bolo mozne realizovat u vsetkych), aspon si si mohla popri starostlivosti o deti vklude oddychnut vo svojej praci

Alias53888

som na materskej a tento mesiac mi konci a prechadzam na rodicovsky prispevok len neviem ci si on musym osobne poziadat a ak ano co by som ktom potrebovala a ci budem dostavat necelich 260eur ked som zamestnana ale na materskej ako to vlastnevobec vlastne je dakujem...

HankaM

Ahojte ja by som tiez potrebovala poradit nepracujem momentalne a dva roky mi nesli odvody zdravotne poistenie atd,. splacam si to mesacne , mam vobec narok na prispevok ked nemam dva roky uhradene odvody ?

meggy10

dd hej viem som to zle precitala aj ty mas pravdu tak to je ale tie co nepracuju matersku pred porodom nedostavaju az po porode

dd

meggy, CMu_Q to napisala dobre, lebo je rozdiel medzi pojmami "materska" a "rodicovsky prispevok"..materska je len pre tie zeny, ktore si platili odvody tusim v poslednych 2rokoch pred terminom porodu aspon 270dni..ked pracujes, tak to odvadza zamestnavatel, pokial studujes, neodvadza to za Teba nikto, jedine, ze by si si platila sama ako to napisala CMu_Q..a materska sa dostava v dobe: 6-8 tyzdnov pred porodom a tusim pol roka po porode, vyratava sa ako 55% z denneho vymeriavacieho zakladu(najvyssia tusim moze byt okolo 547eur).na rodicovsky prispevok ma narok kazda zena, ktora ma na uzemi SVK trvaly pobyt(alebo prechodny pobyt ak je cudzinka) a riadne sa stara o dieta do 3rokov zivota(do 6rokov s nepriaznivym vyvojom zdrav.stavu dietata) a jeho vyska spolu s pridavkom na dieta je nieco cez 180eur..samozrejme, ak je zena prvorodicka, ma narok na priplatok k prispevku pri narodeni dietata, to je tych cca 670eur..

meggy10

Sonia 1d1 urcite dostanes matersku ja som v takej rovine ako aj ty studujem este zatial som nepracovala mam 19 rokov a normalne dostanes mas narok na porodne ako kazda ina budem sa vyjadrovat v SK 20000sk a plus matersku aj pridavok na dieta tych 20000 si mozes ziadat ked dieta sa dozije 28 dni a co sa tyka materskej tu budes dostavat kazdy mesiac aj s rodicovskym prispevkom 3roky nechapem preco CMu_Q napisala nieco take. ja uz dieta mam asi viem ako to ide a zvysene materske maju len tie ktore pre nastupom na matersku uz pracovali. takze nas sa to netyka.

aknitka

viera asi máš na mysli zvýšenie rodičovského príspevku. predpokladám, že ak si na predĺženej materskej tak tvoje dieťatko má viac ako dva roky a tým pádom nespĺňaš podmienku pre zvýšenie rodičovského príspevku.

CMu_Q

viera301 - skus sa blizsie vyjadrit. O ake zvysenie - teda akej davky? ... Kedy si pracovala; po ktore roky? potrebujem to vediet, aby som ti mohla pomoct. A tiez ake stare mas dieta.

CMu_Q

Sonia1d1: tak co sa materskej tyka, tak na nu nemas narok, nakolko si este nepracovala, cize si neplatila odvody na nemocenske poistenie (ktore zacina vtedy, az nastupis do zamestnania). Je tu vynimka, avsak len jedna a to, ze mohla si si platit od svojich 15 rokoch tzv. "dobrovolne odvody na nemocenske poistenie", t.j. ze mohla si byt dobrovolne poistena - co si asi nebola - takze materska v tvojom pripade 100%nie!... Ak ide o rodicovsky prispevok, nan mas narok, nakolko ten sa priznava rodicovi, ktory je nezamestnany, stara sa o dieta do 3 rokov jeho veku. Ten je vo vyske cca160eur/mesiac. Poberas ho kym tvoje dieta nedovrsi 3roky.

Okrem tejto "pomoci" budes sucasne dostavat tzv. Pridavok na dieta, v sucasnosti vo vyske 21, 25eur /mesiac. A okrem toho tusim aj jednorázovy prspevok pri narodeni dietata. Jeho vyska je rozdielna v zavislosti od kriterii uvedenych v prislusnom .

Pre blizsie informacie - kontaktuj najblizsiu pobocku UPSVaR...