Pokašľala som to - zlyhávajú mi obličky

Príspevok v téme: Pokašľala som to - zlyhávajú mi obličky
žaneta3164

Minulý týždeň v pondelok som zjedla 40 tabliet určitého lieku ktorý škodí obličkám a pečeni. Pôvodne som chcela spáchať sebevraždu, ale teraz to ľutujem. Mám len 21 rokov a práve študujem na vysokej. V noci poriadne nespím, nedá sa mi zaspať, mám opuchnuté oči, občas sa mi točí hlava ked prudko vstanem....mám vysoký krvný tlak - až 150 na 110 a pulz mám 130. Bojím sa íšť za lekárom lebo sa bojím toho výsledku a toho že ma dajú na psychiatriu. Ale bojím sa že ak teraz zanedbám,tak budem doživotne musieť chodiť na dialýzu a budem musieť čakať na transplantáciu obličky...Poradte mi - je to ozaj zlyhávanie obličiek? Mám íšť za lekárom? Nie je to už aj tak jedno?

tititi

Prepáč spravila som chyby,padali mi slzy ak som písala na stroji.Nemám už ani mamu,ani otca,svokor je ochrnutý a ešte aj taký mladý kamarát nas opustil.Nikdy neasiahni na svoj život,ver mi nikto to nemá ľahké ale dá sa veľa veci zvládnuť len strašne to treba chcieť.Niekedy to veľmi tazko ide ..

tititi

Vyhladaj pomoc!Si prílíš mladá aby si tak rozmýšlala.Zivot máš ešte pred sebou.Myslíš si ze to je taká paráda,umierať ked zničíš obličky aj pečen?Mynulý pondelok som bola na pohrebe môjho spolužiaka.Práve pečen mu prestal fungovať.Tak asi 2 roky mal s tym nejaké problém.Nemôžem sa chváliť aj pil,no nebol každu chvilu opitý.Pritom aj normálne jedol,chodil do roboty.Od rána do večera nemohol piť,jazdil na nákladáku.Ma manželku,prerábali dom,pekné veľké auto.Dalo sa vidieť že nesedí na zadku,aby všetko mali.Pestovali melony,takže makačka ako na dedine uz to býva.Za posledný čas býval skôr unavený,len by spal.Chodil k lekárovi,určite vedel ze nie je na tom dobre,ale nerozprával o tom.Aj v robote bol beználadový,unavený kolegovia to hovorili.14-ho šete oslávili Tibora.Potom nadránom začal vracať,mysleli že je to nejaký vírus.Aspon manželka.Zobrala ho do nemocnice ,vracal aj krv.Do16-ho tak ako ho dali do poriadku,už nekrvácal.Bol na JIS-ke.Pýtal si zubnu kefku..aby za ním priniesli.Ze sa mu už zlepší stav.Zlepšil!!Poobede pokial manželka sa tam vrátila 2 krát,znova začal krvácať zo všetkých dutín tela,vykrvácal.Pečen sa otrávil uz neslužil.0-ho mal pohreb.Ešte aj v ten den cez prasknuté žilky sa puštal krv.Otrasne vyzeral.Určite nemyslel že bude mať taký koniec.Bol to dobrý chalan.Len to zbabral,neveril že alkohol ničí telo.Ostali po nom 7-14 ročné deti.Nevedia sa spamätať.Ani ja s manželom.Prvý z našej triedy.Mal 45 rokov.Mohol ešte žiť.Takže:chodíš do školy,zivot máš pred sebou,neni to hanba vyhladať pomoc.Nikto nemá nič do toho.Bud silná apýtaj si pomoc aby si sa z toho psychicky aj s tým tlakom dostala.Prajem aby si to zvládla!!!

technécium

čo teraz myslíš, ja som myslel funkciu obličiek-tri dni trvá kým vylúčia, to čo si prijala, ak nie sú opuchy tak toxicita nie je , krv-zápal tiež nie, pozri si moč-farbu, zákal, kyslosť...a pečeň sa zregeneruje, tak tomu pomáhaj čajom a prinajhoršom si daj zobrať krv-povedz, že chceš preventívku, alebo si niečo vymysli a fyzicky budeš OK, a psychicky-neviem psychoši asi nie sú riešenie, skús si niekoho, alebo niečo nájsť

technécium

no, to nie je nič hrozné, ak nemáš opuchy viečok a lýtok, krv v moči, alebo tak tak sa zregenerujú-skús nejaký čaj, veľa...

nelliza

byt tebou tak idem okamzite k lekarovi....akoviac by som zniesla niekolko sedeni u psychologa popripade psychiatra s ktorym sa porozpravas ako cakanie na transplantaciu alebo nejake komplikacie